Jakie będą wybory w Rosji w 2020 r

Tysiące kampanii wyborczych odbywają się w Rosji rocznie. Od października 2012 r. Prawie wszystkie, z wyjątkiem prezydenckich, odbywają się tego samego dnia. Pojedynczy dzień głosowania ustanowiony przez prawo federalne obejmuje wybory władz państwowych podmiotów wchodzących w skład Federacji Rosyjskiej oraz wybory szefów samorządów lokalnych. W 2020 r. Uprawnienia przywódców wybranych przez naród we wrześniu 2015 r. Wygasają w 16 regionach kraju. Analitycy prognozują, czy wybór populacji będzie taki sam jak w poprzednich wyborach, czy też władza zmieni się dramatycznie.

Wybory szefa obwodu leningradzkiego

Kadencja obecnego gubernatora obwodu leningradzkiego wygasa we wrześniu 2020 r. Alexander Yuryevich Drozdenko, pochodzący z kazachskiej SRR, jest przewodniczącym rządu regionu leningradzkiego od 28 maja 2012 r. Kandydaturę Drozdenki zaproponował prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew. Zgromadzenie ustawodawcze regionu, po zapoznaniu się z planami przyszłego przywódcy, zatwierdziło wybór głowy państwa. W maju 2012 r. Drozdenko został mianowany gubernatorem obwodu leningradzkiego. Ale w związku z powrotem „popularnego” głosowania, na swoją prośbę postanowił przejść procedurę wyborczą na wspólnej podstawie. Za zgodą prezydenta Putina Drozdenko podał się do dymisji i kandydował do Zjednoczonej Rosji w kampanii wyborczej w 2015 roku. Ludność wyraziła zaufanie do obecnego lidera w postaci 85% głosów.

Alexander Drozdenko

Czy w kolejnych wyborach poziom zaufania do gubernatora obwodu leningradzkiego będzie równie wysoki, opinie ekspertów będą się znacznie różnić. Znaczna część populacji wyraża niezadowolenie z obecnego reżimu władzy. Protestujący elektorat utworzono z dużej liczby oszukanych akcjonariuszy. Kilka dużych osad naraz wyraża niezadowolenie z bezczynności i niechęci, aby pomóc ludziom odzyskać utracone fundusze lub metry kwadratowe. Socjologowie zauważają również, że w regionie kwestie dotyczące rosnących cen, jakości opieki medycznej, rozwoju infrastruktury i innych są nadal dotkliwe dla ludności.

Jeśli chodzi o samą stolicę kultury, burmistrz miasta, a także szefowie gmin, zostaną wybrani w jednym dniu głosowania we wrześniu 2019 r. Takie połączenie znacznie zmniejszy budżetowe pieniądze Petersburga.

Dla informacji. Zgodnie z prawem, aby zostać kandydatem na stanowisko wojewody regionu, konieczne jest uzyskanie tzw. Zgody deputowanych gminnych. Każda gmina może obsłużyć tylko jednego wnioskodawcę. Taki „filtr” jest daleki od dostępnego dla wszystkich.

Wybory w Tatarstanie

W Republice Tatarstanu w 2020 r. Odbędą się wybory samorządowe i wybory na czele republiki. Co ciekawe, w przeciwieństwie do ustawy federalnej przyjętej w 2010 roku, przywódca republiki nadal ma status „prezydenta”. Zgodnie z prawem do 2015 r. Wszyscy główni przywódcy władz wykonawczych narodowych republik Rosji, zwani prezydentami, mieli zostać przemianowani. Wymóg litery prawa został spełniony przez wszystkich oprócz Tatarstanu. Początkowo to odstępstwo od zasad przybrało formę rocznego opóźnienia. Następnie Moskwa nie odpowiedziała na kampanię wyborczą w 2015 r., Podczas której Rustam Minnikhanov został ponownie wybrany na prezydenta republiki. Być może w 2020 r. Wybory odbędą się zgodnie z prawem. Głowa republiki nie zauważyła jeszcze żadnych silnych rywali, a praktycznie cała populacja jest na raczej politycznym kursie obecnego rządu.

Rustam Minnikhanov

W gminach Tatarstan poprzednie wybory odbyły się 13 września 2015 r. W sumie wzięli w nich udział przedstawiciele sześciu stowarzyszeń politycznych: Zjednoczonej Rosji, komunistów Rosji, Partii Komunistycznej, Partii Liberalno-Demokratycznej, Jabłonki, Rodiny i około 50 samo-nominacji. Partia „Wielka Rosja” cieszy się największą popularnością wśród ludności. Zdaniem ekspertów, pomimo faktu, że w Tatarii istnieje około 65 stowarzyszeń partyjnych, nie należy spodziewać się specjalnych niespodzianek po wyborach w 2020 roku.

Dla informacji. Bezpośrednie i tajne głosowanie na przywódców podmiotów i deputowanych samorządów lokalnych w Rosji od 2012 r. Odbywa się raz na pięć lat, w drugą niedzielę września. Oznacza to, że w 2020 r. Jeden dzień głosowania przypada 13 września.

Wybory w Sachalinie

We wrześniu 2020 r. Plan zbliżył się do terminu wyboru gubernatora obwodu sachalińskiego. Ale w związku ze zwolnieniem z powodu utraty zaufania w 2015 r. Choroszawin zmiana rządu przebiegła zgodnie z innym planem. Ostatnim mianowanym Władimirem Putinem, tymczasowym gubernatorem obwodu sachalińskiego, był Walery Limarenko. Limarenko będzie głową regionu do następnego dnia głosowania, czyli do 8 września 2019 r. Dalsze losy polityczne gubernatora będą determinowane przez ludność.

Valery Limarenko

Wybory w regionie rostowskim

Jesienią 2020 r. Odbędą się wybory na szefa regionu rostowskiego. Analitycy polityczni zauważają, że ze względu na intensywność trudno jest przewidzieć, które wybory będą polityczne. Ale eksperci nie mają wątpliwości, że obecny gubernator ma minimalne szanse na ponowny wybór. Możliwe jest również, że Wasilij Golubev, z inicjatywy prezydenta, może odejść ze stanowiska już w 2019 roku.

Według politologów ocena o negatywnej charakterystyce rozwinęła się w wyniku zmęczenia populacji. Golubev płynie od 2010 roku. Jednocześnie w trakcie badań socjologicznych ludność nie widzi innego odpowiedniego kandydata na stanowisko gubernatora. W 2015 r. Głosowało na niego ponad 75% głosujących, a frekwencja wynosiła około 50%. Według niektórych raportów Hamit Mavliyarov może zostać nowym gubernatorem.

Mavliarov Hamit Davletyarovich

Dla informacji. Pracownicy Centrum Praktyk Wyborczych opracowali ranking wyborczy liderów regionalnych. Kryteriami podziału miejsc w rankingu były oceny ekspertów regionalnych. Dwójki otrzymały 14 głów regionów, a wśród nich Golubev. Szanse ponownego wyboru na nową kadencję z oceną doskonale przyjętego szefa Czeczenii Ramzana Kadyrowa.

Wybory w regionach w 2020 r

Oprócz obszarów, o których już wspomniano, wybór gubernatora odbędzie się w kilku regionach Rosji:

 • Czuwaszja;
 • Terytorium Kamczatka;
 • Krasnodar Territory;
 • Obwód archangielski;
 • Obwód briański;
 • Obwód irkucki;
 • Region Kaługa;
 • Region Kostromski;
 • Region Penza;
 • Region smoleński;
 • Region Tambowa;
 • Żydowski Region Autonomiczny itp.

Centrum IzbirKom przypomina, że ​​pełne informacje o kandydatach na stanowiska liderów regionalnych można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej o tej samej nazwie. Czołowi politolodzy kraju z kolei przypominają nam, że jakość naszego życia zależy od tego, kogo wybieramy.

Artykuł został napisany specjalnie dla serwisu około 2020 roku.

Obejrzyj wideo: Budzik: Reforma systemu imigracyjnego może pomóc Trumpowi wygrać wybory prezydenckie w 2020 r. (Październik 2019).