The Little Humpbacked Horse - film 2020

 • Światowa premiera: 2020
 • Premiera w Rosji: 5 marca 2020 r
 • Kraj pochodzenia: Rosja
 • Gatunek: Fantasy, Przygoda, Rodzina
 • Reżyser: Oleg Pogodin
 • Obsada: Anton Shagin, Michaił Efremow, Paulina Andreeva

Ulubiona bajka dla dzieci o Humpbacked Horse zostanie zaprezentowana w formie pełnometrażowego filmu przygodowego, który zostanie wydany na dużych ekranach w 2020 roku. Będzie to znana historia w nowej interpretacji, z animowanymi postaciami, oryginalnymi krajobrazami i oczywiście z efektami specjalnymi.

Pomysł

Rosyjscy reżyserzy postanowili kontynuować epicką przeróbkę opowieści ludowych, opierając się na sukcesie Ostatniego rycerza (2017). To rodzinne zdjęcie z gatunku fantasy przez 2 tygodnie wypożyczenia zebrało ponad miliard rubli, stając się najlepiej zarabiającym krajowym filmem z 2017 roku. Fabuła zmieszała jednocześnie kilka opowieści i postaci z bajek. Okazało się, że jest to domostwo, które cieszyło się dorosłymi i dziećmi. Chociaż opinie krytyków były podzielone, a niektórzy z nich udzielili filmowi negatywnej opinii.

Odrodzenie rosyjskich bajek w nowym formacie wydawało się interesujące, dlatego już wkrótce świat zobaczy „Koń garbaty”. Opowieść o prostackim Iwanie i jego wiernym pomocniku - małym sprytnym koniu - publiczność doskonale zna animowany film o tej samej nazwie. Ta kolorowa i muzyczna opowieść, stworzona w 1947 r. I ukończona w 1975 r., Stała się jedną z najpopularniejszych w Związku Radzieckim. Kreskówka trwa prawie godzinę i jest pełnometrażowym obrazem. Walt Disney chwalił rosyjskiego małego garbaty, podziwiając znakomitą pracę artystów.

Little Humpbacked Horse 2020 to bajkowy film z udziałem prawdziwych ludzi. Ale będą tam animowane komputerowo postacie: sam Mały Garbaty Koń, Firebird, Wonder-Yudo Fish-Whale itp.

Nowe technologie i efekty specjalne

Film z roku 2020 „Mały garbaty koń” jest pozycją rosyjskiego hitu. Autorzy mogą sobie pozwolić na tak głośne stwierdzenie, ponieważ budżet obrazu wynosi prawie 800 milionów rubli. To 2,5 razy więcej niż budżet „Przyciągania” (2017) Bondarchuk.

Większość środków finansowych wydaje się na wprowadzenie nowej technologii o nazwie ViewGA (zwykli ludzie - „Blizzard”). Jest to system rzeczywistości rozszerzonej, który został z powodzeniem zademonstrowany w innych krajowych filmach kasowych: „He is a Dragon” (2015), „Crew” (2016). „Blizzard” pozwala symulować scenę, nawet zanim aktorzy się z nią połączą. Reżyser może więc uruchomić odcinek kilka razy, aby zobaczyć, jak sobie poradzić. Oszczędza to czas aktorów, a także zmniejsza liczbę dni zdjęciowych, ponieważ wszystkie szczegóły zostały już wcześniej opracowane.

Reżyserem jest The Little Humpbacked Horse Oleg Pogodin (Invincible, 2008, Home, 2011), a producentem jest Siergiej Selyanov (The Story of a Single Purpose, 2018, What Men Talk About: ciąg dalszy, 2018). Szef studia odpowiedzialny za harmonogram, Alexander Gorochow, odgrywa ważną rolę w tworzeniu bajki filmowej. Twórcy obrazu nie mają prawa popełnić błędu, ponieważ ma za dużo budżetu i oczekiwań. Dlatego każdy krok jest opracowywany bardzo ostrożnie.

Gdzie są strzelaniny

Jeśli widz pamięta, akcja bajki „Mały garbaty koń” rozgrywa się w różnych miejscach. Ponadto częściej nie jest to przestrzeń zamknięta (na przykład komnaty królewskie), ale otwarte krajobrazy. Dlatego przebudowano ogromny pawilon o powierzchni ponad 7 tysięcy metrów kwadratowych do filmowania. Tak, prawie cała przyroda i inne krajobrazy zostaną odtworzone na komputerze, ale w każdym razie bajka potrzebuje miejsca. Dlatego małe pawilony nie pasowały.

Bohaterowie opowieści będą musieli wykorzystać wszystkie swoje zdolności aktorskie, aby pokazać podziw dla pięknej przyrody lub zdumienie na skalę Miracle-Yud, ponieważ w rzeczywistości nie zobaczą tego wszystkiego. Wszystkie obiekty zostaną ukończone później. Aktorzy po prostu poruszają się po ogromnym pawilonie.

Aktorzy i role

Twórcy filmu „Mały garbaty koń” 2020 nie wynalazł niczego nowego i nie wprowadził dodatkowych postaci. Fabuła oparta jest na oryginalnej opowieści Petera Erszowa, a postacie w niej są takie same.

Wydaje się, że autorzy obrazu wybrali aktorów zgodnie z podobieństwem z postaciami z kreskówki. W przeciwnym razie, jak inaczej wytłumaczyć, że Anton Shagin („Hipsters”, 2008, „Piątek”, 2016), który ma prawdziwy „ludowy” wygląd z ziemniaczanym nosem i życzliwymi naiwnymi oczami, został Iwanem. Wyrafinowana Paulina Andreeva zagra piękną Car Maiden (odwilż, 2013, Locust, 2013), a car będzie grał Michaił Efremow, którego nie trzeba przedstawiać.

 • Paulina Andreeva
 • Anton Shagin
 • Michaił Efremow
 • Pavel Derevyanko
 • Laysan Utyasheva
 • Alexander Semchev

Ale bajeczne postacie zasługują na szczególną uwagę. W Humpbacked Horse zagra Pavel Derevyanko (Tumbler, 2007, Salute-7, 2017). I będzie grał, a nie tylko głos. Jest to również specjalna technologia, gdy wszystkie ruchy i mimika aktora są przenoszone na narysowaną postać. Pavel w tym względzie jest nieco bardziej skomplikowany, ponieważ musi nie tylko wymówić tekst, ale także w oryginalny sposób przedstawić emocje garbaty. Derevyanko robi to wszystko w specjalnym kasku z kamerą, która odczytuje mimikę z twarzy aktora.

Lyaysan Utyasheva została wybrana do roli Firebirda, ponieważ tylko prawdziwa gimnastyczka poradzi sobie z choreograficzną częścią swojej bajkowej bohaterki. Ten spektakl zapowiada się również bardzo ciekawie, z jasnymi kolorami i odcieniami. A Alexander Semchev zagra Fish-Whale (grał także Wonder-Yudo w The Last Bogatyr), mimo że aktor stracił na wadze.

Film „Mały garbaty koń” jest już aktywnie kręcony. Data premiery jest ustalona na początek 2020 r., Ale jeśli twórcy będą opóźnieni, publiczność im wybaczy, ponieważ obraz zapowiada się imponująco.

Jak nakręcić film „Mały garbaty koń” 2020: wideo z zestawu

Obejrzyj wideo: HUMP Animation. Official Teaser 2020 Gaten Matarazzo, Simon Pegg HD. Netflix Movie (Październik 2019).