Nowości rosyjskiego przemysłu motoryzacyjnego w latach 2019-2020

Dzięki przeprowadzonej w ostatnich latach modernizacji istniejących fabryk samochodowych, a także pojawieniu się nowych przedsiębiorstw, krajowy przemysł samochodowy zapewnia klientom nowe modele różnych samochodów. Jednocześnie niektóre z nich nie tylko wytrzymują konkurencję z zagranicznymi samochodami, ale także zajmują wiodące pozycje w niektórych segmentach rynku. W najbliższej przyszłości kierowcy będą mogli zapoznać się z następującymi nowościami rosyjskiego przemysłu motoryzacyjnego na lata 2019-2020.

Vesta sport

Pierwsza premiera tego roku z Volga Automobile Plant będzie sportową modyfikacją zachodniego sedana.

Od standardowej wersji samochód ma bardziej agresywny wygląd z przodu, niższy zestaw nadwozia i czerwone podłużne wstawki nad przednimi i tylnymi zderzakami.

Vesta Sport jest wyposażona w mocniejszy silnik o pojemności 145,0 litrów. s Ponadto cechy konstrukcyjne obejmują wzmocnione amortyzatory i sprężyny, a także zwiększone tarcze hamulcowe. Wewnątrz zamontowano sportowe przednie fotele, a do dekoracji zastosowano czerwone akcenty. Cena samochodu wyniesie około 1,00 miliona rubli.

Xray sport

Kolejną wersją sportową AvtoVAZ będzie crossover Ixrey Sport.

Projektantowi udało się stworzyć sportowy wygląd za pomocą:

 • szybki obraz przodu;
 • zmniejszony prześwit;
 • indywidualny rysunek na 17-calowych dyskach;
 • kontrastujące czerwone akcenty;
 • nawiewniki zintegrowane z tylnym zderzakiem.

Do kabiny dodano wielofunkcyjną sportową kierownicę, specjalne wkładki pedałów i siedzenia z mocnym wsparciem.

W konstrukcji zwrotnicy zastosowano platformę B0 z wykorzystaniem amortyzatorów i sprężyn o zwiększonej sztywności. Podstawą tego modelu będzie silnik o pojemności 1,8 litra i pojemności 145,0 sił. Koszt wyników sportowych Xray rozpocznie się od 700,00 tysięcy rubli.

Granta sport

Sportowa wersja modelu Grant subcompact 2019 różni się znacznie pod względem wzornictwa od wersji standardowej. Powstaje dynamiczny styl nowości:

 • potężne zderzaki;
 • wystające dolne progi;
 • kompaktowy spoiler na pokrywie bagażnika;
 • 16 calowe felgi.

Wśród głównych zmian we wnętrzu należy zauważyć zastosowanie przednich siedzeń ze zwiększonym podparciem bocznym, instalację powiększonego monitora z kontrolą dotykową z kompleksu multimedialnego, a we wnętrzu jest czerwone przeszycie.

Samochód otrzymał 16-zaworowy silnik o pojemności 119,0 sił, który wraz z 5-biegową manualną skrzynią biegów przyspiesza do 195 km / h. Dla rosyjskich nabywców cena samochodu rozpocznie się od 609,90 tysięcy rubli.

Granta cross

Kolejną nową modyfikacją subkompaktu Grant będzie wersja krzyżowa.

Samochód będzie produkowany w nadwoziu kombi i będzie się różnić od zwykłej wersji następującymi szczegółami:

 • zwiększony prześwit;
 • czarna niedowaga;
 • elementy ochronne w nadkolach;
 • duże listwy na drzwiach.

Wnętrze nowości nie uległo znaczącym zmianom, z wyjątkiem zastosowania ulepszonych tkanin wykończeniowych. Do instalacji zdefiniowano trzy silniki o pojemności 85, 95 i 106 litrów. s w połączeniu z pięciobiegową manualną skrzynią biegów. Cena wagonu o ulepszonej zdolności przełajowej rozpocznie się od 470,00 tysięcy rubli.

Granta cng

Dalszym rozwojem modelu Grant będzie masowa produkcja samochodu osobowego z wyposażeniem gazowym o indeksie CNG.

W tej wersji standardowa wersja małego samochodu otrzyma dwie butle z gazem o pojemności 200 litrów. Pozwoli to samochodowi na pokonanie odległości do 1000 km podczas pełnego tankowania.

Wygląd zewnętrzny i wnętrze CNG są całkowicie podobne do produkcyjnej wersji sedana Grant. Cena nowych przedmiotów wzrośnie do 500,50 tysięcy rubli. Ze względu na zużycie paliwa gazowego wzrost kosztu maszyny można odzyskać w ciągu 2,5-3 lat.

Lada 4 × 4 CNG

Kolejnym samochodem napędzanym gazem od AvtoVAZ będzie model Lada 4 × 4 Urban w wersji 5-drzwiowej. SUV, który ma rozpocząć produkcję w 2020 roku, otrzyma indeks CNG w swoim oznaczeniu. Konstrukcja samochodu doda 90-litrową butlę gazową umieszczoną w bagażniku.

Urban będzie nadal wyposażony w silnik o pojemności 1,7 litra, ale jego moc zmniejszy się z 83 do 75. Przy pełnym tankowaniu metanem samochód będzie w stanie pokonać dystans do 1000 km, a w razie potrzeby przełączy się również na benzynę. Producent poinformuje o koszcie modelu bliżej rozpoczęcia produkcji, ale według ekspertów samochodowych wyniesie około 600,00 rubli.

Krzyż Xray

Rok modelowy Crossover 2019 pod oznaczeniem Cross porównał się z wersją podstawową, przede wszystkim poprawił zdolność przełajową.

Udało nam się osiągnąć takie parametry, stosując następujące rozwiązania:

 • zwiększony do 215 mm luzu;
 • użycie potężnego noszy;
 • instalacja energochłonnych podwozi;
 • zastosowanie zestawu dolnej części nadwozia i podkładek ochronnych w nadkolach.

Wnętrze samochodu, które ma wysoką ergonomię, jest całkowicie identyczne z modelem podstawowym. Maszyna wykorzystała silnik o pojemności 122,0 litrów. z., który jest agregowany z pięciobiegową manualną skrzynią biegów. Crossover otrzymał pięć wersji poziomów wykończenia, a cena minimalna to 755,00 tysięcy rubli.

Van

AvtoVAZ w 2020 roku planuje rozpocząć produkcję pojazdu użytkowego o nazwie Van. Model oparty jest na samochodzie Renault Dokker, ale jednocześnie styl nowości będzie odpowiadał korporacyjnemu stylowi Volga Automobile Plant, a samochód zostanie uzupełniony o jednostki domowe. Samochód otrzyma dwie modyfikacje pasażera i ładunku.

Firma oczekuje, że niewielka konkurencja wśród małych krajowych samochodów dostawczych i niższy koszt w porównaniu do zagranicznych odpowiedników może przynieść sukces samochodowi.

Niva

Na moskiewskim Salonie Samochodowym AvtoVAZ zaprezentował projekt nowego roku modelowego Niva 4 × 4 2020.

Przedstawiony projekt samochodu łączył elementy starego SUV-a z identyfikacją wizualną obecnych modeli firmy. W prawie wykończonym wnętrzu można wyróżnić deskę rozdzielczą za pomocą kolorowych wyświetlaczy, wielofunkcyjnej kierownicy i przednich siedzeń z wyraźnym podparciem.

Nowy produkt ma wykorzystywać silnik benzynowy o sile 106,0. Samochód otrzyma dwie wersje napędu na wszystkie koła i napędu na przednie koła. Przybliżony koszt Niva 4 × 4 wyniesie 900,00 tysięcy rubli.

Aurus senat

Jedną z najbardziej oczekiwanych innowacji rosyjskiego przemysłu motoryzacyjnego w latach 2019-2020 będzie rozpoczęcie masowej produkcji limuzyny Aurus Senat.

Pojazd z napędem na cztery koła jest wyposażony w 600-litrowy ośmiocylindrowy silnik. s w połączeniu z 9-pasmową automatyczną skrzynią biegów.

Wysoce wygodne wnętrze samochodu jest ozdobione wyłącznie podstawowymi materiałami premium, w tym skórą i naturalnym drewnem. Według testów EuroNcap limuzyna otrzymała pięć gwiazdek za bezpieczeństwo. W 2019 r. Planowane jest wydanie 120 egzemplarzy samochodu. Cena modelu wynosi prawie 10,0 milionów rubli.

Łowca

W 2019 r. Firma UAZ zaplanowała rozpoczęcie produkcji odnowionej wersji legendarnych SUV-ów Hunter. SUV zachował swój rozpoznawalny wygląd, który uzupełniają nowe felgi, przeprojektowany przedni zderzak i ulepszone lusterka zewnętrzne.

We wnętrzu planowane jest zainstalowanie nowej deski rozdzielczej, zmodyfikowanej kierownicy i zastosowania ulepszonych materiałów wykończeniowych. Wśród głównych cech konstrukcyjnych należy zwrócić uwagę na instalację wspomagania kierownicy. Zakres jednostek napędowych nie zmieni się i będzie się składał z silników benzynowych o pojemności 114 i 128 litrów. s w połączeniu z 5-biegową manualną skrzynią biegów. Zmodernizowany Łowca otrzyma dwie wersje wyposażenia, a koszt minimalnego Klasycznego zostanie ustalony na 470,00 tysięcy rubli.

Patriota

Jesienią tego roku fabryka samochodów w Uljanowsku planuje rozpocząć produkcję zaktualizowanej wersji SUV-a. Główną cechą popularnego pojazdu terenowego będzie instalacja 6-pasmowej automatycznej skrzyni biegów. Nowa automatyczna skrzynia biegów zostanie połączona z silnikiem o pojemności 2,7 litra i pojemności 150,0 litrów. s

Materiały wykończeniowe zmienią się we wnętrzu i zostanie dodany uchwyt zapewniający wygodne dopasowanie na przednich siedzeniach, a także środkowy podłokietnik ze specjalnym przedziałem dwuczęściowym. Według niektórych raportów instalacja optyki LED jest możliwa jako opcja. Cena nowości w wersji minimalnej wynosi około 770,00 rubli.

GAZelle NEXT Electro

W 2019 r. Przedsiębiorstwo GAZ rozpocznie produkcję kolejnej modyfikacji autobusu elektrycznego GAZelle NEXT Electro. Maszyna będzie produkowana na nowej zunifikowanej platformie, która jest przeznaczona dla wszystkich pojazdów o małej pojemności firmy.

Wśród kluczowych cech technicznych należy wyróżnić:

 • ładowność - 1.250 t;
 • moc elektryczna silnika - 133,0 l;
 • margines trasy (cykl miejski) - 120,0 km;
 • czas pełnego naładowania wynosi 3,0 godziny;
 • przyspieszenie do 60 km / h - 10,0 s;
 • maksymalna prędkość - 110 km / h;
 • wielkość pokonanego wzrostu wynosi do 25%.

Szacowana cena pojazdu elektrycznego w wyposażeniu początkowym wynosi 7,80 miliona rubli.

GAZelle NASTĘPNY

W 2019 r. Pojawi się aktualizacja popularnego, całkowicie metalowego pojazdu użytkowego. Wśród punktowych zmian w wyglądzie samochodu należy podkreślić zmniejszoną maskę silnika, stopniowane zderzaki i masywną osłonę chłodnicy. Wnętrze jest nadal dość konserwatywne, a jednocześnie ma dobrą przestronność i ergonomię, a także przyjemne materiały dekoracyjne. Wśród zmian w kabinie wyróżnia się powiększony ekran wielofunkcyjnego kompleksu.

Istniejący silnik wysokoprężny o pojemności 120,0 litrów jest przeznaczony jako jednostka napędowa. s z którą stosowana jest 5-biegowa manualna skrzynia biegów. Cena modelu wynosi 1,35 miliona rubli.

Wniosek

Pojawienie się nowych produktów w branży motoryzacyjnej w latach 2019-2020 wskazuje, że konkurencyjność rosyjskich samochodów stale rośnie ze względu na główne zalety: przystępne koszty, tanie usługi konserwacji i naprawy oraz niezawodne działanie na naszych drogach.

Zobacz także raport z Moskiewskiego Salonu Samochodowego:

Obejrzyj wideo: Nowości z MSPO 2018 (Październik 2019).