Aplikacje do majsterkowania na nowy rok 2020

Co robić w ostatnich dniach nowego roku? Proponujemy spędzić ten czas z rodziną i tworzyć różne aplikacje własnymi rękami. Dla starszych uczniów i nastolatków nie będzie to tak interesujące, a dzieci i uczniowie szkół podstawowych z przyjemnością dołączą do procesu tworzenia tak oryginalnego i, co najważniejsze, prostego rzemiosła. Ponadto prawie wszystko, czego potrzebujesz, aby je znaleźć, można znaleźć w domu.

Z kolorowego papieru

Zacznijmy od najprostszego - z papierem. Ponieważ 2020 jest poświęcony Szczurowi (Mysz), aplikacja będzie odpowiednia. Ale wycinanie papierowych figurek i naklejanie ich na tekturę nie jest zbyt interesujące. Dlatego proponujemy utworzenie aplikacji woluminu.

Aby to zrobić, potrzebujemy:

 • 2 arkusze kolorowego papieru w różnych kolorach (jeden na korpus myszy, a drugi na uszy. Na przykład taki jak nasz: czerwony i bordowy. Możesz wziąć brązowy i czerwony, brązowy i różowy itp.);
 • arkusz tektury na podstawę;
 • ołówek lub długopis;
 • nożyczki;
 • klej w sztyfcie;
 • nić biała lub czarna.

Zejść.

1. Narysuj serca na kolorowym papierze. Jedna wielka rzecz dotyczy tułowia. Dwa małe na uszy.

2. Narysuj średnie serce na tekturze.

3. Aby wyrównać serca, łatwiej jest je narysować w ten sposób: zegnij arkusz na pół i narysuj na nim połowę serca (jak na zdjęciu).

4. Wytnij obrabiany przedmiot.

5. Zginamy największe serce na pół, a także zginamy na nim końce zaokrąglonych części, aby „umieścić” mysz na tekturze.

6. Narysuj oczy.

7. Używając kleju w sztyfcie, przyklej uszy.

8. Teraz przyklej całą mysz do serca tektury. Okazuje się, że mysz wydaje się na nim siedzieć i patrzeć w górę.

9. Zrób wąsy: weź mały kawałek nici i owiń go wokół nosa myszy. Aby uzyskać wierność, możesz naprawić nitkę za pomocą kleju.

Aplikacja na Nowy Rok 2020 jest gotowa! Karton może mieć kontrastowy kolor (na przykład standardowy biały) lub taki sam jak korpus myszy. Albo pozwól dziecku wyobrazić sobie, że jest to polana i udekoruj stojak pomalowaną trawą lub kwiatami. Albo zrobi gratulacyjny napis i przedstawi rzemiosło swojej babci i dziadkowi.

Możesz zrobić wiele takich uroczych myszy i przymocować je do dużego arkusza papieru Whatman. Okaże się cała rodzina myszy, które ozdobią ścianę pokoju dziecięcego i przybliżą Nowy Rok 2020.

Z tektury falistej

Papier falisty był pierwotnie używany jako materiał podszewki do czapek i innych przedmiotów, które nie powinny być pomarszczone podczas transportu. Dziś jest używany do rzemiosła. Z tektury falistej uzyskuje się oryginalne i wspaniałe aplikacje, z których jedną proponujemy zrobić na Nowy Rok.

Będzie to choinka, którą nawet dziecko może zrobić własnymi rękami. Narysuj go, aby zrobił aplikację: spodoba mu się. Potrzebne będą:

 • zielony papier falisty;
 • kolorowy papier w różnych kolorach;
 • arkusz tektury;
 • nożyczki;
 • długopisy lub ołówek;
 • władca;
 • klej w sztyfcie lub PVA;
 • dziurkacz.

Chodźmy

1. Ułóż arkusz tektury pionowo, aby choinka była wysoko.

2. Wytnij 5 pasków o tej samej szerokości, ale różnych długościach od zielonego papieru falistego. Każdy kolejny pasek powinien być nieco krótszy niż poprzedni.

3. Nasmaruj najdłuższy pasek klejem wzdłuż jednej krawędzi.

4. Przyklejamy pasek do kartonu, lekko go gniotąc, aby uzyskać blask.

5. Z góry w ten sam sposób przyklejamy krótszy pasek, a także wszystkie pozostałe. Nawiasem mówiąc, klej można nakładać nie na papier falisty, ale bezpośrednio na tekturę - dla kogo jest to wygodniejsze.

6. Z kolorowego papieru wycinamy gwiazdkę i przyklejamy ją na szczycie choinki. Mamy żółty. Możesz zrobić czerwony, srebrny itp.

7. Przebij papier kolorowy w różnych odcieniach, aby uzyskać konfetti w wielu kolorach. Będą to kule lub girlandy ozdabiające choinkę.

8. Przyklej konfetti na drzewie w losowej kolejności.

Choinka jest gotowa na Nowy Rok! Nauczywszy się go kleić pod twoim nadzorem, dziecko będzie mogło w przyszłości złożyć wniosek własnymi rękami i będzie uczyć przyjaciół w przedszkolu lub szkole.

Istnieje inny sposób tworzenia aplikacji z tektury falistej. Ta technika nazywa się przycinaniem i różni się w czasie wykonywania jednostki. Tylko najbardziej cierpliwe i pilne dzieci będą w stanie ukończyć takie rzemiosło. A jeśli połączysz całą rodzinę z procesem, wszystko pójdzie szybciej. Spróbujmy zrobić wesołego bałwana.

Do pracy potrzebujemy:

 • papier falisty w różnych kolorach;
 • nożyczki;
 • klej w sztyfcie lub PVA;
 • srebrne lub białe cekiny;
 • szablon rysunku lub ołówek z gumką do samodzielnego narysowania.

Wszystko jest bardzo proste, ale przez długi czas. Zejść.

1. Z tektury falistej wszystkich kolorów wycinamy małe kwadraty o wymiarach około 1,5 na 1,5 cm. Jeśli okaże się nierównomiernie, jest w porządku.

2. Rzuć każdy kawałek w kulkę. To żmudna praca.

3. Zalecamy natychmiastowe usunięcie kulek do pojemnika, aby przechodzący kot nie wysadził wszystkich pustych miejsc na podłogę.

4. Przygotuj rysunek bałwana. Przerysujemy go lub znajdziemy w Internecie gotowy szablon innej postaci noworocznej. Możesz złożyć wniosek o szczura, na przykład jako symbol 2020 roku.

5. Nałóż klej na część obrazu i nałóż kulki odpowiedniego koloru na wierzch.

6. Kontynuuj w ten sposób, aż cały wzór zostanie szczelnie przykryty kulkami z tektury falistej.

7. Dodatkowo dekorujemy obraz „śniegiem”, przyklejając cekiny wokół postaci.

8. Aby aplikacja nie była taka, sugerujemy przyklejenie jej do zgiętej tektury i wykonanie pocztówki.

Aplikacja jest bardzo kolorowa i obszerna. Prezentowanie takiej karty znajomym nie jest wstydem. Zwykły papier nie nadaje się do tego rzemiosła: potrzebny jest papier falisty, ponieważ jest bardziej miękki i lepiej trzyma kształt kuli. Jest sprzedawany w dowolnych sklepach dla kreatywności.

Z wacików

Dość niestandardowy, ale bardzo popularny w ostatnich czasach materiał do tworzenia rzemiosła. Waciki są tanie, a rękodzieło z nich uzyskuje się nie tylko obszerne, ale także puszyste. Istnieje wiele opcji aplikacji. Zacznijmy od najbardziej oczywistego atrybutu każdego Nowego Roku - od choinki.

Aby to zrobić, potrzebujemy:

 • wiele wacików;
 • gorący klej;
 • małe ozdoby dekoracyjne w postaci serc, gwiazd, kulek itp.
 • kolorowy arkusz tektury (nie biały).

Wszystko odbywa się niezwykle prosto i szybko.

 1. Zamieniamy każdy bawełniany krążek w torbę i przyklejamy, aby się nie rozdzielił.
 2. Przyklejamy element dekoracyjny do torby (ze starych koralików możesz wziąć zwykłe duże koraliki).
 3. Przyklej złożone podkładki, zaczynając od dołu. Każdy kolejny rząd powinien być krótszy o 1 worek.

Rozmiar drzewa może być dowolny. Jeśli chcesz, możesz wziąć format arkusza A1 i zrobić wielką choinkę. To prawda, że ​​będzie wymagało kilku paczek wacików. Ale gotową choinkę można zawiesić na ścianie jako główny atrybut Nowego Roku.

Płatki bawełniane nadają się do robienia aplikacji, ponieważ można je pomalować na dowolny kolor. Aby to zrobić, użyj 2 metod:

 • malowane flamastrami lub markerami;
 • zanurzone w wodzie zabarwionej farbą akwarelową.

Dlatego możesz wstępnie pokolorować waciki na zielono i zrobić bardziej naturalną choinkę. Ktoś używa filcu do takich rzemiosł, ale jest to droższy materiał na kreatywność. Korzystając z fantasy, możesz wymyślić wiele różnych aplikacji z postaciami lub krajobrazami noworocznymi.

Uwaga! Tylko gorący dorośli mogą pracować z gorącym klejem. Dzieci mogą być przyjmowane do tego procesu wyłącznie jako obserwatorzy lub asystenci do malowania wacików.

W przypadku najmniejszych dzieci możesz zaoferować złożenie takiej aplikacji na Nowy Rok własnymi rękami. Wycinasz pnie drzew z filcu lub kolorowego papieru i pozwalasz dzieciom przyklejać waciki klejem.

Ponadto dzieci mogą łatwo poradzić sobie z bałwanem, aby stworzyć potrzebne tylko 3 waciki i flamastry, aby wykończyć wszystkie jego części ciała. Szalik wykonany jest z dzianinowych nici.

Aplikacja „Nocny krajobraz” będzie dobrze wyglądać na tekturach w ciemnoniebieskim kolorze imitującym noc. Według zdjęcia jasne jest, że z wacików trzeba wyciąć choinki i półksiężyc nożyczkami.

Jeśli ostrożnie przycinasz waciki, masz tak zabawnego króliczka. Wnętrze uszu, a także oczy i nos są wykonane z filcu, ale można użyć wacików bawełnianych w tym samym kolorze.

Aby zrobić takiego gila na gałęzi, potrzebujesz tylko 4 wacików. 3 z nich są pomalowane na czarno, a 1 - na czerwono. Z kolorowego papieru wykonujemy gałąź, na której usiądzie ptak, a także dziób. Zamiast oka możesz użyć koralika. Śnieg na gałęzi symulowany jest zwykłą watą. Jeśli nie ma jej w domu, po prostu podziel czystą bawełnianą podkładkę na 2 połówki: od środka możesz uzyskać wystarczającą ilość polaru na śnieg.

Możesz tworzyć całe kompozycje na dużym papierze: na przykład króliki skaczą wokół choinki, uroczy bałwan uśmiecha się w pobliżu, a gil siedzi w górnym rogu aplikacji. Wyobraź sobie i eksperymentuj: w sylwestra doskonale pociesza i czyni rodzinę jeszcze bardziej przyjazną.

Obejrzyj wideo: 10 najlepszych gadżetównarzędzi do majsterkowania z AliExpress Pomysł na prezent #16 (Październik 2019).