Dzień Nauczyciela 2020

Dzień Nauczyciela w 2020 roku będzie obchodzony we wszystkich placówkach przedszkolnych w kraju. Fachowe wakacje są znane nie tylko pracownikom przedszkola, ale także rodzicom małych dzieci, ponieważ istnieje możliwość podziękowania nianiom i nauczycielom za ich pracę, cierpliwość i mądrość.

Nie można przecenić znaczenia tego zawodu, ponieważ w przedszkolu dziecko zdobywa pierwszą wiedzę i umiejętności, dostosowuje się w społeczeństwie społecznym i nabywa umiejętności, od których zależy jego dalszy rozwój i sukces.

Kiedy jest obchodzony i komu pogratulować

Jest to jeden z nielicznych świąt zawodowych z ustaloną datą. Wynika to z faktu, że jest poświęcony ważnemu wydarzeniu historycznemu - otwarciu pierwszego przedszkola na terenie współczesnej Rosji. Stało się to 27 września 1863 r. Z inicjatywy Sophii Lyubibel, żony znanego profesora.

Ważne! W 2020 r. Dzień Nauczyciela będzie tradycyjnie obchodzony 27 września.

Wakacje są ujęte w oficjalnym numerze, ale nie jest to dzień wolny od pracy. Wyjątkiem jest przypadek, gdy przypada w sobotę lub niedzielę. 27 września 2020 r. Jest niedziela, więc nauczyciele będą mogli świętować święto w domu, aw poniedziałek poprowadzą różne zajęcia w przedszkolach.

Ponieważ święto jest oficjalnie nazywane Dniem Pracowników Edukacji Przedszkolnej, gratulacje należy składać nie tylko nauczycielom, ale także innym osobom pracującym w przedszkolach. Należą do nich:

 • nianie i asystenci;
 • psychologowie;
 • instruktorzy pływania;
 • nauczyciele muzyki;
 • choreografowie;
 • oficerowie bezpieczeństwa;
 • kucharze i inni pracownicy kuchni;
 • środki czyszczące i inne

Wszyscy przedstawiciele tych zawodów są zaangażowani w edukację przedszkolaków lub tworzenie komfortowych i bezpiecznych warunków pobytu w placówce edukacyjnej.

Jak minął dzień nauczyciela?

To profesjonalne wakacje uważa się za młode, ponieważ obchodzono je po raz pierwszy w 2004 roku. Inicjatorami byli wydawcy czasopism dla przedszkolnych instytucji edukacyjnych.

Głównym celem jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na dzieciństwo młodego pokolenia i ciężką pracę tych, którzy wychowują dzieci podczas pracy rodziców. Pomysł był wspierany przez twórców programów edukacyjnych, nauczycieli i większość rodziców. Pojawienie się Dnia Pracowników Edukacji Przedszkolnej poprzedziło obchody 140. rocznicy pojawienia się pierwszego przedszkola, które obchodzono 27 września 2003 r.

Początkowo święto obchodzono wyłącznie na zasadzie dobrowolności, ale sytuacja uległa zmianie w 2008 r. Zaczął być celebrowany nie tylko w Petersburgu i Moskwie, ale także w innych rosyjskich miastach, więc działacze zwrócili się do władz z prośbą o oficjalny status. W 2008 r. We wszystkich regionach Dzień Pracowników Edukacji Przedszkolnej był obchodzony na szczeblu federalnym.

Jak wspomniano

Ponieważ święto pojawiło się niedawno, nie ma jeszcze ustalonych tradycji. W wielu miastach i wsiach odbywają się uroczystości, podczas których lokalne władze gratulują wychowawcom i innym pracownikom przedszkola przy okazji, świętują najlepszych specjalistów dyplomami, dyplomami i nagrodami oraz wręczają prezenty rzeczowe.

Tego dnia w przedszkolach przeprowadzamy różne wydarzenia:

 • koncerty
 • wystawy rysunków lub rzemiosła;
 • konkurs numerów muzycznych lub humorystycznych.

Ciekawe fakty

Pierwsze placówki przedszkolne pojawiły się w Szkocji w XIX wieku, ale nazywano je szkołami dla małych dzieci. Przez lata ich istnienia zgromadzono wiele interesujących faktów:

 1. Pierwsze przedszkole w Imperium Rosyjskim rozpoczęło pracę w 1859 r. W mieście Helsingfors. Dziś jest stolicą Finlandii.
 2. Pierwszym miastem we współczesnej Rosji, w którym pojawiła się placówka przedszkolna, był Petersburg.
 3. Początkowo tylko dzieci od 3 lat były przyjmowane do przedszkoli. W 1959 r. Uruchomiono pierwsze żłobki, w których można było zostawić dzieci od 2 miesięcy.
 4. Pierwsze bezpłatne przedszkole zostało otwarte w 1866 roku. Wcześniej wszystkie przedszkola były opłacane.

W 2008 r. Przeprowadzono ankietę społeczną, podczas której okazało się, że ponad 80% nauczycieli popiera pomysł stworzenia wakacji zawodowych.

Oferujemy również wybór pięknych kart graficznych na dzień nauczyciela, w których są piękne wiersze o ciepłych życzeniach:

Obejrzyj wideo: HIT! Kalendarz nauczycielki przedszkola 20192020 (Październik 2019).