Walentynki 2020

Kiedy będą Walentynki w 2020 roku, wszyscy młodzi ludzie będą wiedzieć. W końcu jest to święto miłości i romansu, przejawy uczuć i spowiedzi. Teraz jest bardzo popularny w krajach europejskich i USA, ale w wielu krajach muzułmańskich jest zakazany przez islam.

Data uroczystości

Od wieków Walentynki obchodzone są 14 lutego. Data jest ustalona, ​​więc nie zależy od dnia tygodnia, kalendarza księżycowego ani innych czynników.

Ważne! W 2020 r. Walentynki będą obchodzone 14 lutego.

To nie jest oficjalne święto. Ponieważ wakacje w 2020 r. Przypadają w piątek, pełnosprawna populacja będzie musiała iść do pracy. Wieczór można poświęcić na relaks razem z ukochaną osobą, pójście do restauracji lub kina.

Legends of Valentine

Wakacje owiane są wieloma legendami. Uważa się, że jest on dedykowany lekarzowi o imieniu Valentine, który żył w III wieku. Legenda o nim jest przesiąknięta miłością i dobrem. Był utalentowanym lekarzem i pracował w armii rzymskiego cesarza Klaudiusza II. Od najmłodszych lat Valentine był chrześcijaninem, aw młodości objął kapłaństwo. Podczas służby często napotykał niesprawiedliwość, ale nie mógł się z nią pogodzić.

Cesarz chciał podbić jak najwięcej ziem. Aby zrealizować te plany, musiał mieć silną armię. Wszyscy mężczyźni w średnim wieku i młodzi mężczyźni służyli w wojsku, ale to nie wystarczyło. Cesarz podjął niestandardową decyzję - zabronił swoim żołnierzom zawarcia małżeństwa. Klaudiusz II wierzył, że jeśli żołnierz nie ma nic do stracenia, będzie mógł walczyć bardziej odważnie i nie bać się śmierci.

Pewnego razu facet zwrócił się do Valentine'a, który chciał poślubić swojego kochanka. Z powodu swojej dobroci lekarz nie mógł odmówić wojownikowi. W nocy odprawił obrządek według wszystkich kanonów chrześcijańskiego kościoła, poślubiając młodą parę. I chociaż ceremonia odbyła się potajemnie, plotki o tym, co się wydarzyło, dotarły do ​​cesarza. Valentine została natychmiast aresztowana.

W oczekiwaniu na wyrok śmierci lekarz przebywał w celi więziennej. Córka strażnika przychodziła do niego codziennie. Była bardzo miła, przyniosła jedzenie. Valentine zakochała się w niej, ale nie mogła tego przyznać. W przeddzień egzekucji, która miała miejsce 14 lutego, napisał notatkę do dziewczyny. Mówił w nim o swoich uczuciach. Następnego dnia został stracony, a córka strażnika znalazła notatkę po wykonaniu wyroku. Była więc tradycja pisania walentynek bliskim. I chociaż pamięć św. Walentego zaczęła być czczona niemal natychmiast, święto na jego cześć pojawiło się dopiero VIII wieków temu.

Kolejna legenda opowiada o patrycjuszu Valentine, który był chrześcijaninem. Potajemnie poślubił faceta i dziewczynkę, ale cesarz dowiedział się o tym. Strażnik aresztował zarówno młodych ludzi, jak i Valentine, ale należy on do wyższej klasy, więc wkrótce został zwolniony. Aby pocieszyć kochanków, którym grożono egzekucją, napisał im listy na czerwonych sercach, symbolizujące miłość w chrześcijaństwie. Później udało mu się przekonać strażników, by wypuścili młodych ludzi w zamian za swoje życie. Przed śmiercią Valentine napisał list do niewidomej dziewczyny, która pracowała w więzieniu. Po odebraniu wiadomości nastąpił cud - jej wzrok powrócił.

Tradycja

Kochające się pary próbują spędzić razem wakacje. Zarówno chłopcy, jak i dziewczęta dają swoim kochankom romantyczne prezenty:

  • miękkie zabawki;
  • kwiaty
  • balony w kształcie serca;
  • słodycze, ciasta, czekolada i inne słodycze.

Rzadziej prezentowane są droższe prezenty - biżuteria, gadżety itp. Często organizują romantyczne kolacje, przygotowują niespodzianki i po prostu otaczają bratnią duszę miłością i troską. Tradycją jest wysyłanie walentynek wszystkim znajomym i znajomym - małe kartki w kształcie serca z pięknymi życzeniami lub deklaracjami miłości.

Na Walentynki w 2020 r. Restauracje, kawiarnie, kluby nocne i inne miejsca rozrywki przygotują program rozrywkowy z koncertem, konkursami i tańcami. W kinach i telewizji będą emitowane filmy o miłości. Wiele sklepów organizuje wyprzedaże i rabaty, więc możesz iść na zakupy. Instytucje edukacyjne organizują wieczory tematyczne lub dyskoteki dla studentów.

Jak zrobić walentynki własnymi rękami: wideo

Jak świętować w innych krajach

Prawie każde państwo ma swoje tradycje obchodzenia Walentynek, które będą kontynuowane w 2020 r .:

  1. W USA miłośnicy wymieniają czerwone i białe karmelki. Domowe walentynki z pewnością dadzą. Wakacje w szkołach są popularne. Uczniowie robią serca z papier-mache, przygotowują przedstawienia teatralne.
  2. W Anglii pieczą ciasteczka w kształcie serc, a następnie przekazują je wraz z pocztówkami znajomym i znajomym. Dziewczęta zgadują w swoim zwężonym.
  3. W Japonii święto obchodzi się dwa razy w odstępie jednego miesiąca. 14 lutego dziewczęta wręczają prezenty chłopakom, a 14 marca młodzi mężczyźni gratulują swoim bliskim. Najczęściej dają czekoladę, ponieważ uważa się, że jest w stanie przekazać całą głębię uczuć.
  4. We Francji wiersze są pisane dla ulubionych walentynek. Pamiętaj, aby podać kwiaty, słodycze w kształcie serc, figurki amorków. Mężczyźni często tego dnia składają ofertę ślubu.
  5. We Włoszech zwyczajowo podaje się słodycze, chociaż często „główny” prezent uzupełnia biżuteria, kwiaty, miękkie zabawki. Miłośnicy spędzają razem czas w kawiarni lub restauracji, czasem organizują pikniki w naturze. Wiele par ma ślub tego dnia.

W Indiach, Japonii i kilku innych krajach wielokrotnie protestowano przeciwko wakacjom. W Arabii Saudyjskiej obowiązuje zakaz świętowania, a ci, którzy go naruszają, podlegają imponującej grzywnie. W sklepach zabronione jest nawet sprzedawanie niedźwiedzi, czerwonych róż i serc, które zwyczajowo wręcza się bliskim tego dnia. W Rosji próbowano również zakazać wakacji. Gubernator obwodu białoruskiego złożył taką propozycję w 2011 r. W ramach programu bezpieczeństwa duchowego.

Obejrzyj wideo: Walentynki 2020 z The Kelly Family (Październik 2019).