Rok szkolny Spring Break 2020

Trzeci kwartał to najdłuższy okres nauki w roku szkolnym 2020, więc wszystkie dzieci oczekują wiosennych przerw, których daty nie pokrywają się dla uczniów uczących się w systemie semestralnym i semestralnym. Powiemy Ci, kiedy nadchodząca wiosna będzie miała okresy urlopowe w różnych szkołach i jakie czynniki mogą wpłynąć na wybór dat przez administrację instytucji edukacyjnych.

Ważne! Każda instytucja edukacyjna w Rosji, niezależnie od tego, czy jest to szkoła, gimnazjum, liceum czy kolegium, może niezależnie określać okresy rozpoczęcia i zakończenia wakacji, biorąc pod uwagę specyfikę procesu edukacyjnego.

Standardy uczenia się

Harmonogramy opracowane w Ministerstwie mają charakter doradczy, dlatego w instytucjach edukacyjnych mogą odbiegać od proponowanych terminów, oficjalnie akceptując swój indywidualny harmonogram pracy.

Dla wszystkich instytucji edukacyjnych w kraju niezmienione są następujące normy dotyczące okresów wakacyjnych:

  1. Całkowity czas odpoczynku (wakacje nie są brane pod uwagę) - co najmniej 30 dni kalendarzowych.
  2. Czas przerwy między blokami treningowymi wynosi co najmniej 7 dni.
  3. Odpoczywaj w lecie - co najmniej 2 miesiące.
  4. Przeniesienie daty rozpoczęcia wakacji jest możliwe, ale z przesunięciem nie dłuższym niż 2 tygodnie.

Tak więc w przypadku szkół pracujących w systemie semestralnym są to 2 krótkie wakacje (jesień i wiosna) i długa dwutygodniowa przerwa na Nowy Rok i święta Bożego Narodzenia.

W przypadku instytucji edukacyjnych pracujących zgodnie z systemem trymestru - 5 okresów wakacyjnych (z wyłączeniem wakacji letnich):

  • 4 okresy trwające 1 tydzień;
  • długie ferie zimowe, które będą jeszcze krótsze niż w systemie semestralnym.

Wakacje na wiosnę z systemem semestralnym

Tradycyjnie dla rosyjskich instytucji edukacyjnych uczących się w systemie semestralnym przerwy wiosenne odbywają się w ostatnim tygodniu marca, a w 2020 r. Większość szkół w kraju będzie przestrzegać tego harmonogramu.

Wiosenna przerwa potrwa 1 tydzień od 23.03.20 do 29.03.20.

Dlatego dzieci, których szkoły pracują przez 5 dni, otrzymają natychmiast 9 dni odpoczynku z rzędu. Dla nich ostatnim dniem roboczym trzeciego kwartału będzie piątek, 20 marca. Studenci, dla których sobota jest tradycyjnie dniem roboczym, będą mieli odpoczynek 8 dni. W przypadku takich instytucji edukacyjnych ostatnim numerem szkoły będzie sobota 21.03.20.

Ostatnie 4 kwartały roku szkolnego 2018-2020 rozpoczną się dla wszystkich tak samo - w poniedziałek 30 marca.

Wakacje na wiosnę dzięki systemowi trymestru

Zgodnie z harmonogramem badań trymestru, koniec drugiego trymestru odbędzie się w lutym, a dzieci będą miały okazję zrelaksować się od 02.17.20 do 02.24.20. Pierwszy blok trzeciego trymestru będzie nieco dłuższy niż poprzednie i wyniesie 6 tygodni roboczych, z czego 2 będą niekompletne z powodu weekendów przesuniętych na 23 lutego i 8 marca.

W odniesieniu do harmonogramu trymestru, wiosenne wakacje roku akademickiego 2019-2020 są zaplanowane na okres od 6 do 12 kwietnia, a data rozpoczęcia drugiego bloku trzeciego trymestru to poniedziałek 13.04.20.

Tak więc ostatnim dniem szkolnym o pięciu dniach będzie piątek 03.04.20, a o sześć dni - sobota 04.04.20.

Majowe wakacje

Chociaż harmonogramy szkoleń nie mają pojęcia „świąt majowych”, rząd co roku zapewnia obywatelom Federacji Rosyjskiej dodatkowe długie okresy odpoczynku na majowe święta.

Analogicznie do zeszłego roku transfer świąt jest możliwy:

Od którego dnia

Jaki dzień

4 stycznia 2020 r

4 maja 2020 r

5 stycznia 2020 r

12 maja 2020 r

W takim przypadku otrzymujemy dwa okresy długiego weekendu na raz:

Okres

Czas trwania

od 05.01.2015 do 05.04.20

4 dni

od 05/09/20 do 05/12/20

4 dni

Ważne! Informacje oparte są na projekcie kalendarza produkcji na 2020 r. I mogą zostać zmienione po przyjęciu oficjalnego dekretu w sprawie przeniesienia weekendów i świąt (jesienią 2019 r.).

Transfery wakacyjne

Jak już wspomniano, ten harmonogram jest zalecany, a faktyczne daty wakacji w niektórych instytucjach edukacyjnych mogą nie pokrywać się z proponowanym kalendarzem. Jak pokazuje praktyka, odroczenie wakacji częściej zdarza się w systemie semestralnym, ponieważ pozwalają na to dłuższe okresy studiów.

Przyczyną zmiany harmonogramu mogą być różne okoliczności siły wyższej: problemy z ogrzewaniem szkół, kwarantanny, a także inne wydarzenia, które doprowadziły do ​​zawieszenia procesu edukacyjnego.

Ważne! Administracja szkoły jest zobowiązana z wyprzedzeniem powiadomić uczniów i rodziców o zmianie harmonogramu placówki oświatowej.

Jak widać, w różnych szkołach, liceach i gimnazjach w Rosji okresy urlopowe mogą się nie pokrywać. Dokładny harmonogram szkolenia można znaleźć, kontaktując się z nauczycielem lub sekretarzem szkoły.

Należy również pamiętać, że większość pozaszkolnych instytucji edukacyjnych, różnych kręgów i sekcji, a także szkół muzycznych i artystycznych opiera się na harmonogramie semestru, co może prowadzić do niedopasowania okresu wakacyjnego do szkoły głównej. Co robić w tym przypadku? Z reguły rodzice rozwiązują takie problemy indywidualnie lub planują wakacje i wycieczki do świąt majowych, które są takie same dla wszystkich rodzajów instytucji edukacyjnych w Rosji.

Czytaj także:

Obejrzyj wideo: HELP WITH MIXING VOCAL HOUSE DANCE TRACKS CDPOOL CLUB AUGUST 2019 (Październik 2019).