Nowe budynki w Petersburgu w 2020 roku

Sankt Petersburg zajmuje trzecie miejsce pod względem oddanych mieszkań w ubiegłym roku. Tradycyjnie wyprzedza Moskwę i region moskiewski, Terytorium Krasnodarskie. Każdego roku miasto otrzymuje około 3,5 miliona metrów kwadratowych powierzchni życiowej o różnych kosztach. Jeśli do 2016 r. Deweloperzy wolą budowę domów klasy ekonomicznej lub premium, to w 2020 r. Planuje się intensywny rozwój segmentu klasy komfort nowych budynków zaprojektowanych dla klasy średniej.

Dostawa w 2020 r

Deweloperzy planują oddać do użytku 132 kompleksy mieszkaniowe w 2020 r. Połowa z nich znajduje się na linii metra: nie więcej niż 20 minut na piechotę. Jednopokojowe apartamenty i studia są prawie we wszystkich. A mieszkania przeznaczone dla dużej rodziny, z czterema do pięciu pokojami, znajdują się tylko w 5% nowych budynków.

Luksusowe mieszkanie

Większość obiektów klasy premium w budowie i oddanych do użytku znajduje się w historycznym centrum miasta, nad brzegiem Newy, Malayi i Bolshaya Nevka. Koszt za metr kwadratowy zaczyna się w nich od 150 tysięcy rubli. Do końca 2020 r. Planowane jest oddanie do użytku dwóch kompleksów: Dzielnica Pietrowska na wodzie i Jedno miejsce Trójcy. Pięć kolejnych zostanie uruchomionych przed końcem 2021 r.

Dzielnica Pietrowska na wodzie

Budowa trzech ośmiopiętrowych monolitycznych budynków na wyspie Pietrowski rozpoczęła się w 2017 roku. Projekt został zaprojektowany w celu maksymalizacji doskonałej lokalizacji działki przeznaczonej pod budowę: okien domów z widokiem na Malaję Newę i Park Pietrowski. Lekkie fasady w stylu secesyjnym zdobią francuskie balkony, szerokie okna z panoramicznymi oknami. Obszary i ceny:

 • jednopokojowy 42 - 75 m2 od 8,5 miliona rubli;
 • mieszkania dwupokojowe 57 - 134 mkw od 11 000 000;
 • trzypokojowy 94 - 148 m2 od 15 000 000;
 • czteropokojowy 127 - 169 m2 od 29 milionów;
 • pięć pokoi 228 m2 od 80 milionów rubli.

Wysokość sufitu wynosi trzy metry, osobna łazienka, przeszklony balkon, garderoby w każdym mieszkaniu. Projekt przewiduje komercyjne lokale niemieszkalne na parterze, podziemny parking na 440 samochodów. Zamknięty dziedziniec, dobrze utrzymany strzeżony teren domu, nadzór wideo wewnątrz budynków, dziedzińce, cichobieżne windy pasażerskie i towarowe.

Najbliższa stacja metra „Sportivnaya” znajduje się w odległości ponad dwóch kilometrów, ale przystanek transportu naziemnego znajduje się praktycznie pod oknami. Najbliższe przedszkola i szkoła znajdują się w odległości około kilometra, ale taka organizacja infrastruktury jest uzasadniona. Deweloper liczy na bogatych nabywców, którzy mają własne samochody.

Jedno miejsce Trójcy Świętej

Angielskie biuro architektoniczne SQUIRE & PARTNERS stworzyło projekt rozwoju kompleksu Trinity po stronie Piotrogrodu (22 Wał admirała Łazariewa). Grupa GHP ożywa. Cztery lata temu oddano do użytku centrum biznesowe Trinity Place, a do końca 2020 r. Planowane jest całkowite zakończenie budowy i dekoracji dziewięciopiętrowego kompleksu mieszkaniowego One Trinity Place.

Elewacje dziewięciopiętrowego budynku wykończone są naturalnym granitem, mozaiką. Wnętrza sal, lokali mieszkalnych i niemieszkalnych stworzyły brytyjskie biuro architektoniczne 1508 Londyn. Metr kwadratowy mieszkania z jedną, dwiema lub trzema sypialniami będzie kosztował pół miliona rubli. Układy są wykonane tak, że okna sypialni we wszystkich apartamentach wychodzą na ciche, przytulne patio. A z panoramicznych okien kuchni-salonu, jadalni roztaczał się wspaniały widok na Malayę Nevkę.

Pierwsze piętra przeznaczono na pokoje zabaw dla dzieci, bibliotekę, hale sportowe. Istnieje scentralizowany system klimatyzacji, podziemny garaż, zainstalowany jest monitoring wideo. Powierzchnia mieszkań wynosi od 51 do 143 mkw. Zostaną przekazane pod klucz: oprócz dekoracji wykonanej z naturalnego marmuru, szlachetnego drewna, kuchni, łazienki będą w pełni wyposażone w urządzenia Miele.

Klasa komfortu

W tym samym czasie powstaje około trzydziestu kompleksów klasy komfortu o różnych odległościach od centrum. Niektóre z nowych budynków, na przykład kompleks mieszkaniowy Clear Sky, są ostatnimi etapami projektu na dużą skalę. Część została w całości przekazana jednocześnie właścicielom, na przykład ZhK Svetly Mir Life ... Najciekawsze nowe budynki znajdują się w pobliżu metra, które pozna nowych mieszkańców Petersburga w 2020 roku.

Wybrzeże Zatoki Neva, położone dwa kilometry od stacji metra Primorskaya i dziesięć minut spacerem od stacji pasażerskiej Marine, będzie aktywnie budowane do 2022 roku. Kompleks mieszkaniowy Kapitan Nemo jest już zaludniony, a do końca przyszłego roku planowane jest oddanie do użytku dwóch kolejnych kompleksów komfortu. klasa.

LCD „Captain Nemo”

Złote Miasto

Projekt, zaprezentowany w 2016 roku na międzynarodowej wystawie MIPIM w Cannes, obejmuje pięć czwartych budynków mieszkalnych, zaplecze socjalne. Pierwsze, które zostaną dostarczone, to dwa szkieletowo-monolityczne budynki (270 i 303 samodzielnie wykończone mieszkania) o różnej liczbie kondygnacji (od 7 do 18). Dostępne do sprzedaży:

 • Studia 26 - 30,5 m2 od 3 600 000 r .;
 • jednopokojowy 28 - 61 m2 od 4 500 000 szt .;
 • dwupokojowy 38 - 83 m2 od 5 350 000 r .;
 • trzypokojowy 67 - 98,5 m2 od 8 500 000 p.

„Bright World” Quiet Harbour ”

Kompleks budowany jest przez znanego petersburskiego dewelopera grupy Leader. Projekt przewiduje budowę kilku odcinków o nieregularnym kształcie, zmiennej liczbie kondygnacji (13–23), trzech wykończeń „pod klucz”, parking podziemny. Pierwsza sekcja spotka nowych osadników przed początkiem wiosny 2020 roku. Układy i ceny:

 • Od 1 do 37,6 i 68 m2 od 4 milionów;
 • Od 2 do 64-90 mkw. od 6 milionów;
 • Od 3 do 100 - 102 m2 od 8,9 miliona.

W rzeczywistości jest to cały kwartał, w którym oprócz mieszkań, sklepów, usług konsumenckich, 9 szkół, 13 przedszkoli i 2 basenów.

Kompleks mieszkaniowy Columbus jest aktywnie budowany, a jego oddanie do użytku planowane jest pod koniec 2021 r. Kupowanie mieszkań w zatoce Neva to opłacalna inwestycja. Administracja miasta planuje uruchomienie stacji Instytutu Górnictwa w ciągu najbliższych dwóch lat, a portu w 2030 r.

Klasa ekonomiczna

Spośród budżetowych nowych budynków najciekawszymi kompleksami są:

 • Północna Dolina, która jest wynajmowana kolejno od 2011 r., Jest częścią programu przystępnych cenowo i wygodnych mieszkań dla rosyjskich obywateli. Ostatni piętnasty etap zostanie oddany do użytku w pierwszym kwartale 2020 r. Biorąc pod uwagę lokalizację (100 metrów od stacji metra Parnas od pierwszej linii domów), koszt za metr kwadratowy jest dość niski: mniej niż 90 000 rubli w mieszkaniach jednopokojowych. Projekt obejmuje studia, apartamenty jednopokojowe, dwupokojowe i trzypokojowe. Działać będzie trzynaście przedszkoli, dziesięć szkół, karetka pogotowia, dwie kliniki. W pobliżu zbuduj straż pożarną, pocztę, policję.

 • „CDS Polyustrovo” przy Alei Piskowskiego, 25. Jest to murowany monolityczny 25-piętrowy dom z apartamentami pod klucz. Najtańsze studio kosztuje mniej niż trzy miliony rubli, a czteropokojowe studio kosztuje nieco ponad 8 milionów. Jedyną wadą domu jest jego lokalizacja: do najbliższej stacji metra jest około pięciu kilometrów. Z drugiej strony to nie tyle w przypadku mieszkania widokowego z przeszkloną loggią, naprawa wykonana przez dewelopera.

 • Nevskaya Zvezda 10 minut od stacji metra Proletarskaya przy ul. Babcia: przed początkiem trzeciego kwartału przyszłego roku planuję uruchomić trzeci etap (pierwszy i drugi już zakończono) ceglano-monolitycznego kompleksu o zmiennej liczbie kondygnacji. Obudowę uzupełnia deweloper IPS. W sprzedaży są tylko apartamenty trzypokojowe, o wartości około 7 200 000 rubli.

Dużo tanich mieszkań do wynajęcia w pobliżu dworca. metro „Devyatkino” w rejonie Puszkina, Gatchiny, Krasnoselskiego.

Rozpoczęcie sprzedaży 2019-2020

Grupa inwestycyjno-budowlana Mavis od 01.01.2019 otwiera sprzedaż w kompleksie mieszkaniowym Urbanist, położonym w pobliżu dworca metro „Devyatkino” we wsi Murino, w rejonie Wsiewołżskiego obwodu leningradzkiego. Kompleks klasy komfortu składający się z sześciu monolitycznych budynków o różnej liczbie kondygnacji ma zostać ukończony w ciągu pięciu do sześciu lat, a przede wszystkim przed początkiem 2022 r. Jak dotąd średni koszt za metr kwadratowy z dobrym wykończeniem wynosi mniej niż 70 000 rubli. Istnieją studia, apartamenty jedno-, dwu-, trzypokojowe. Minimalna powierzchnia w studiach wynosi 25 metrów kwadratowych, maksymalna w 3 metrach kwadratowych wynosi 88 metrów kwadratowych.

Budowa LCD „North Valley” będzie kontynuowana. Firma Glavstroy-SPb pod koniec ubiegłego roku otrzymała pozwolenie na budowę kolejnych 13 budynków w ramach dużego projektu deweloperskiego. GK „Leader Group” rozpocznie sprzedaż w kompleksie mieszkaniowym przy ulicy Gagarina 32. Jak dotąd nawet nazwa marketingowa kompleksu nie została ujawniona. O projekcie wiadomo, że będą to trzy domy (dwa na 23 piętrach, jeden na 16), szkoła, przedszkole, szkoła artystyczna i basen. Ponadto pierwsze piętra będą niemieszkalne. Są przeznaczone dla centrów usług, sklepów, siłowni.

Inne nowe budynki w Petersburgu

Budowa nowych mieszkań aktywnie rozwija się w różnych częściach miasta i poza nim. Zapotrzebowanie na mieszkania w północnej stolicy stale rośnie, co skłania firmy budowlane do inwestowania w budowę nowych kompleksów mieszkaniowych.

Wśród innych nowych budynków w niedalekiej przyszłości w Petersburgu pojawią się następujące obiekty mieszkalne:

 • „Neva-Neva”, 24 linia V.O., 25, wyspa Wasiliewskiego, od 133 000 na m2, deweloper „Basis-SPB”;
 • „Atrakcja”, Bolshoy Sampsonievsky Ave. w dzielnicy Wyborg, od 122 200 na m2, Setl City;
 • „Filozofia na Moskiewskiej”, 1. Przejście przedportowe w regionie moskiewskim, od 113,155 na m2, Setl City;
 • „Nowe Kupchino”, ul. Malaya Bucharest / avenue Dunaysky, Frunze, od 102 960 na m2, firma „Building Trust”;
 • „Ariosto!”, St. Glukharskaya / kontynuacja innych projektantów samolotów w dzielnicy Primorsky, od 102 100 na m2, firma Arsenal-Real Estate

 • „London Park”, Prospect Enlightenment, 43A w dzielnicy Vyborg, od 101 840 na m2, firma „L1”;
 • „Polis na Moskiewskiej”, ulica Kubińska 82 w regionie moskiewskim, od 99 350 na m2, firma „Polis Group”;
 • „Polis na Komendantsky”, ul. Glukharskaya w dzielnicy Primorsky, od 93 150 na m2, firma „Polis Group”;
 • „Premiere-2”, ul. Tambasow w dzielnicy Krasnoselsky, od 91780 na m2, deweloper „Technopolis”;
 • „House on Blucher”, marszałek Blucher ave., 4 w dzielnicy Kalinin, od 87 985 na m2, firma „Etalon LenSpetsSMU”;
 • „Two Capitals”, autostrada moskiewska, 13b w regionie moskiewskim, od 83.500 na m2, firma InterGroup;
 • „JOGA”, Komendantsky Ave., 59, budynek 1 w dzielnicy Primorsky, od 78 000 na m2, firma „Leader Group”;
 • „Kolory lata”, poz. Murino z regionu Wsiewołożska, od 76 420 na m2, „Grupa polityczna”;
 • „Piotr Wielki i Katarzyna Wielka”, ulica Zawodzka w dzielnicy Newski, od 72 320 na m2, firma „Rosstroyinvest”;
 • „Nowe Gorełowo”, autostrada Wołhonskoje w obwodzie Łomonosowa, od 63 000 na m2, deweloper „LenRusStroy”.

Obejrzyj wideo: 2019 09 15 Warszawa Mennica Legacy Tower w budowie widok z Muzeum Oh kino w budowie (Październik 2019).