Nowy Rok 2020 w Czechach

Nowy rok 2020 w Czechach to prawdziwe zanurzenie w średniowiecznej bajce. W tym stanie, położonym na wschodzie Europy, przestrzegane są starożytne tradycje, ale turyści mogą liczyć na wysoki poziom usług. Podróżni są dostępni z różnymi opcjami organizowania Sylwestra i rozrywki na każdy gust. Ceny są rozsądne w porównaniu do innych krajów europejskich. Chociaż wszelkie koszty są w pełni kompensowane przez niezapomniane emocje i wrażenia, które pozostaną w pamięci na całe życie.

Pogoda w Czechach w styczniu jest dość przyjemna. Temperatura powietrza wynosi od -4-5 do + 3 + 4. Może padać mokry śnieg. Aby kaprysy pogody nie powodowały niedogodności, musisz zabrać ze sobą ciepłe ubrania, wodoodporną kurtkę i buty.

Trochę o tradycjach

Wyjazd do Czech w Nowy Rok to okazja, aby dowiedzieć się wielu nowych i interesujących rzeczy. Tradycje tego ludu znacznie różnią się od Rosjan. Na przykład w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia Czesi obchodzą Dzień Sylwestra. To święto jest poświęcone zwycięstwu nad potworem. Zgodnie z wieloletnim przekonaniem musisz zrobić dużo hałasu, aby potwór nie wrócił. W tym celu organizują masowe spacery po ulicach, organizują koncerty, uruchamiane są fajerwerki.

W Czechach nie ma zwyczaju chodzić całą noc. Mieszkańcy i turyści kładą się spać po pierwszej w nocy. 1 stycznia Czesi obchodzą Dzień Niepodległości (separacja od Słowacji), więc programy rozrywkowe trwają przez cały dzień.

Gdzie świętować Sylwestra

Większość turystów jedzie do Pragi na Nowy Rok. Stolica oczarowuje starożytną średniowieczną architekturą. W święta Nowego Roku wąskie uliczki miasta stają się jak prawdziwa bajka, ponieważ kolorowe światła świecą wszędzie i pachną tradycyjnie piernikowymi ciasteczkami wypiekanymi we wszystkich kawiarniach i restauracjach.

Jest wiele sposobów na spędzenie Sylwestra w stolicy:

 • Na ulicy Największe uroczystości odbywają się w centrum miasta - na Rynku Starego Miasta. Zapalająca muzyka, taniec i inne rozrywki umożliwiają zabawę z głębi serca. Możesz zobaczyć piękny salut. Jeśli zrobi się zimno, możesz ogrzać się w jednej z kawiarni, ale lepiej zarezerwować stolik z wyprzedzeniem. Ponadto na placu Wacława organizowane jest święto narodowe. Mieszkańcy i turyści z pewnością udadzą się na Most Karola, aby złożyć życzenie.
 • W kawiarni lub restauracji. Prawie wszystkie placówki przygotowują tradycyjną kuchnię na święta. I chociaż menu może się znacznie różnić, w prawie każdej kawiarni lub restauracji można zamówić pieczonego karpia. To danie musi być obecne przy każdym świątecznym stole. Koszt bankietu wynosi od 120 do 400 euro, w zależności od kuchni, poziomu usług i rozrywki.
 • Na łodzi Niezwykle i niezapomnianie można spędzić Sylwestra w 2020 roku w Czechach na statku. 2-godzinna wycieczka z kolacją i szampanem kosztuje od 150 euro.
 • W hotelu Aby goście się nie nudzili, program rozrywkowy odbywa się w prawie wszystkich hotelach. Zwykle obejmuje pokaz, dyskotekę, gry itp. Cena bankietu zależy od hotelu i zaczyna się od 200 euro.

Możesz zatrzymać się w Pradze nie tylko w hotelu lub hotelu, ale także w hostelu. W takim przypadku możesz dużo zaoszczędzić. Koszt łóżka wynosi około 30 euro. Niedrogą opcją może być wynajęcie mieszkania - od 150 euro, jeśli wynajmujesz je z rodziną lub dużą firmą. Cena pokoju hotelowego zależy od liczby gwiazdek i odległości od centrum. Zaczyna się od 150 euro dziennie.

Ważne! Zakwaterowanie należy zarezerwować z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Jeśli strzelasz przed wakacjami, musisz przepłacić. A znalezienie odpowiedniej opcji będzie znacznie trudniejsze.

Inne opcje

Nowy Rok w Czechach możesz świętować w innych miejscach:

 • W ośrodku narciarskim. Ta opcja jest odpowiednia dla osób aktywnych, miłośników jazdy na nartach i snowboardzie. Najpopularniejsze to Harrachov i Shpindrulev Mlyn. Ośrodki te mają trasy dla początkujących i doświadczonych sportowców.
 • W termalnych kurortach. Wellness i relaks można połączyć w Karlowych Warach lub Mariinsky Lazne. Sanatoria oferują program rozrywkowy, więc nie musisz przegapić wakacji.
 • W cichym miasteczku. Możesz iść do Karlstejn lub innego spokojnego miejsca. Doskonały wybór na relaksujące rodzinne wakacje.

Jeśli zdecydujesz się pozostać poza stolicą, koniecznie wybierz się na wycieczkę do Pragi.

Karlstejn

Rozrywka

Decyzja, co robić w Sylwestra, nie jest trudna. Turysta oferuje kilka opcji, więc każdy wybiera rozrywkę według własnego gustu i budżetu. Oto kilka pomysłów na zabicie czasu:

 • brać udział w uroczystościach odbywających się na ulicach;
 • oglądać spektakle teatru ulicznego, szopki;
 • odwiedzaj jarmarki bożonarodzeniowe, aby kupować wyjątkowe pamiątki i zobaczyć rękodzieło lokalnych rzemieślników;
 • poznać czeską kuchnię, skosztować narodowego piwa w kawiarni lub restauracji;
 • wybrać się na spacer łodzią itp.

W ciągu dnia możesz zarezerwować wycieczkę autobusem lub wybrać się na spacer po mieście. Koniecznie odwiedź czeskie zamki. Można je zanurzyć w wyjątkowej średniowiecznej atmosferze. Ciekawie jest zobaczyć Zamek Praski. Tak nazywa się szereg budynków z IX wieku, w których obecnie znajduje się rezydencja prezydenta.

Z dziećmi możesz odwiedzić Teatr Narodowy, aby obejrzeć występ, lub wybrać się na wycieczkę po Słodkiej Pradze, która obejmuje wizyty w kawiarniach i degustację słodkich smakołyków, a także wycieczkę do fabryki czekolady.

Teatr Narodowy

Oferty touroperatorów

Noworoczne wycieczki do Czech są również bardzo popularne wśród turystów. Ich koszt zależy od kilku czynników:

 • liczba dni;
 • hotel gwiazdkowy;
 • jedzenie (3 posiłki dziennie lub tylko śniadanie);
 • Daty wyjazdu
 • program wycieczek itp.

Opcja budżetowa zaczyna się od 45 tysięcy rubli za 5 dni, jeśli data wyjazdu to 27-28 grudnia. Jeśli wyjdziesz tuż przed Nowym Rokiem, wycieczka wzrośnie o 15-20 tysięcy rubli. Popularne są również wycieczki łączone, np. Czechy - Niemcy lub Czechy - Austria. Koszt takiej podróży będzie kosztował od 55 tysięcy rubli.

Do podróży do Republiki Czeskiej wymagana jest wiza Schengen. Jeśli go nie ma, warto zrobić formalności z wyprzedzeniem, ponieważ uzyskanie pozwolenia zajmuje więcej niż 2 tygodnie.

Obejrzyj wideo: Duża zmiana w systemie egzaminów PRAWA JAZDY w 2019! (Październik 2019).