Dzień budowniczego 2020

W 2020 r. Dzień Budowniczego będzie jednym z najważniejszych świąt zawodowych. Branża budowlana jest uważana za jedną z najważniejszych branż, które wpływają na dobrobyt jednostek i rozwój kraju jako całości. Budowniczowie wznoszą budynki mieszkalne, obiekty przemysłowe, budynki komercyjne i inne konstrukcje. Zapewniają również połączenia drogowe - budują autostrady, koleje i mosty. Zapewniają komfort i wygodę innym ludziom. Ich ciężka praca zasługuje na szacunek, dlatego wszyscy pracownicy związani z tą dziedziną są honorowani podczas urlopu zawodowego.

Kiedy będzie obchodzony

Większość profesjonalnych wakacji ma zmienną datę. Innymi słowy, zmienia się z roku na rok, ponieważ odniesieniem jest dzień tygodnia (najczęściej konkretna sobota lub niedziela miesiąca). Dzień budowniczego również należy do takich świąt, więc zainteresowanie datą, w którą będzie on w 2020 r., Jest całkiem naturalne.

Każdego roku Dzień Budowniczego obchodzony jest w drugą niedzielę sierpnia.

Ważne! W 2020 roku budowniczych gratulujemy 9 sierpnia.

Przedstawiciele specjalności roboczych są bezpośrednio związani z urlopem:

  • tynkarze;
  • malarze;
  • masoni;
  • procarze;
  • glazurnicy itp.

Chociaż gratulują również nadinspektorom, inżynierom, technikom, nabywcom i innym specjalistom pracującym w branży budowlanej.

Historia

Wakacje trwają ponad 60 lat. Budowniczym po raz pierwszy pogratulowano w 1956 roku, chociaż wydarzenia, które ją poprzedzały, miały miejsce w 1955 roku. Inicjatorem była Nikita Chruszczow. Praca robotników budujących elektrownię wodną Zhigulevskaya zrobiła duże wrażenie na przywódcy kraju, dlatego zaproponował, że będzie co roku honorował budowniczych. Elektrownia wodna została zbudowana w zaledwie 5 lat (od 1950 do 1955 r.). Budowa wielkoskalowej konstrukcji (druga co do wielkości elektrownia wodna w Europie) była skomplikowana z powodu ulgi i innych czynników.

Zaledwie kilka miesięcy po otwarciu dużej elektrowni na Wołdze Prezydium Rady Najwyższej podpisało dekret zatwierdzający święto. Napisali o pierwszym dniu budowniczego gazety, że przejdzie do historii jako święto narodowe. Ogólnie rzecz biorąc, stało się tak, ponieważ wiele rodzin było w jakiś sposób związanych z branżą. W Czelabińsku w spotkaniu poświęconym uroczystym uroczystościom wzięło udział 40 tysięcy osób. W Tbilisi uroczystości trwały dwa dni - sobotę i niedzielę. Zorganizowano wystawę, na której pokazano elementy konstrukcji żelbetowych, zaawansowane technologie i cechy konstrukcji wielkopłytowej.

W 2011 r. Dzień Budowniczego uzyskał status święta federalnego, ale dzień wolny nie jest przełożony na poniedziałek. Wszystkie wydarzenia odbywają się w niedzielę.

Ciekawe! W czasach radzieckich znaczki pocztowe wydawano na święta. Przedstawiały duże obiekty.

Tradycja

Od czasów ZSRR powstały tradycje obchodów. W 2020 r. Dzień Budowniczego będzie obchodzony na dużą skalę. Główne uroczystości odbywają się zwykle w domach lub pałacach kultury, które są dostępne w każdym mieście. Dla specjalistów organizowane są koncerty z udziałem gwiazd lokalnych i regionalnych. Pracownicy są często pogratulowani przez wyższych urzędników. Najlepszym pracownikom przyznawane są nagrody i podziękowania, wręczane są prezenty rzeczowe i nagrody. Uroczysta część często kończy się przyjęciem w formie bufetu lub imprezą firmową w kawiarni.

Uroczystości często odbywają się w parkach lub na ulicach miasta. Ponieważ mijają w sierpniu, ciepła pogoda zwykle tylko się do tego przyczynia. Czasami organizują wiece lub festyny ​​z konkursami, grami i innymi rozrywkami. W niektórych miastach konkursy są organizowane między różnymi zespołami specjalistów. Jednocześnie pracownicy mogą konkurować, wykazując się umiejętnościami zawodowymi, fizycznymi lub intelektualnymi.

Następujące wydarzenia odbywają się również w wakacje lub dzień wcześniej:

  • wystawy tematyczne;
  • Konferencje
  • warsztaty;
  • okrągłe stoły itp.

Mogą być poświęcone zarówno już zbudowanym obiektom, jak i innowacjom, które planują wykorzystać w przyszłości. Na wystawach zazwyczaj można zobaczyć najnowsze materiały, narzędzia i technologie. Interesujące jest ich odwiedzanie nie tylko przez specjalistów, ale także przez zwykłych ludzi. Instytucje często słuchają raportów przypadków lub prowadzą wykłady na temat innowacji lub najnowszych odkryć.

W drugą niedzielę sierpnia inżynierowie, glazurnicy, hydraulicy zwykle otrzymują gratulacje nie tylko od swoich przełożonych, ale także od przyjaciół i krewnych. Niektóre rodziny organizują biesiady, gromadzą gości i wręczają heroiczne prezenty symbolicznym prezentom.

Obejrzyj wideo: Program ABC Przełączanie za MiniMini HD 15 lutego 2020 roku (Październik 2019).