Dzień barmana 2020

W 2020 r. Dzień Barmana będzie szeroko obchodzony we wszystkich barach, kawiarniach i restauracjach w kraju. I choć profesjonalne wakacje są młode, z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Tego dnia uhonorowana jest ciężka praca ludzi za barem. I chociaż wcześniej barmani nie cieszyli się dużym uznaniem, teraz ich praca jest doceniana.

Kiedy obchodzony

Dzień barmana nie dotyczy świąt państwowych, dlatego nie jest to oficjalny weekend. Świętuj to w Rosji, na Białorusi, Ukrainie, w Mołdawii i innych krajach. Wakacje od dawna zyskały status międzynarodowy. W związku z tym niektóre wydarzenia odbywają się z udziałem barmanów z różnych stanów.

Ważne! Data obchodów Dnia Barmana jest stała, w przeciwieństwie do większości wolnych świąt. Świętuj to 6 lutego. W 2020 r. Ta tradycja się nie zmieni.

W Stanach Zjednoczonych jest podobne święto poświęcone temu trudnemu zawodowi, ale obchodzone jest w pierwszy piątek grudnia.

Historia występowania

Po raz pierwszy Dzień Barmana był obchodzony w stolicy Ukrainy, Kijowie. Wszystkie wydarzenia odbywały się na terenie klubu rockowego Docker Pub. Głównym inicjatorem było Międzynarodowe Centrum Barmanów Planet Z, które specjalizuje się w szkoleniu profesjonalistów pracujących w barze. W 2009 r. Inne instytucje poparły ten pomysł. Ponadto wakacje szybko przekroczyły granicę - zaczęły być obchodzone w Rosji. Później inne kraje WNP i Europy przystąpiły do ​​Ukrainy i Rosji. Każdego roku coraz więcej wydarzeń na dużą skalę odbywa się na poziomie lokalnym i międzynarodowym.

Święto to często kojarzy się z Dniem św. Amandy. Faktem jest, że Kościół katolicki szanuje swoją pamięć 6 lutego. Uważa się, że dzień profesjonalnego urlopu został wybrany z jakiegoś powodu, ponieważ St. Amand był pierwszym barmanem w Europie. Ponadto jest uważany za patrona produkcji wina. Amand został mnichem w wieku 20 lat, chociaż wszyscy jego krewni byli przeciwni takiej decyzji. Wyjechał z Francji do Rzymu, a następnie był zaangażowany w pracę misjonarską, pracował w niemieckich barach. Po 15 latach został biskupem.

W rzeczywistości wakacje zawodowe praktycznie nie krzyżują się z Dniem Świętego Amandy, pomimo pewnego związku. Faktem jest, że celebruje się go głównie w krajach prawosławnych, w których czczony jest święty katolicki.

Tradycja

W 2020 r., Tradycyjnie w Międzynarodowy Dzień Barmanów, kierownictwo kawiarni, barów, klubów i restauracji pogratuluje podwładnym święta. W nagrodę nagrody są zwykle wypłacane, a nagrody, dyplomy i podziękowania przyznawane są najlepszym pracownikom.

W wigilię lub w dzień uroczystości często odbywają się:

  • kursy kształcenia ustawicznego;
  • wykłady edukacyjne;
  • kursy mistrzowskie w przygotowywaniu niezwykłych koktajli.

Znani restauratorzy organizują otwarte spotkania, aby podzielić się sekretami sukcesu. W lokalach rozrywkowych tradycyjnie organizuj pokazy z udziałem barmanów, degustacje wina lub innych napojów, a także imprezy rozrywkowe.

Tradycyjnie konkursy i zawody odbywają się między pracownikami w barze, w których demonstrują swoje umiejętności, kunszt, szybkość, umiejętności i improwizację. Jury musi sprawdzić smak przygotowanych koktajli.

Ciekawe! Najbardziej prestiżowym konkursem jest Grand Prix Bacardi-Martini. Odbywa się od 1966 roku. Każdego roku zawody odbywają się w nowym kraju. Rosyjscy eksperci wielokrotnie zdobywali nagrody w konkursie.

Ciekawe fakty

Zawód barmana pojawił się w XIX wieku, u szczytu gorączki złota. Właściciele niektórych sklepów postanowili sprzedawać napoje butelkowe. Usługa była bardzo poszukiwana. Aby oddzielić strefę handlową od strefy rekreacyjnej, zainstalowano specjalny stojak.

Oto kilka interesujących faktów i zapisów:

  1. W 2011 roku dwóch mężczyzn z Mediolanu ustanowiło rekord świata - w ciągu zaledwie godziny udało im się zrobić 683 filiżanki kawy.
  2. Pod koniec XIX wieku opublikowano pierwszą książkę o koktajlach. Został napisany przez Jerry'ego Thomasa.
  3. Najstarsza kobieta pracująca w barze ma ponad 90 lat. Dolly Savile dała swój ulubiony zawód 70 lat życia. Wśród mężczyzn są także mistrzowie. Angelo Kammarta pracował przy biurku przez 79 lat. Tylko raz musiał zrobić sobie przerwę w pracy podczas II wojny światowej.
  4. W Tiumeniu podczas pokazu domino zrobiono z 555 szklanek z koktajlami.

Obejrzyj wideo: MiłyPan - Melanż Official Video (Październik 2019).