Godzilla vs. King Kong - film 2020

  • Premiera w Rosji: Maj 2020 r
  • Kraj produkcji: USA
  • Gatunek: fikcja, thriller, dramat
  • Dyrektor: Adam Wingard
  • Obsada: Tom Hiddleston, Bree Larson, Alexander Skarsgård, Asa Gonzalez

Wiosną 2020 r. Planowana jest premiera filmu „Godzilla vs. King Kong”. To kolejna konfrontacja między dwoma najsławniejszymi potworami, opisana po raz pierwszy w 1962 roku. A teraz, po ponad pięćdziesięciu latach, największa bitwa powtórzy się ponownie.

Znaki

King Kong to podobny do goryla potwór wynaleziony w Ameryce i pierwszy raz pojawił się na ekranie w 1933 roku. Oprócz niesamowitej siły Kong potrafi również skakać wysoko i daleko, co jest nieodłącznym elementem naczelnych.

Godzilla to wynik wyobraźni japońskich filmowców. Został wynaleziony po latach 50., a pierwszy film o dinozaura zmutowanej jaszczurce ukazał się w 1954 r. Emituje wiązki laserowe z pyska i bardzo dobrze pływa.

Co jest dla Godzilli, co dla King Konga, to nie pierwszy film. O każdym strzale około tuzina obrazów. Ale jeśli Kong jest zwykle główną postacią amerykańskich filmów, to Godzilla jest główną postacią w japońskim kinie. Nowy film „Godzilla vs. King Kong” jest drugim wspólnym dziełem USA i Japonii (pierwszy był dopiero w 1962 r.).

Pierwszy film nazwano prawie tak samo: King Kong vs. Godzilla. W nowej zwięzłej nazwie wymieniane są tylko imiona bohaterów. Warto zauważyć, że w 1962 roku, po ostatnim epickim zanurzeniu walczących potworów do oceanu, popłynął tylko King Kong. Czy to oznacza, że ​​w nowym filmie zwycięży mutant jaszczurki, skoro jego imię to przede wszystkim? Uczymy się dopiero w 2020 roku.

Pomysł

Nie oznacza to, że pojedyncze filmy o King Kongu i Godzilli nie odniosły sukcesu. Ale historia o ich konfrontacji jest wielokrotnie bardziej interesująca i atrakcyjna. Dwa wielkie potwory z różnych ekosystemów po prostu nie mogą istnieć razem na tym samym terytorium, więc widzą w sobie konkurentów. Ludzie, którzy zostali zmuszeni do stawania się świadkami i ofiarami tej fantastycznej walki, cierpią z tego powodu.

Ciekawe jest również to, że w większości filmów King Kong sprzeciwiał się ludzkości. Ludzie raczej pierwsi sprowokowali gigantycznego goryla, aby zbadać jego pochodzenie. Dlatego wielu widzów uważa Konga za bezwzględnego potwora, ale za tragicznego antybohatera, zdolnego do mentalnych udręk. Widać to szczególnie żywo w filmach King Kong (1976) i King Kong Alive (1986).

Godzilla walczyła także częściej z innymi stworzeniami: z potworami morskimi, z mechanicznym kontratakiem, z trójgłowym smokiem. Dlatego zakres scenariusza nowego filmu był ogromny. Twórcy gry „Godzilla vs. King Kong” mogliby połączyć kilka pomysłów i odnieść hity dotyczące tego, jak dwaj giganci najpierw będą walczyć, a potem zaprzyjaźnić się. Ale to tylko spekulacje publiczności z wielu forów.

Filmowanie

Produkcja Godzilla vs. King Kong rozpoczęła się dopiero w listopadzie 2018 r., Ale twórcy twierdzą, że wszystko będzie gotowe do wiosny 2020 r. Jest nawet dokładna data premiery: 21 maja. Producenci projektu zostali zainspirowani sukcesem Godzilli, wydanym w 2014 roku. Legendarna firma filmowa i Warner Brothers podjęli się stworzenia nowej historii.

Budżet filmu wynosi 200 milionów dolarów, więc obraz będzie co najmniej spektakularny. Widz oczekuje: czeka na urzekające odcinki uzyskane przy pomocy nowoczesnych możliwości komputerowych: grafiki i efektów specjalnych.

Ekipa filmowa

Scenariusz „Godzilla vs. King Kong” 2020 został napisany przez Terry'ego Rossio, który ma niestrudzoną wyobraźnię i udowodnił to swoimi licznymi dziełami: wszystkimi częściami „Piratów z Karaibów”, „Mask of Zorro” (1998), „Droga do Eldorado” (2000). Był także członkiem grupy skryptowej w pracy nad Godzillą (1998), więc zna cechy przynajmniej tej postaci.

Krzesło reżysera zajmował Adam Wingard, którego portfolio obejmuje następujące projekty: „A Terrible Way to Die” (2010), „Death Note” (2017). Tak, Wingard specjalizuje się w horrorze, więc mrożące krew w żyłach sceny Godzilla vs. King Kong 2020 z pewnością będzie wiele.

Adam Wingard

Zespołem produkcyjnym kieruje doświadczony Alex Garcia, znany ze współpracy z Godzillą (2014) i filmem Kong: Skull Island (2017). Cóż, zebrał się prawdziwy zespół profesjonalistów, co potwierdza dokładność liczb oceny oczekiwania na zdjęcie - 94%

Obsada

W jednej z głównych ról ludzkich w Godzilli vs. King Kong 2020 - kapitan Jason Conrad - wystąpi Tom Hiddleston. Oto słynny Loki z filmów Avengers: Age of Ultron (2015) i Thor: Ragnarok (2017). Tom Hiddleston jest także pamiętany z roli tego samego doświadczonego leśniczego Conrada w filmie „Kong: Skull Island” (2017). W nowym filmie pojawi się także uroczy fotograf Mason Weaver (aktorka Bree Larson).

Z niedawno uznanych aktorów w Godzilla vs. King Kong można zobaczyć Danai Gurir, ciemnoskórą piękność z Czarnej Pantery (2018). Kolejnym świadkiem bitwy dwóch potężnych gigantów będzie młody aktor Julian Dennison, który grał trudnego nastolatka w Deadpool 2 (2018).

  • Tom Hiddleston
  • Danai Gurira
  • Julian Dennison
  • Bree Larson

Nie wiadomo, jak twórcy filmu tym razem otaczają konfrontację dwóch największych fantastycznych potworów. Chociaż nawet gdyby autorzy filmu ujawnili tajemnicę i opowiedzieli o fabule nowego filmu, nie mniej osób chciałoby zobaczyć obraz. W końcu zapowiada się jedna z najbardziej spektakularnych bitew filmowych ostatnich lat.

Obejrzyj wideo: Godzilla vs King Kong 2020 Trailer Concept HD (Październik 2019).