Nikola Summer w 2020 roku

Prawie wszyscy wierzący wiedzą, jaka będzie data Nikoli Nicholas w 2020 roku. Cudotwórca lub Pocieszyciel Boga jest wysoko ceniony przez chrześcijan za czyny popełnione w ciągu życia. Ten święty dzień jest nawet poświęcony dwóm świętom, które obchodzone są zimą i wiosną. Nikola Summer or Spring poświęca się przeniesieniu relikwii Cudownego Robotnika z Lycia do Włoch.

Kiedy będzie obchodzony

To chrześcijańskie święto nie ma nic wspólnego z Wielkanocą, więc data jego obchodów nie zmienia się przez kilka stuleci. Wcześniej obchodzono go 9 maja (według starego kalendarza), a teraz 22 maja.

Ważne! W 2020 r. Data obchodów Nikoli Letnoy pozostanie niezmieniona i ustalona. Wszyscy chrześcijanie będą szanować pamięć świętego 22 maja.

I chociaż dla wierzących jest to wielkie święto, czczone w różnych regionach, nie jest to oficjalny weekend. 22 maja 2020 r. Przypada w piątek, więc ludność pracująca będzie musiała przełożyć uroczystości do wieczora. Ze względu na sprawiedliwość warto zauważyć, że od dawna praktycznie nie przestrzega się tradycji (wyjątki w prowincjach w regionach), chociaż Cudotwórca jest czczony wśród dorosłych i dzieci.

Historia występowania

Mikołaj jest jednym z najbardziej czczonych świętych w chrześcijaństwie. W wielu miastach, nie tylko w Rosji, ale także w innych krajach, na jego cześć wzywa się świątynie i katedry.

Mikołaj urodził się w Licji, która należała do Grecji (obecnie jest to terytorium Turcji), w III wieku. Rodzice chłopca byli bogatymi ludźmi, ale od najmłodszych lat postanowił pójść w ślady swojego wuja, który był biskupem. Kiedy facet dorósł, zajął rangę i zaczął pomagać trzodzie.

Po śmierci rodziców Mikołaj odziedziczył bogate dziedzictwo, ale postanowił nie wyłączać wybranej ścieżki. Dał wszystkie pieniądze biednym i poświęcił swoje życie pomaganiu potrzebującym. Święty zawsze zapewniał im wsparcie duchowe i materialne. Był zmysłowy, dobroduszny i hojny. Za cechy charakteru i szczerą wiarę Bóg przyznał Nikołajowi niezwykłe zdolności. Mógł leczyć poważnie chorych ludzi, pomagać potrzebującym, a według niektórych raportów nawet wskrzeszać umarłych. W tym celu nazwali go Cudownym Robotnikiem.

Po śmierci świętego jego ciało zostało umieszczone w kamiennym raku. Według legendy jego relikty przez długi czas nie ulegały rozkładowi. Opublikowali pachnący świat, który służył do leczenia chorych. Kiedy Turcy zaatakowali Licję w XI wieku, relikwie Mikołaja były zagrożone. Turcy zniszczyli wszystko, co dotyczy chrześcijaństwa.

Kupcy z Cesarstwa Rzymskiego postanowili ukraść relikwie świętego, aby poprowadzić ich do ich rodzinnego miasta. Aby to zrobić, pokonali strażników i udali się do świątyni. Okazało się, że nie można usunąć raka z powodu dużej wagi, więc przenieśli relikwie do peleryny i zaniosli na statek. Po powrocie do włoskiego miasta Bari relikwie umieszczono w świątyni, w której nadal się znajdują.

Nowoczesne i stare tradycje

Rano wierzący udają się do kościoła na spotkanie z Mikołajem Summer w kościele. Uważa się, że cudotwórca pomaga wszystkim, więc ludzie zwracają się do niego z modlitwą. Ktoś prosi o krewnych lub dobre żniwo, ktoś chce zorganizować życie osobiste lub rozwiązać inne problemy.

W dawnych czasach po powrocie do domu ludzie zawsze odwiedzali łaźnię, a następnie zakładali czyste i wyprasowane ubrania. Kobiety muszą posprzątać dom, aby otrzymać błogosławieństwo i ochronę świętego. Dorośli i dzieci myli poranną rosę. Uważano, że ma właściwości lecznicze i jest w stanie chronić się przed chorobami przez długi czas.

Szczególną uwagę zwrócono na zwierzęta gospodarskie. Oczyścili łóżeczko i podali zwierzętom ciasta i inne smakołyki ze stołu. Pamiętaj, aby zwrócić się do Mikołaja Ugodnika z modlitwami, aby chronił bydło przed chorobami i drapieżnikami. W dawnych czasach po raz pierwszy konie pozostawiono na pastwisku na Mikołaju Letnoy. Faceci, którzy mieli pilnować zwierząt, zawsze byli karmieni owsiankami. W przypadku pierwszego wypasu opracowano prognozy na przyszłość. Jeśli wszystkie zwierzęta pozostaną na miejscu, zdrowe i zdrowe, rok będzie udany. W innym przypadku należy się spodziewać problemów.

We wsiach często odbywały się festiwale, śpiewali piosenki, palili ogniska i prowadzili okrągłe tańce. Poszli spać później niż zwykle, a nawet dzieci mogły chodzić dłużej tego dnia. Odbywały się również różne uroczystości w celu ochrony zwierząt gospodarskich. Historycy uważają, że takie tradycje mają pogańskie korzenie, choć dziś nie przetrwały nawet w prowincjach.

Obejrzyj wideo: Kate Spade. Spring Summer 2020. Full Show (Październik 2019).