Dzień Przedsiębiorcy 2020

W 2020 r. Dzień Przedsiębiorcy obchodzony będzie dopiero po raz 13. Wakacje zawodowe zyskują coraz większą popularność. Wydarzenia odbywają się nie tylko na szczeblu regionalnym, ale także federalnym. W stosunku do wakacji są przedstawiciele małych, średnich i dużych firm, które mają znaczący wpływ na rozwój nowoczesnej gospodarki w kraju.

Kiedy będzie obchodzony

Większość profesjonalnych wakacji ma zmienną datę, która zmienia się co roku. W związku z tym zastanawia się, jaka jest data Dnia Przedsiębiorcy w 2020 r. To święto ma ustaloną datę, która nie zależy od dnia tygodnia. Wszystkim biznesmenom i osobom związanym z prywatnymi działaniami należy pogratulować 26 maja.

Ważne! W 2020 roku data się nie zmienia, dlatego Dzień przedsiębiorcy obchodzony będzie 26 maja.

I chociaż święto otrzymało status państwowy, nie jest to święto państwowe. Od 26 maja 2020 r. Przypada we wtorek wszyscy biznesmeni będą musieli pracować w zwykłym rytmie. Konieczne jest jedynie uwzględnienie w napiętym harmonogramie wizyty różnych wydarzeń i uczty z krewnymi i przyjaciółmi.

Data wakacji nie została wybrana przypadkowo. Faktem jest, że 26 maja oficjalne życie przedsiębiorczości rozpoczęło się w Rosji, a ściślej w ZSRR. Tego dnia w 1986 r. Podpisano ustawę „O współpracy”, która była impulsem do rozwoju nowej sfery w gospodarce kraju.

Historia wakacji i zawód

Oficjalnie Dzień Przedsiębiorcy został zatwierdzony w 2007 roku. Zaczęli go świętować po podpisaniu przez Władimira Putina odpowiedniego dekretu. Skala obchodów rośnie z każdym rokiem. Różne wydarzenia są zbieżne z datą, która odbywa się nie tylko w dużych miastach, ale także w regionach.

Przedsiębiorczość rozpoczęła się kilka wieków, a nawet tysiącleci. Pierwszych kupców wspomniano w starożytnym Egipcie. Rząd przyjął nawet specjalne prawo, zgodnie z którym stracono nieuczciwych kupców. Formy działalności prywatnej istniały w innych krajach. W imperium rosyjskim słynnymi przedsiębiorcami byli bracia Demidov, którzy założyli fabryki broni.

W ramach ZSRR programy rozwoju gospodarczego nie przewidywały prywatnej przedsiębiorczości, chociaż ludzie robili to nielegalnie. Legalizacja tego obszaru działalności nastąpiła dopiero w 1990 r. Po podpisaniu odpowiedniej ustawy.

Teraz mały, średni i duży biznes to podstawa gospodarki państwowej. Jeśli wcześniejsi biznesmeni byli pogardzani, teraz zawód ten zasługuje na szacunek. Muszą pracować w warunkach poważnej konkurencji. W związku z tym pracują siedem dni w tygodniu, stale rozwiązują problemy zawodowe, podejmują ryzyko, podpisują umowy. Wprowadzenie profesjonalnych wakacji stało się okazją do okazania im szacunku.

Tradycja

W Dniu Przedsiębiorcy zazwyczaj odbywają się następujące wydarzenia:

  • szkolenia;
  • okrągłe stoły;
  • Konferencje
  • Prezentacje
  • kursy mistrzowskie itp.

Na nich przedsiębiorcy dzielą się sekretami sukcesu, a także omawiają ważne kwestie i strategie rozwoju handlu i innych dziedzin gospodarki. Często odbywają się wystawy, na których prezentowane są innowacyjne technologie, najnowsze osiągnięcia i inne ciekawe rzeczy.

Co roku odbywa się również Międzynarodowe Forum Ekonomiczne w Petersburgu. Skupia biznesmenów małych, średnich i dużych przedsiębiorstw, wyższych urzędników, znanych ekonomistów, uhonorowanych gości zagranicznych i wpływowych postaci rosyjskich. Forum nie tylko rozwiązuje różne problemy, ale także podpisuje kontrakty, umacnia pozycję kraju na rynku międzynarodowym.

W regionach zwykle odbywają się uroczystości, podczas których nagradzani są przedsiębiorcy o różnych nominacjach, na przykład „Najbardziej udany przedsiębiorca”. Przedstawiciele zawodu otrzymują dyplomy, certyfikaty, podziękowania, upominki rzeczowe (granty, nagrody finansowe, certyfikaty). Brzmi gratulacje od urzędników. Organizują program koncertowy, a następnie organizują bufet. Biznesmeni z rodziną i przyjaciółmi zbierają się przy świątecznym stole. Gratulacje i gratulacje.

Kilka interesujących faktów

Wiele interesujących faktów związanych jest z działalnością prywatną:

  1. Według statystyk 1 na 18 osób na świecie to biznesmen.
  2. Większość przedsiębiorców jest w Ugandzie - ponad 28% ogółu ludności.
  3. Prawie jedna trzecia wszystkich istniejących przedsiębiorstw na świecie to kobiety.
  4. Uważa się, że Stany Zjednoczone mają najbardziej dogodne warunki do prowadzenia działalności gospodarczej, chociaż kraj ten zajmuje 42 pozycję pod względem liczby przedsiębiorców (tylko 4,1% ogółu ludności).
  5. Przedsiębiorcy średnio muszą pracować o jedną trzecią więcej niż zwykli pracownicy.

Obejrzyj wideo: Mateusz Morawiecki podczas inauguracji roku szkolnego 20192020 w Pruszkowie (Kwiecień 2020).

Zostaw Swój Komentarz