Nowe Volvo 2019-2020

Samochody Volvo słyną z niezawodności, bezpieczeństwa i niezawodnego działania w każdych warunkach klimatycznych. Te cechy znacznie przyczyniają się do popularności marki. Ponadto firma stale aktualizuje samochody. Na lata 2019-2020 Volvo przygotowało następujące nowe produkty.

S60

W tym roku szwedzka firma rozpocznie produkcję sedana sportowego trzeciej generacji.

Zmiany w wyglądzie mają na celu podkreślenie dynamiki i szybkości małego samochodu. Ułatwia to mały zwis nadwozia, powiększone nadkola i pochylone środkowe słupki. Wnętrze wyróżnia się przemyślanym rozmieszczeniem wszystkich elementów, a także znaczną ilością wolnej przestrzeni, co ułatwia anatomiczny projekt wszystkich siedzeń.

S60 może być wyposażony w dwa benzynowe silniki z turbodoładowaniem o pojemności 250 lub 315 litrów. z. oraz dwoma hybrydowymi układami napędowymi o mocy 340 i 400 sił. Wszystkie silniki wyposażone są w ośmiobiegową automatyczną skrzynię biegów. Skrzynia biegów otrzymała dwie opcje: z napędem na wszystkie koła lub z napędem na przednie koła. Koszt sportowego sedana rozpocznie się od 35,80 tysięcy dolarów.

C30

W 2020 r. Volvo planuje wznowić produkcję kompaktowego modelu C30, który został przerwany w 2012 r.

Wygląd zaktualizowanego trzydrzwiowego hatchbacka jest wykonany w stylu korporacyjnym i charakteryzuje się długim kompotem, schodkowymi zderzakami, dużą optyką głowy i wystającymi tylnymi skrzydłami. Samochód ma również szerokie nadkola ze specjalnymi wstawkami i zestawem dolnej części nadwozia. Wnętrze subkompaktu jest dość proste, ale charakteryzuje się ergonomią i funkcjonalnością.

Model będzie oparty na nowej modułowej platformie CMA (Compact Modular Architecture), na której będą produkowane inne kompaktowe samochody osobowe firmy. Pod maską planowane jest zastosowanie dwulitrowego silnika o pojemności 247 litrów. z Rozpoczęcie produkcji planowane jest na przyszły rok, a podstawowa wersja będzie kosztowała 26,00 tys. USD.

V40

Kompaktowy crossover miejski z tyłu pięciodrzwiowego hatchbacka w tym roku zostanie poddany planowej zmianie.

Po aktualizacji projekt zmieni się znacząco i będzie się wyróżniał znaczną liczbą ostrych przejść między elementami ciała, a także stopniową ulgą. Ponadto, w zaktualizowanym wyglądzie, ciekawa jest dolna linia okien i ogromne tylne światła w kształcie litery S.

Do samochodu przeznaczona jest szeroka gama jednostek napędowych, które składają się z silników benzynowych o pojemności 150, 180 i 254 l. z oraz trzy turbodiesel o sile 120, 166 i 199. Przekładnia napędu na przednie koła umożliwia instalację sześcio- lub ośmiopasmowej automatycznej skrzyni biegów. W przyszłości możliwe będzie wyprodukowanie modyfikacji hybrydowej i wariantu V40 z silnikiem elektrycznym. Planowane są trzy opcje wyposażenia dla crossovera, a minimalna cena od krajowych dealerów wyniesie 1,30 miliona rubli.

V60

Firma oficjalnie wprowadziła trzecią generację kombi w ubiegłą zimę.

Wygląd samochodu wygląda oryginalnie i dość interesująco, a jego funkcje przypominają nie tylko większy kombi V90, ale także nowy crossover XC60. Efekt ten został osiągnięty dzięki następującym rozwiązaniom:

 • jasny przód ciała;
 • markowa optyka głowy;
 • zderzaki;
 • długi kaptur;
 • duże wycięcia nadkoli;
 • tylne skrzydła z wytłoczonym tłoczeniem.

Wnętrze jest całkowicie identyczne z wnętrzem XC60, charakteryzuje się przemyślanym rozmieszczeniem wszystkich elementów sterujących układów i wyposażenia samochodu, wygodnymi siedzeniami i wysokiej jakości materiałami wykończeniowymi.

W wersji podstawowej kombi otrzyma napęd na przednie koła, opcjonalnie dostępna jest również wersja z napędem na wszystkie koła. Gama silników obejmuje silniki o pojemności 150, 190, 255 i 310 litrów. z. to może z sześciobiegową manualną skrzynią biegów lub ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów. Koszt V60 zaczyna się od 41,00 tys. Euro.

V60 Cross Country

Wagon terenowy jest bezpośrednim krewnym V60.

Z wyglądu wersja krzyżowa jest inna:

 • zwiększony do 21,0 cm prześwit;
 • plastikowy zestaw body dla dolnej części ciała;
 • panel ochronny zamontowany w tylnym zderzaku;
 • 18-calowe koła.

Salon Cross Country powtarza wnętrze konwencjonalnego wagonu. Do sprzętu przeznaczony jest turbodiesel o pojemności 190 litrów. z i silnik benzynowy o sile 255 sił. Napęd na wszystkie koła jest wyposażony w ośmiopasmową automatyczną skrzynię biegów. W przyszłości zostanie uruchomiona produkcja modyfikacji z silnikiem o pojemności 310 litrów. S., a także wersja hybrydowa.

Cena nowych produktów z jednostką napędową wyniesie 52,35 tys. Euro. Sprzedaż samochodów w Rosji planowana jest na lato tego roku.

Xc40

Kompaktowy crossover z roku modelowego 2019 to nowy samochód na linii produkcyjnej firmy.

Jego pojawienie się wynika z rosnącego popytu w segmencie takich samochodów i stworzenia najnowszej platformy CMA, na podstawie której opracowano model XC40. Konstrukcja została wykonana w stylu korporacyjnym nowoczesnych crossoverów Volvo, ale wyróżnia się kątowymi przednimi stemplami i ostrzejszymi krawędziami przejścia między elementami powierzchni nadwozia. Architektura wnętrz jest udekorowana w tradycyjnej wersji dla szwedzkich samochodów osobowych i zapewnia wysoką ergonomię i duży komfort dla pasażerów, pomimo niewielkich rozmiarów.

XC40 jest wyposażony w silnik wysokoprężny o pojemności 190 litrów. z oraz silniki benzynowe o pojemności 190 i 250 sił. Napęd na wszystkie koła jest wyposażony w automatyczną skrzynię biegów (8-st.). Cena początkowej wydajności samochodu u krajowych dealerów wynosi 2,25 miliona rubli.

XC50

Wśród nowych modeli Volvo crossover XC50 wyróżnia się produkcją zaplanowaną na 2020 rok. Dzięki temu samochodowi firma stara się rozszerzyć swoją ofertę. W oparciu o nazwę samochód odbędzie się między modelami XC40 i XC60. Cechą nowych elementów będzie wydajność nadwozia w wersji coupe. Według producenta XC50 powinien konkurować z popularnym cross-coupe BMW X2 i Mercedes GLC Coupe.

W projekcie opracowanego crossovera wykorzystano autorską platformę CMA. Na początkowym etapie produkcji planowane jest zainstalowanie silnika benzynowego o pojemności 190 litrów. z i turbodiesel o sile 250 sił. Podstawą będzie napęd na przednie koła z automatyczną skrzynią biegów. Producent planuje dostarczyć informacje na temat wyposażenia cross-coupe w systemy, wyposażenie, opcje konfiguracji i koszty w miarę zbliżania się produkcji seryjnej.

Xc90

Flagowy crossover szwedzkiej firmy w roku modelowym 2019, po zmianie stylizacji, otrzymał nieco ulepszony wizerunek zewnętrzny. Tak więc w przedniej części zainstalowane są dolne dodatkowe wloty powietrza, zmieniła się konstrukcja świateł przeciwmgłowych. Ponadto do karoserii dodano chromowane wykończenie wielu elementów. Ogólnie rzecz biorąc, konstrukcja zaktualizowanego XC90 zachowała tradycyjne połączenie siły elegancji.

Kabina nadal łączy dużą przestrzeń, nawet w wersji siedmioosobowej, z najwyższym komfortem. Wśród nowoczesnych systemów, w które samochód jest bogato wyposażony, można wyróżnić:

 • ekran dotykowy z wielofunkcyjnego kompleksu;
 • 9 poduszek powietrznych i zasłon;
 • automatyczne hamowanie;
 • sterowanie głosem;
 • siedzisko z elektryczną regulacją, wentylacją, masażem i ogrzewaniem.

Pięć jednostek napędowych zaprojektowano do wyposażenia zwrotnicy: trzy benzyny (250, 320, 375 KM) i dwa turbodiesel (190, 225 KM). Wszystkie silniki są agregowane tylko z 8-pasmowym automatem. Napęd na wszystkie koła stanie się podstawą dla XC90, ale modyfikacja z silnikiem wysokoprężnym o mocy 190 koni mechanicznych może mieć tylko napęd na przednie koła. Ta wersja będzie najtańsza, a cena wyniesie 3,50 miliona rubli.

Wniosek

Nowe samochody Volvo planowane do produkcji w latach 2019-2020, a także zaktualizowane wersje produkowanych samochodów pozwolą szwedzkiej firmie pewnie konkurować z innymi producentami samochodów.

Obejrzyj wideo: 2020 Volvo Polestar 2 - interior Exterior and Drive (Październik 2019).