DIY Kanzashi na nowy rok 2020

Przed nami Nowy Rok 2020, co oznacza, że ​​nadszedł czas, aby pomyśleć o tym, jak zrobić przyjaciół i krewnych ciekawe rękodzieło, pamiątki lub spinki do włosów za pomocą techniki kanzashi własnymi rękami.

Jasna i niezwykła biżuteria kanzashi to świetny pomysł, jeśli chcesz zadowolić mamę, dziewczynę lub siostrę! Będą zachwyceni oryginalnymi prezentacjami wykonanymi przez Ciebie osobiście.

Co to jest Kanzashi?

To słowo pochodzi z japońskiego. Oznacza biżuterię w postaci kwiatów i wszelkiego rodzaju dziwacznych elementów, które gejsza noszą na głowach. Kanzashi jest wykonany z różnych materiałów, ale kwiaty są wykonane z jedwabiu - jest to najbardziej odpowiedni materiał, który pozwala symulować płatki kwiatów.

Do kanzashi używamy tańszych i wygodniejszych materiałów - satynowych wstążek o różnych szerokościach. To od nich stworzymy rzemiosło na Nowy Rok 2020. W sieci odbywa się wiele warsztatów na ten temat. Szczególnie popularne filmy od dziewczyny o imieniu Lerita. Jest pasjonatką Kansashi, a jej praca jest niesamowicie piękna. Rozważymy najbardziej oryginalne, ale jednocześnie proste rzemiosło, które każdy może wykonać własnymi rękami w domu.

Kanzashi szczur

Symbolem 2020 jest Szczur. Dlatego z płatków zrobimy uroczego szczura.

Będziemy potrzebować:

 • podstawa z polistyrenu - kula o średnicy około 5 cm (sprzedawana w sklepach dla kreatywności);
 • niebieska satynowa wstążka (2 cm szerokości, co najmniej 2 m długości);
 • biała satynowa wstążka (2 cm szerokości, co najmniej 0,5 m długości);
 • biała satynowa wstążka (5 cm szerokości, co najmniej 0,3 m długości);
 • zapalniczka lub świeca;
 • gorący klej;
 • nożyczki;
 • pisak;
 • czarne koraliki na oczy i nos.

Praca jest żmudna i długa, ale prosta. Rzemiosło Kanzashi spodoba się tym, którzy lubią spędzać czas na haftowaniu, dzianiu i innych rodzajach robótek ręcznych. Jest to proces twórczy, który porywa, dzięki czemu czas mija.

1. Z niebieskiej wstążki (możesz wziąć szarą lub brązową - jakiego rodzaju szczura reprezentujesz) wycinamy kwadraty 2 * 2 cm, co zajmie co najmniej 50 kwadratów.

2. Bierzemy kwadrat i wyginamy go na pół po przekątnej. Dostajemy trójkąt.

3. Zegnij trójkąt na pół, a następnie ponownie na pół. Dostajemy płatek.

4. Aby naprawić płatek, mijamy rozbieżną krawędź zapalniczki: płomień klei atlas. Podobnie robimy kolejne 50 płatków.

5. Piłka z pianki przecięta na pół. To jest ciało szczura i podstawa jego pyska.

6. Oddziel podstawę kufy, rysując ją flamastrem.

7. Zaczynamy wypełniać ciało szczura płatkami, przyklejając je do gorącego kleju rząd po rzędzie.

8. Wykonaj kaganiec z szerokiej białej wstążki: weź kwadrat 5 * 5 cm, złóż go na pół po przekątnej i zamocuj na krawędzi zapalniczką.

9. Z wąskiej białej wstążki wycinamy kwadraty 2 * 2 cm Potrzebujemy 6 sztuk: 4 łap i 2 uszu.

10. Zrobić płatki z białych kwadratów.

11. Potrzeba jeszcze 3 pasków białej wstążki o długości około 5 cm Z każdego paska wyjmujemy długie nitki, aby uzyskać grzywkę - będą to szczury.

12. Przyklej 3 warstwy wełny do twarzy.

13. Przyklej nos.

14. Przyklej kaganiec wełną i nosem do ciała.

15. Pozostaje dodać oczy, uszy i łapy: także przykleić na gorący klej.

Symbol 2020 - szczur Kanzashi jest gotowy! Możesz do niej przymocować linę i zawiesić ją na choince. Lub daj to komuś.

Choinka Kanzashi

Jaki nowy rok bez choinki? W technice kanzashi możesz zrobić choinkę o niesamowitym pięknie i blasku własnymi rękami. Najważniejsze jest, aby wybrać taśmę o nasyconym zielonym kolorze.

Do pracy potrzebne będą:

 • zielony tekturowy stożek (w naszym przykładzie wysokość stożka jest niewielka - około 10 cm, ale można go wykonać w dowolnym rozmiarze);
 • zielona satynowa wstążka o szerokości 3 cm;
 • zapalniczka lub świeca;
 • nożyczki;
 • pinceta;
 • gorący klej;
 • dekoracje na przyszłą choinkę (koraliki, koraliki, gwiazdki ozdobne itp.).

Zejść.

1. Aby choinka była bardziej stabilna, zrobimy z niej spód. Wytnij okrąg z kartonu i przyklej go do dna.

2. Teraz zrobimy płatki. Zróbmy je na dwa sposoby.

3. Pierwsza metoda, podobnie jak w poprzednim przykładzie: najpierw utwórz trójkąt z kwadratu 2 * 2 cm, a następnie złóż go na pół i ponownie na pół. Krawędzie przetwarzamy płomieniem świecy lub zapalniczki, aby je skleić.

4. Drugi rodzaj płatków odbywa się nieco inaczej. Najpierw składamy kwadrat po przekątnej, a następnie ponownie na pół. A teraz odwracamy obie krawędzie i przechodzimy również przez zapalniczkę. Zdjęcie pokazuje, jak to się robi etapami.

5. Po zrobieniu kilku różnych płatków (potrzebnych będzie co najmniej 50 sztuk, ale możliwe będzie ich zakończenie), zaczynamy zbierać choinkę od dołu do góry.

6. Przyklej płatki Kanzashi na przemian: najpierw jednego rodzaju, potem drugiego. Więc choinka będzie wspanialsza.

7. Kontynuuj przyklejanie płatków, aż stożek będzie pełny.

Choinka jest gotowa! Pozostaje ozdobić go koralikami i gwiazdką. Jeśli chcesz, dna nie można skleić. A następnie pod choinką-kanzashi będzie można ukryć małe prezenty. Na przykład pierścionek lub cukierki.

Płatek śniegu Kanzashi

Jednak najpiękniejsze rzemiosło w technice kanzashi to kwiaty i płatki śniegu. Ze względu na symetrię produkty są bardzo atrakcyjne. A zakres kreatywności jest ogromny: możesz użyć różnych kolorów i kombinacji kolorów, a także dekoracji: koralików, koralików itp.

Przed nowym rokiem zrób piękny płatek śniegu. Użyliśmy białych wstążek, ale możesz wziąć srebrny, niebieski i inne. Czego potrzebujemy do pracy:

 • rolka białej satynowej wstążki o szerokości 2 cm;
 • koraliki (duże i małe);
 • gorący klej;
 • nożyczki;
 • władca;
 • wacik;
 • długopis;
 • klipsy biurowe (kilka sztuk);
 • zapalniczka lub świeca.

Jest to nawet bardziej żmudna praca niż jodełka lub szczur przy użyciu techniki kanzashi. Ale wynik jest tego wart.

1. Wytnij kawałki taśmy o tej samej długości, jak pokazano na zdjęciu. Jest to początkowy zestaw pustych miejsc, który sprawi, że będzie tylko jeden płatek przyszłego płatka śniegu.

2. Weź kawałek o długości 5 cm i złóż na pół wzdłuż.

3. Następnie złóż na pół i zamocuj za pomocą zacisku.

4. Teraz weź kawałek 6 cm i zrób to samo z nim.

5. Wyrównaj krawędzie i dodaj plasterek 6 centymetrów do 5 centymetrów.

6. Robimy to samo z kawałkiem 7 cm, a następnie ponownie 6 cm i 5 cm.

7. W wyniku wszystkich działań powinien pojawić się pięciolistkowy płatek, jak na zdjęciu. Uszczelniamy jego krawędzie zapalniczką.

8. Podobnie robimy dwa puste pola z trzylistnych płatków.

9. Koraliki sadzi się w trójlistnych płatkach, jak na zdjęciu.

10. Przyklej dwa trójlistne płatki i przyklej pięciolistkowy liść między nimi. Takie puste miejsca wymagają 6 sztuk.

12. Po zakończeniu wszystkich pustych pól weź wacik i narysuj na nim 6 równych części.

13. Przyklej puste miejsca do każdego z nich.

14. Pośrodku przyklejamy duży koralik, a małe równomiernie rozmieszczamy płatki śniegu na obwodzie. Na wierzch można posypać srebrzyste iskierki lub pomalować poszczególne elementy srebrną farbą akrylową. Włącz wyobraźnię i stwórz!

Płatek śniegu Kanzashi jest gotowy! Zajmuje to około 1,5 godziny. Możesz przymocować gotowy płatek śniegu do obręcza do włosów lub wykonać kilka rzemiosła i ozdobić nimi mieszkanie (na przykład zawiesić na suficie).

Niektóre elementy (na przykład płatki trójlistne) można wykonać ze wstążki w innym kolorze. Wtedy płatek śniegu stanie się bardziej pstrokaty i jasny. A jeśli zmniejszysz wszystkie rozmiary 2 razy, otrzymasz bardzo małe rzemiosło, które może być doskonałą broszką na strój noworoczny. Tylko nie zapomnij z niewłaściwej strony, aby przykleić specjalne zapięcie szpilką na gorącym kleju (sprzedawane w sklepach dla kreatywności).

Po wypróbowaniu techniki kanzashi raz na zawsze zakochasz się w tej aktywności. Przy dobrym filmie lub ulubionej muzyce możesz wykonać wiele takich rzemiosł własnymi rękami. Lekcje mistrzowskie Lerity pokazują jeszcze bardziej wyrafinowane sposoby robienia płatków, ale są bardzo piękne. Zainspiruj się, stwórz i spróbuj!

Zobacz także instrukcje wideo dotyczące tworzenia innych oryginalnych dekoracji Kansashi:


Obejrzyj wideo: Поделки на Новый Год 2017 из лент Украшения на елку своими руками DIY Kanzashi Tatiana Vasyliuk (Październik 2019).