Ferie zimowe Rok akademicki 2019-2020

Najdłuższym i oczywiście najbardziej oczekiwanym okresem odpoczynku dla uczniów w roku szkolnym 2019-2020 będą ferie zimowe - czas bajek i magii, hałaśliwych wakacji i zabawy zimowej zabawy.

Sugerujemy, aby dowiedzieć się, kiedy zaczną się ferie zimowe w rosyjskich szkołach, a także jakie funkcje są możliwe w instytucjach edukacyjnych pracujących w różnych systemach edukacyjnych.

Święta noworoczne 2020

W poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, ile dni przedłużyć i ferie zimowe w latach 2019-2020, sięgamy do kalendarza produkcji, który zawiera informacje o weekendach i świętach, a także możliwych transferach, które wydłużają okresy odpoczynku.

Ważne! Oficjalny dokument nie został jeszcze zatwierdzony, jest tylko projekt zamówienia i szacunkowa wersja kalendarza produkcji na 2020 rok. Po przyjęciu ostatecznej wersji możliwe są zmiany, o których my jako pierwsi powiadomimy naszych czytelników.

Nadchodzący rok 2020 zapewni Rosjanom długie wakacje. Tradycyjnie rząd Federacji Rosyjskiej ogłosi okres działania od 1 do 8 stycznia. Możliwe są dalsze opcje.

Opcja numer 1

Weekendy, które przypadają na 4 i 5 stycznia, automatycznie przechodzą na kolejne dni robocze - czwartek i piątek, 9 i 10 stycznia, tworząc serię 12 dni wolnych od pracy.

Opcja nr 2

Jeśli przywódcy kraju zdecydują się nie przedłużać świąt noworocznych, okresy odpoczynku w majowe święta zostaną wydłużone z powodu weekendu 4 i 5 stycznia. Najprawdopodobniej od 4 do 20 stycznia zostanie przełożony na 4, 20 i 5 stycznia do 12, 20 maja.

W takim przypadku kalendarz weekendów na Nowy Rok i święta Bożego Narodzenia będzie miał następującą formę.

Teraz spójrzmy na to, jakie będą okresy wakacji w rosyjskich szkołach, kiedy zaczną się spodziewane ferie zimowe roku akademickiego 2019-2020 i jaka będzie pierwsza data pracy w styczniu.

Wakacje w semestralnym systemie edukacji

W przypadku instytucji edukacyjnych pracujących w systemie semestralnym ostatnim dniem roboczym drugiego kwartału będzie 25 grudnia 2019 r.

Jeśli pierwszy dzień roboczy 2020 r. Zostanie ogłoszony 9 stycznia, okres urlopu wyniesie 14 dni, a pierwszy tydzień roboczy obejmie tylko 2 dni robocze, co pozwoli ci delikatnie wejść w proces edukacyjny i pożegnać się z wakacjami.

Jeśli harmonogram transferu przedłuży ferie rosyjsko-rosyjskie do 12 stycznia, chłopaki odpoczną przez 18 dni z rzędu, a pierwszym dniem szkolnym w 2020 r. Będzie dzień obchodów Starego Nowego Roku - 13 stycznia.

Ważne! Dla uczniów klas I należy zorganizować dodatkowe wakacje lutowe, które w 2020 r. Odbędą się bezpośrednio po Dniu Obrońcy Ojczyzny (od 25 lutego do 1 marca 20).

W ten sposób dzieci otrzymają 9 dni urlopu z rzędu i będą odpoczywać od 22 lutego do 1 marca.

Wakacje w systemie edukacji trymestru

Aby dowiedzieć się, kiedy w konkretnej szkole odbędą się ferie zimowe w latach 2019-2020, musisz dowiedzieć się, jaki system jest tam organizowany. Okresy urlopowe dla instytucji edukacyjnych pracujących w systemie semestralnym i trymestrze kończą się w ten sam sposób, a w nadchodzącym 2020 roku pierwszym dniem nauki będzie 9 lub 13 stycznia. Ale okresy wakacyjne zaczynają się od różnych harmonogramów, mogą być różne. Jeśli w szkołach, które pracują w semestrach, dzieci wybiorą się na wakacje 26 grudnia 2019 r., Ostatnim dniem szkolnym dla dzieci uczących się zgodnie z systemem trymestrów będzie piątek 12/27/19 (w sześciodniową sobotę, 28/28/19).

Dlatego kalendarz wakacji zimowych może wyglądać tak.

Opcja numer 1

Opcja nr 2

Ten system nie oznacza żadnych innych dodatkowych okresów odpoczynku, po studiach zaledwie 5 tygodni po Nowym Roku, chłopaki znów pójdą na wakacje i będą odpoczywać 8 dni z rzędu od 02/17/20 do 02/24/20.

Wakacje na uniwersytetach

Wyższe instytucje edukacyjne w Rosji pracują na systemie modułowym, który nie przewiduje przerw jesiennych i wiosennych. Zatem studenci mają tylko dwa okresy na odpoczynek - zimowe i letnie wakacje. Ale ich czas trwania zależy w dużej mierze od sukcesu samego ucznia, ponieważ prawdziwy odpoczynek rozpoczyna się dopiero od zdania ostatniego egzaminu i zamknięcia sesji.

Dla wszystkich uniwersytetów w Rosji obowiązuje kalendarz produkcji, w którym okres od 1 do 8 stycznia jest uznawany za wolny od pracy, więc niezależnie od powodzenia studenci będą również odpoczywać w te dni (w 2020 r. Święta noworoczne można przedłużyć do 12 stycznia).

Ważne! Każda uczelnia podejmuje własną decyzję w sprawie daty rozpoczęcia i zakończenia sesji, a także rozpoczęcia wakacji zimowych, na podstawie indywidualnego harmonogramu pracy i cech procesu edukacyjnego.

Dlatego, aby dowiedzieć się, kiedy student może teoretycznie być bezpłatny na ferie zimowe, warto zapoznać się z programem nauczania jego grupy (z reguły informacje można znaleźć na stronie internetowej studenta lub na jego koncie osobistym) lub skontaktować się bezpośrednio z uniwersytetem z tym pytaniem (skontaktuj się z kuratorem grupy lub do działu).

Obejrzyj wideo: ZEITGEIST: MOVING FORWARD. OFFICIAL RELEASE. 2011 (Styczeń 2020).

Zostaw Swój Komentarz