Wiosenny dzień równonocy 2020

Równonoc wiosenna w 2020 roku, kiedy dzień i noc mają w przybliżeniu taki sam czas trwania, tradycyjnie będzie początkiem wiosny astrologicznej. Jest czczony w wielu krajach i narodach, chociaż w Rosji od dawna tradycje obchodów prawie zanikły. Rosjanie praktycznie nie przywiązują dużej wagi do początku wiosny astrologicznej.

Cechy zjawiska astrologicznego

Równonoc wiosenna to zjawisko astrologiczne spowodowane osobliwościami układu słonecznego. Faktem jest, że Słońce porusza się wokół linii warunkowej. Kiedy ekliptyka (tak zwana trajektoria słońca) staje się prostopadła do równika, następuje równonoc. Zjawisko to występuje dwa razy w roku - wiosną i jesienią. Ponieważ różnica między kontynentami lub stanami może sięgać kilku stref czasowych, data jest często zmieniana.

Ważne! Data równonocy wiosennej nie zmieni się w 2020 r. Wypada 20 marca.

W 2007 r. Zjawiskiem astrologicznym, w którym długość dnia była nocą, był 21 marca, ale nie oczekuje się żadnych zmian dat w najbliższym prawie stuleciu. Astrologowie obliczyli, że wcześniej zrównanie dnia nastąpi 19 marca 2096 r., A później - 21 marca 2103 r.

Dzień specjalny

W czasach starożytnych ludzie zauważyli, że dwa razy dziennie porównuje się z nocą. Podobne zjawisko, które miało miejsce wiosną, wiązało się z początkiem nowego sezonu. Niektórzy nawet obchodzą Nowy Rok tego dnia. Faktem jest, że jest to pewien punkt wyjścia, po którym noc stała się mniejsza, słońce wzeszło wyżej i ogrzało się bardziej. Natura zaczęła budzić się do życia, liście kwitły na drzewach, ziemia rozgrzała się na tyle, by siać i sadzić różne uprawy.

Nasi przodkowie kojarzyli zjawisko astrologiczne z bogami. Z tego powodu urządzili święta i uroczystości ku czci boga słońca i innych bóstw, spędzili zimę i spotkali wiosnę. Niektóre ceremonie przetrwały tylko na stronach książek historycznych, chociaż ludy wschodnie wciąż przywiązują szczególną wagę do zjawiska astrologicznego. Pod koniec marca organizują różne święta (Navruz, Nowy Rok itp.).

Tradycje i zwyczaje

Wiosenna równonoc w 2020 roku będzie obchodzona tylko w głębi kraju, choć wcześniej tego dnia organizowano głośne uroczystości. Jedną z tradycji wakacji jest pieczenie świeżych skowronków. Niektóre wioski trzymają się tego teraz. Kobiety gotują ptaki z ciasta, a następnie traktują swoich sąsiadów, znajomych i przyjaciół. Nietypowe wypieki podawane są również zwierzętom w celu ochrony przed chorobami. Ta tradycja poświęcona jest powrotowi ptaków z ciepłych krajów. Skowronki piec nie bez powodu - te ptaki latają jako pierwsze z południa.

Wcześniej gospodynie domowe przygotowywały również ciasta, ciasta, pierniki. Był rytuał, podczas którego ludzie rzucali wysoko w niebo shortcakes. Uważano, że osoba, która będzie w stanie rzucać ciastkami ponad inne, będzie oczekiwać dobrobytu przez cały rok. Wszyscy przechodnie muszą zostać zaproszeni do domu i usiąść przy stole, traktowani różnymi smakołykami.

Wieczorem wszyscy mieszkańcy zebrali się i hucznie świętowali z tańcami i pieśniami. Wieczorem rozpalali duże ogniska i palili je całą noc. Ludzie wierzyli, że w równonocy przeciwstawia się dobru i złu, zimie i wiośnie. Ogień służył jako wsparcie dla dobrych mocy i pomógł im zwyciężyć nad ciemnymi duchami.

Ważne! Uważano, że ten dzień ma wielką magiczną moc, więc dziewczyny zawsze zastanawiały się wieczorem i nocą, aby dowiedzieć się o swojej przyszłości.

W ciągu dnia należy robić tylko dobre uczynki. Zabrania się życzyć złu, nawet zaciekłym wrogom. Jeśli przychodzisz z pomocą potrzebującym, czyń dobro innym, możesz przynieść dobrobyt swojemu domowi.

Jak świętować w różnych krajach

W 2020 r. Dzień równonocy będzie obchodzony w kilku krajach:

  1. W Indiach odbywa się festiwal kolorów, który trwa dwa dni. Najpierw ludzie śpiewają, tańczą, ustawiają świąteczne stoły, a potem wychodzą na ulicę i posypują się kolorowym proszkiem, procesje sceniczne po mieście.
  2. W Japonii wszyscy sprzątają swoje domy, zwracając szczególną uwagę na ołtarz. Obok zdjęć zmarłych krewnych kładą okrągłe miski z wodą i płatkami zbożowymi. Japończycy nakrywają świąteczny stół, ale przygotowywane są tylko dania wegetariańskie.
  3. W Tadżykistanie, Iranie i niektórych innych krajach wschodnich obchodzi się Navruz. Ludzie zawsze sprzątają swoje domy, przygotowują smakołyki, a potem robią głośne wakacje na ulicach z ogniskami, fajerwerkami i pokazami ognia.

Wiedząc, kiedy nastąpi wiosenna równonoc w 2020 r., Wydaj ją tak pozytywnie, jak to możliwe. Nie trzeba podążać za starożytnymi tradycjami, wystarczy zapewnić dobry nastrój.