Karnawał w Wenecji w 2020 roku: daty

Co najmniej pół miliona turystów co roku przyjeżdża na karnawał w Wenecji, więc ci, którzy chcą wziąć udział w ceremonii w 2020 roku, określają z góry daty. Faktem jest, że zakwaterowanie, stoliki w kawiarniach i bilety na koncert należy zarezerwować na kilka miesięcy. Przed karnawałem praktycznie nie ma pustych miejsc, a ceny gwałtownie rosną.

Kiedy odbędzie się

Karnawał w Wenecji odbywa się co roku w różnych terminach. Wynika to z wiązania się z katolicką Wielkanocą, która, jak wiadomo, nie ma ustalonej daty. Uroczyste wydarzenia, podczas których miejscowi i turyści zakładają piękne kostiumy i maski, zaczynają się nieco ponad dwa tygodnie przed Wielkim Postem. Otwarcie karnawału zawsze przypada w sobotę. Ostateczne zawody, nagrody i koncerty odbywają się w tak zwanym Tłustym Wtorku - ostatnim dniu przed postem, w którym można mieć mnóstwo smakołyków i dobrze się bawić, nie poddając się cielesnym i duchowym radościom. Uroczystości trwają do północy. Z dzwonkiem dzwonu wszystkie imprezy rozrywkowe przestają być odtwarzane.

Ważne! W 2020 r. Karnawał w Wenecji odbędzie się w dniach 8–25 lutego (włącznie).

Turyści, którzy chcą wziąć udział w karnawale w Rio de Janeiro w 2020 r., Powinni wiedzieć, że jego daty częściowo pokrywają się z wakacjami w Wenecji. W Brazylii w dniach 22–25 lutego odbędą się tańce zapalające w fantazyjnych strojach i odsłaniające kostiumy, a także konkursy i procesje ulicami miasta.

Historia wyglądu

Historia weneckiego karnawału sięga prawie tysiąclecia. Pierwsza wzmianka o nim pochodzi z 1094 r., Chociaż na dużą skalę uroczystości odbyły się w 1162 r. Byli oddani zwycięstwu nad patriarchą Akwilei. Od tego czasu zaczęły się odbywać co roku.

Obecnie głównym atrybutem karnawału jest maska ​​wenecka. Według danych historycznych zaczęto go używać nie od razu, ale w przybliżeniu w XIII-XIV wieku. Początkowo maska ​​była używana w jednym celu - w celu osiągnięcia równości społecznej. W końcu twarze ukrywały się, więc nie było jasne, gdzie byli bogaci, a gdzie biedni. Do produkcji masek zastosowano proste i niedrogie materiały - papier i gips. Malowano je farbami. Teraz są wykonane ze skóry i innych drogich materiałów, ręcznie malowane przez znanych mistrzów. Taka praca jest droga. Czasami cena sięga kilku tysięcy dolarów, chociaż tanie analogi są również sprzedawane na ulicach Wenecji.

Z czasem czarne płaszcze, które zakładali uczestnicy uroczystości, zostały zastąpione luksusowymi i luksusowymi strojami. W 1979 roku karnawał uzyskał status oficjalnego święta. W 1996 r. Miało miejsce kolejne ważne wydarzenie - słynny projektant mody Pierre Cardin napisał hymn, który teraz brzmi co roku na otwarciu imprezy.

Ciekawy fakt! Na początku XVIII wieku rząd zabronił noszenia masek poza dniami karnawału. Ta decyzja została spowodowana wzrostem liczby przestępstw popełnianych przy użyciu masek. Chociaż dopiero rok później decyzja została anulowana.

Działania i program

Nawet znając daty karnawału w Wenecji w 2020 roku, podróżnicy powinni z wyprzedzeniem zapoznać się z programem, aby właściwie zaplanować swój czas i uczynić resztę tak intensywną, jak to możliwe. W ramach obchodów corocznie odbywają się następujące wydarzenia:

  • La Festa Veneziana. Uroczyste otwarcie karnawału odbędzie się w sobotę 8 lutego. W tym dniu organizowane są wielkie uroczystości La Festa Veneziana. Jego główną cechą jest to, że goście są obsypani konfetti. Uważa się, że jasne, wielokolorowe kawałki papieru przynoszą szczęście obecnym.
  • Parada wodna. W niedzielę, 9 lutego, La Festa Veneziana będzie kontynuowana, ale jej główne działania z lądu zostaną przeniesione na powierzchnię wody. Parada świątecznych łodzi odbędzie się na środkowym kanale.

  • Festa delle Marie. Procesja, w której bierze udział 12 dziewcząt z różnych części Wenecji. Uczestnicy są zwykle określani przez specjalne jury na tydzień przed wydarzeniem. Wśród dziewcząt wybierz zwycięzcę, który weźmie udział w „Locie anioła” na kolejnym festiwalu.
  • „Lot anioła”. Niezwykle piękna impreza, której istotą jest to, że zwycięzca poprzedniej parady w śnieżnobiałym stroju karnawałowym jest opuszczany na pasy z wysokości 100 metrów. Spektakl urzeka publiczność.
  • Konkurs masek i kostiumów. Zwykle odbywa się w ostatnich dniach karnawału. Każdy może w nim uczestniczyć. Jedynym warunkiem jest posiadanie maski i odpowiedniego stroju. I chociaż w Wenecji możesz wynająć garnitur, powinieneś pomyśleć o stroju z góry, ponieważ cena wynajmu będzie dość wysoka.
  • Parada kostiumów. Kończy karnawał. Ulice Wenecji są poprowadzone przez mieszkańców i podróżników w niesamowitych strojach. Paradzie towarzyszy zabawna muzyka i taniec.

W ramach programu rozrywkowego organizowane są również inne „Loty”. Na przykład Flight of the Donkey to parodia Flight of the Angel. Szybujący orzeł symbolizuje wędrowców. Imię bohatera pozostaje tajemnicą do końca. „Flight of the Lion” to podniesienie flagi miasta.

Wiele imprez karnawałowych odbywa się na ulicach i kanałach Wenecji. Możesz oglądać je za darmo. Podczas uroczystości w domach kultury, teatrach i innych miejscach rozrywki, pokazy, przedstawienia teatralne itp. Koszt biletu zależy od programu i instytucji i wynosi od 50 do 500 euro.

Jak wygląda karnawał w Wenecji: wideo

Obejrzyj wideo: Tajemnice Balu Weneckiego (Październik 2019).