2020 gier na PC

Rok 2020 zapowiada się również hojnie dzięki oszałamiającym i ekscytującym grom na PC, ponieważ przemysł gier nie przestaje zadziwiać graczy na całym świecie nowościami i przeróbkami sensacyjnych hitów. Wydano już wiele interesujących gier: ile warta była czwarta część przygodowej gry God of War, która ze względu na swoją epickość może konkurować z Wiedźminem. Uderzył mnie również Shadow of the Colossus, wspaniały remake jednego z najsłynniejszych arcydzieł gatunku przygodowego autorstwa Fumito Ueda: jakość wydania zaskoczyła nawet najbardziej zagorzałych sceptyków.

Poniżej znajduje się lista najbardziej oczekiwanych gier roku 2020: każdy będzie mógł znaleźć wydanie „lubię” lub odkryć coś nowego i niezwykłego. Pozostaje tylko czekać na datę premiery konkretnej gry, aby zanurzyć się w magicznej atmosferze wirtualnych światów.

Ogród śmierci

Data wydania na PC: koniec 2019 r. - początek 2020 r

Gra akcji z asymetrycznym trybem wieloosobowym od twórców sieciowego horroru Dead by Daylight, którego istotą są niekończące się bitwy. DeathGarden odbędzie się w najbliższej przyszłości. Pięciu graczy, zwanych „Łowcami”, konfrontuje się z „Łowcą”, jego celem jest zabicie biegaczy, zanim zakończą swoją misję i opuszczą Ogród. W arsenale Łowcy - masa sprzętu i zaopatrzenia wojskowego, a Łowcy - urządzenia do samoobrony. Gracz musi sam zdecydować, co jest mu bliższe: umiejętność walki zespołowej lub śmiertelny indywidualizm zabójcy.

System Shock: Edycja Rozszerzona

Data wydania na PC: I kwartał 2020 r

Wersja alfa remake'u słynnego projektu System-Shock z 1994 roku w stylu science fiction ze studia Night Dive Studios opowiada historię walki ludzi ze sztuczną inteligencją. Gra zostanie wydana na PC w 2020 roku. Celem głównego bohatera jest nienazwany haker, który udaremni plany superkomputera SHODAN, który zdobył tablicę stacji kosmicznej. Twórcy oryginalnej wersji gry pracują nad tym dziełem, w tym artysta Robb Waters: uratuje to atmosferę oryginalnej strzelanki. Według oficjalnego wideo studia Nightdive, dziś możemy ocenić wysoką jakość wizualnej realizacji tego projektu.

Kwiat rycerstwa

Data wydania na PC: kwiecień 2020

Projekt Mmorpg od Eaglance Inc. pozwoli graczom poruszać się w średniowieczu. Gra odtworzy wyjątkowe warunki historyczne XIV-XV w. Na podstawie danych z dokumentacji historycznej oraz bardzo realistycznego systemu walki. Warto zauważyć, że w procesie tworzenia gry wybitni historycy byli zaangażowani jako eksperci-konsultanci. Gra zapowiada się bardzo różnorodnie i obejmuje wielkoskalowe bitwy PvE i PvP, realistyczne środki obrony, zestaw umiejętności, które trzeba będzie pompować, aby wziąć udział w danej bitwie, oraz specjalny system wydobywania zasobów.

Cyberpunk 2077

Data wydania na PC: połowa 2020 r

Ambitny projekt polskiego dewelopera CD Projekt RED to akcja w stylu „cyberpunk”, oparta na grze planszowej Mike Pondsmith. Ogłoszenie miało miejsce w 2012 roku, a prace nad nim rozpoczęły się wraz z stworzeniem 3. części Wiedźmina. Wydarzenia z tego dzieła dzieją się w 2077 roku w ponurym i deszczowym mieście Night City. Brutalna atmosfera rzeczywistości gier, walka klas, głęboki system odgrywania ról, ogromny wybór broni i cybernetycznych implantów, możliwość tworzenia unikalnych postaci - wszystko to spodoba się fanom tego gatunku. Autorzy zostali zainspirowani motywem cyberpunkowym, w szczególności fabułą książki W. Gibsona „Neuromancer”.

Starfield

Data wydania na PC: połowa 2020 r

Wieloplatformowa komputerowa gra fabularna w gatunku RPG znanego twórcy Bethesda Game Studios, wykonana w stylu science fiction. Według producenta wykonawczego Todda Howarda będzie to projekt w stylu nowej generacji. Sądząc po danych z oficjalnego ogłoszenia, świat Starfield to klasyczna przestrzeń kosmiczna, która obejmuje takie elementy rzeczywistości gry, jak ruchy międzyplanetarne, eksploracja kosmosu i poszukiwanie życia obcego.

Apokalipsa teraz

Data wydania na PC: październik 2020

Psychodeliczna gra oparta na dramacie przygody wojskowej Apocalypse Today F. Coppoli. Jednocześnie twórcy thrillera przekonują, że fabuła kultowego filmu jest tylko „wyspą” dla tworzonego przez nich zmiennego Wszechświata. Podczas przechodzenia główny bohater będzie musiał przejść wiele konfliktów psychologicznych, stale dokonywać trudnych wyborów, stawić czoła swojemu życiu i uczciwemu imieniu. Jego przyszłość zależeć będzie od taktycznych decyzji podjętych teraz, biorąc pod uwagę ograniczony czas i zasoby. A wszystko to - na tle dzikich wietnamskich tropików, które Amerykanie mogli obserwować w trudnych czasach lat sześćdziesiątych.

Grand Theft Auto VI (GTA VI)

Data wydania na PC: koniec 2020 roku

Według plotek ta część uznanej serii jest niczym więcej niż kontynuacją GTA VII. Miejscem wydarzeń może być Vice City. Główną cechą tej gry jest to, że od razu zaangażuje się w nią 3 bohaterów: gracze będą mieli czas na przełączanie się między nimi podczas gry w GTA VI. Według innych źródeł dziewczyna będzie główną postacią, a sceną jest Londyn lub Miami. W grze zostanie zastosowany nowy silnik - jest bardzo prawdopodobne, że mówimy o zmodyfikowanym RAGE.

Fallout 5

Data wydania na PC: koniec 2020 - 2021

Fani Fallouta czekają na wydanie kontynuacji swojej ulubionej gry przez 2 lata. Jest to być może najbardziej oczekiwana gra fabularna roku 2020. Strzelanka z elementami akcji wykonanymi w stylu retro-futuryzmu. Logiczne byłoby założenie, że piąta część harmonijnie wpasuje się w chronologiczną fabułę wszechświata Fallouta i zostanie wykonana w dobrych starych tradycjach gatunku nuklearnej apokalipsy. Według Todda Howarda, dyrektora Bethesda Game Studios, Fallout 5 będzie koncentrował się na solucji dla jednego gracza, w przeciwieństwie do wszystkich plotek w Internecie, że w projekcie będzie używany tryb dla wielu graczy.

Obejrzyj wideo: TOP GRY PRZYSZŁOŚCI 20192020+. . PCPS4XboxNowa Generacja? (Październik 2019).