Czy w 2020 r. Będzie nominał rubla?

Ostatnio często rozmawia się o nominale rubla w 2020 roku w Rosji. I to nie jest przypadek. Są one spowodowane niestabilną sytuacją gospodarki państwowej, polityką sankcji partnerów zagranicznych, wzrostem cen paliw i mieszkań oraz usług komunalnych. Do wszystkiego innego dodano jeszcze jeden czynnik negatywny: od 1 stycznia 2019 r. Wartość VAT wzrosła o 2%, co natychmiast wywołało falę wzrostu cen produktów, artykułów podstawowych, odzieży, leków.

Wzrost inflacji spowodował, że pieniądze o wartości nominalnej 1, 5, 10 kopiejek zostały praktycznie wycofane z obiegu. Czy w 2020 r. Spodziewany jest nominał rubla?

Jaka jest potrzeba

Nominał to reforma polegająca na wprowadzeniu do obiegu nowych banknotów o niższym nominale. Wymiana następuje w określonym tempie. „Stare pieniądze” są wycofywane z obiegu, a „nowe” przychodzą, by je zastąpić, a ich cechą wyróżniającą jest brak ogromnej liczby zer. Po zabiegu towary i usługi stają się nieco droższe.

W Związku Radzieckim denominację przeprowadzono dwukrotnie: w okresie powojennym (1947 r.) I w 1961 r. W Rosji ostatnia reforma miała miejsce w 1998 roku. Za 1000 rubli starego modelu wydano 1 rubel nowego. 5 lat przeznaczono na całkowitą wypłatę, tzn. Można było wymieniać „stare” pieniądze na „nowe” do 2003 r.

Nazwa rubla w 1998 r

Główną i główną przesłanką przeprowadzania tego zjawiska jest hiperinflacja, która charakteryzuje się obecnością w obrocie państwa ogromnej podaży pieniądza. Amortyzacja prowadzi do tego, że państwo zaczyna emitować banknoty o wyższym nominale, a przy mniejszym stają się nieodebrane. Paradoks polega na tym, że po prostu niemożliwe jest wycofanie banknotów, które stały się „małe” z obiegu. Kiedy w państwie rozwija się podobna sytuacja, rząd ma nominał, co prowadzi do pozytywnych rezultatów:

  1. Wydatki rządowe na emisję nowych banknotów są zmniejszone. Przy dużej podaży pieniądza koszty są ogromne: musisz wystawiać nowe rachunki i jednocześnie aktualizować małe, które straciły wartość.
  2. System rozliczeń staje się wygodniejszy i prostszy. Na przykład sprzedającemu zwykły sklep spożywczy znacznie łatwiej jest dokonać zmiany bez pomyłek w milionach i tysiącach.
  3. Ujawniono ukryte dochody ludności. W końcu, aby nie stracić wszystkich oszczędności, należy je wymienić i oczywiście podać do wiadomości publicznej.
  4. Waluta krajowa umacnia się.

Reformę należy przeprowadzić w ściśle określonym czasie, tj. Po odnotowaniu wszystkich warunków wstępnych. Jeśli czas zostanie wybrany niepoprawnie, bezskutecznie, ten środek nie doprowadzi do niczego. Stopy inflacji wzrosną, pieniądze znów się deprecjują. Wynik: ludność przestanie ufać własnej walucie i zacznie gromadzić swoje oszczędności w euro lub dolarach. Sytuacja w kraju może stać się wyjątkowo napięta i wywołać panikę spowodowaną ciągłymi i nieprzerwanymi wzrostami cen. Konsekwencją takiego analfabetyzmu rządowego będzie domyślnie. Właściwa i terminowa reforma monetarna ma pozytywny wpływ na gospodarkę kraju.

Wśród negatywnych aspektów istnieją pewne trudności związane z przyzwyczajeniem się do nowych banknotów. Ponadto po reformie nastąpił niewielki skok wzrostu cen, ponieważ zaokrąglanie zwykle występuje nie mniej.

Nazwa rubla 2020

Aby rozpocząć ten proces, konieczne są uzasadnione powody. W Rosji musi wystąpić hiperinflacja, w której będzie dużo pieniędzy: do tego stopnia, że ​​nie będzie mowy o wygodzie w ich użyciu. Jeśli sytuacja jest kryzysowa, rząd powinien poczekać na stabilizację, przy której stopa inflacji nie przekroczy 12%. W przeciwnym razie państwo będzie musiało wprowadzić nominał rubla. Oznacza to, że 12% jest ekstremalnym znakiem na poziomie deprecjacji pieniądza, po którym następuje reforma monetarna w celu ratowania gospodarki.

W tej chwili sytuacja w Rosji rozwija się w taki sposób, że inflacja rośnie w rozsądnych granicach, a tendencja do wzrostu podaży pieniądza nie jest ustalona. Ponadto powszechny elektroniczny obieg funduszy. W obiegu jest mniej gotówki; wielu woli płatności bezgotówkowe. Wiele już ma konta w systemach płatności elektronicznych, takich jak WebMoney, Yandex.Money, QIWI. Sama procedura nominału jest dość droga i trwa ponad rok.

W tej chwili za jednego dolara dają 66 rubli. Specjaliści wykluczają nazwy w takich warunkach. Co więcej, jeśli zostanie przeprowadzony, spowoduje po prostu nieuzasadnione koszty skarbu państwa.

O wzmocnieniu rubla świadczy kilka czynników:

  • odnotowano dodatnią dynamikę wskaźników PKB;
  • deficyt budżetowy jest zmniejszony;
  • saldo handlowe poprawia się ze względu na wzrost cen ropy.

Czy w 2020 r. Spodziewany jest nominał rubla? Mało prawdopodobne. Stopa inflacji, pomimo niekończących się sankcji i zaostrzenia stosunków handlowych, ustabilizowała się na poziomie 4. W najbliższych latach nie przewiduje się wzrostu inflacji.

Obejrzyj wideo: 25 рублей 2017 мультипликация (Styczeń 2020).

Zostaw Swój Komentarz