Kwiat Sakury w 2020 roku

Sakura jest jednym z głównych symboli kraju wschodzącego słońca. Nie trzeba jechać do Japonii, aby obserwować jej kwitnienie. Popularność jasnoróżowych płatków wiśni jest tak duża, że ​​zaczęły sadzić sakurę w Rosji. Każdej wiosny mieszkańcy Moskwy i Petersburga mają okazję cieszyć się pięknem kolorowych i delikatnych kwitnących drzew.

Hanami: tradycja kwitnienia Sakury

Kwiat Sakury jest tradycyjnie wiosną w Japonii. Aby podziwiać tę akcję, słowo zostało nawet wymyślone - Hanami. Ta tradycja ma ponad siedemnaście wieków.

W czasach starożytnej Japonii tylko przedstawiciele klasy arystokratycznej mieli okazję obserwować kwitnienie wiśni. Spędzili godziny relaksując się w ogrodach, ciesząc się towarzyskimi, lekkimi napojami, przekąskami i, oczywiście, smakami sakury. Kwitnie od siedmiu do dziesięciu dni, aw najzimniejszych latach czas skraca się do kilku godzin. W krótkim okresie tego piękna i wspaniałości arystokraci zauważyli głęboki sens i przemijalność życia.

Dziś Hanami nie jest uważane za oficjalne święto. Jednak większość Japończyków i turystów co roku znajduje czas na podziwianie bujnych różowych drzew. W Japonii sakura kwitnie nie tylko w ogrodach, parkach i placach, ale także w wielu świątyniach. Po szóstej wieczorem włącza się podświetlenie, dzięki czemu inspekcja nabiera nowych kolorów.

Tradycja piknikowa Hanami została zachowana od czasów Heian. Japończycy nie tylko chodzą, ale kładą koce i organizują spotkania pod koronami wiśni. W najpopularniejszych i najpiękniejszych miejscach wczesnym rankiem zwyczajowo umieszcza się miot z imieniem, aby później spotkać się z rodziną i przyjaciółmi. Nawet pracownicy korporacji wychodzą na lunch z szefem, aby uczcić Hanami.

Kiedy Sakura Kwitnie

Większość Moskali i Petersburga jest zaniepokojona pytaniem, kiedy spodziewać się kwiatów sakury w 2020 roku. Nie można jednak udzielić jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ początek może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych, temperatury i opadów.

Tradycyjnie sakura zaczyna kwitnąć pod koniec kwietnia, nadal ciesząc się delikatnymi różowymi odcieniami pąków przez około dziesięć dni. W 2014 r. Proces rozpoczął się 26 kwietnia, a rok później, pod koniec miesiąca, 30 kwietnia. Wiosna 2013 roku okazała się bardzo zimna, ponieważ Rosjanie zobaczyli pierwszy kolor dopiero w Dniu Zwycięstwa.

Jak nie przegapić tego wspaniałego wydarzenia? Już w marcu i na początku kwietnia regularnie sprawdzaj wiadomości w Internecie lub otwieraj kamery internetowe ze strumieniami informacji na żywo z parków i ogrodów botanicznych.

Gdzie zobaczyć sakurę w Moskwie

Sakura po raz pierwszy pojawiła się w Moskwie w 1987 roku. Pomimo trudniejszych warunków pogodowych japońskie drzewa zakorzeniły się w stolicy Rosji. Kilka lat później zaczęto je sadzić w różnych miejscach. Wiśnia po raz pierwszy zaczyna kwitnąć dopiero w piątym, a czasem w ósmym roku po posadzeniu.

Nieprzewidywalność zimnej moskiewskiej wiosny nie może zagwarantować dokładnej prognozy. Eksperci uważają, że w 2020 r. Sakurę można podziwiać na początku maja. Moskale i goście stolicy będą mogli zobaczyć ulotne i wspaniałe kwitnienie w takich lokalizacjach:

  • Główny ogród botaniczny. Istnieje ogród japoński, który został stworzony specjalnie dla prawdziwych fanów Japonii i jej tradycji. W ogrodzie posadzono ponad 250 sadzonek, ale tylko około 50 z nich kwitnie każdego roku. W ciągu dnia można zobaczyć unikalne odmiany Tishima i Ezo-yama, ale najpierw trzeba będzie kupić bilet.
  • Moskiewski Uniwersytet Państwowy. Kilka lat temu w pobliżu głównego budynku uniwersytetu metropolitalnego posadzono 50 pięknych drzewek odmiany Tishima. Zostały one przedstawione i przywiezione z Tokio, aw tym czasie sadzonki z powodzeniem zapuściły korzenie i zachwyciły Moskali. Duży plus - możesz cieszyć się rosnącą sakurą tutaj za darmo.
  • Ogród farmaceutyczny. W samym centrum miasta można podziwiać kolekcję różnych roślin i drzew, wśród których znajduje się sakura. Jednak w tym momencie drzewa wiśni kwitną kilka dni później. Możesz odwiedzić aptekę do 20:00.
  • Park leśny Biryulevsky. W 2010 r. W parku posadzono 30 sadzonek odmiany Ezo Yama. Ponieważ sakura jest jeszcze młoda, nie jest wystarczająco wysoka. Ale wyjątkowy słodki aromat jest tak piękny, jak w innych miejscach stolicy.

Gdzie zobaczyć sakurę w Petersburgu

Istnieje również kilka miejsc z pięknymi drzewami w północnej stolicy Rosji. Kwiaty sakury można zobaczyć w Petersburgu w następujących parkach i ogrodach:

  • Ogród botaniczny. Zasadzona kilka lat temu Sakura stała się ozdobą i pysznym dodatkiem do już rosnących roślin. Każdego roku organizowany jest festiwal „Sakura Matsuri” dla wszystkich, którzy chcą poznać japońskie tradycje i kulturę. Sadzonki uprawiano na północy kraju Wschodzącego Słońca w celu dostosowania ich do klimatu Rosji.
  • Seaside Victory Park. Na wyspie Krestovsky można połączyć przyjemny spacer alejkami lub piknik na trawniku z podziwianiem wiśniowych kwiatów.
  • Chiński Ogród Przyjaźni. Piękny ogród został stworzony jako prezent na stulecie północnej stolicy, wszystkie drzewa sprowadzono z Szanghaju.
  • Parter ogrodowy Smolny. W 2013 r. Posadzono tu 10 drzew sakury. W tym okresie nabrały siły, co roku zachwycając swoim kolorem mieszkańców i gości Petersburga.

Japońskie kwiaty wiśni symbolizują przemijanie życia, kwitnące przez krótki czas. Najważniejsze, aby nie przegapić okazji, aby osobiście zobaczyć i poczuć kwiat sakury w jednym z rezerwatów przyrody w Moskwie i Sankt Petersburgu.

Zobacz wideo o kwiatach sakury w Moskwie:

Obejrzyj wideo: Nowe intro (Październik 2019).