Nowy Rok 2020 w Jarosławiu

Nowy Rok 2020 w Jarosławiu to wspaniała okazja do świętowania głównego święta zimy w mieście o tysiącletniej historii. Rozwinięta infrastruktura turystyczna, wygodne hotele, dziesiątki restauracji i klubów nocnych pozwalają organizować zabawę dla każdego podróżnika. Jarosław jest częścią Złotego Pierścienia Rosji, jest kulturalnym centrum regionu, a podczas świąt noworocznych przekształca się nie do poznania i świeci jasnymi światłami.

Funkcje klimatyczne

Pogoda w Jarosławiu na Nowy Rok 2020 zadowoli umiarkowanym mrozem. Na początku stycznia obserwuje się tutaj następujące warunki klimatyczne:

 • temperatura w ciągu dnia - -2 - -6 ºС;
 • temperatura w nocy - -5 - -10 ºС;
 • głębokość śniegu - 10-15 cm;
 • poziom wilgotności - w granicach 70-90%.

Osobno warto wspomnieć o podmuchach wiatru, które na otwartej przestrzeni osiągają 15-20 m / s, więc jadąc do Jarosławia na święta Bożego Narodzenia, nie zapomnij o zimowych ubraniach. Ciepłe buty, rękawiczki, rękawiczki pomogą przetrwać mróz rosyjskiej zimy, zwłaszcza jeśli planujesz spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu.

Opcje rozrywki

Wielu turystów jest zainteresowanych tym, gdzie świętować Nowy Rok 2020 w Jarosławiu. Najpopularniejsze atrakcje to:

 • wędrówki na lodowiskach, targach;
 • masowe uroczystości;
 • zwiedzanie;
 • wizyta w miejscach rozrywki.

Przygotowania do wakacji rozpoczynają się w Jarosławiu w połowie grudnia, kiedy na Placu Sowieckim zainstalowana jest główna choinka regionu o wysokości 20 metrów. Ulice miasta ozdobione są kolorowymi girlandami, których długość, według ekspertów, w 2019 r. Wyniosła 22 km. Całe oświetlenie wykonane jest w określonym temacie, ale niezmiennie w przyjemnych kolorach, które symbolizują ciepło i wygodę.

Uroczystości noworoczne odbędą się we wszystkich dzielnicach Jarosławia. Głównymi miejscami masowego stłoczenia w nocy 1 stycznia będzie platforma teatru młodzieżowego Drama Theater. Fedor Volkov, na skarpie Wołgi, skąd otwiera się najlepszy widok na uroczysty salut. Na wszystkich głównych placach miasta (Sovetskaya, Yubileynaya, Yunosti) zostaną zbudowane sceny, z których program rozrywkowy z dyskoteką, występy artystów i konkursy rozpoczną się wieczorem 31 grudnia.

W Jarosławiu, na Nowy Rok 2020, kilka lodowisk zostanie zalanych (na placu Sovetskaya, obok 1000-lecia parku Yaroslavl, w kompleksach sportowych Molniya, Medved i Molodist). Wstęp na wszystkie otwarte tereny ma być bezpłatny, a będziesz musiał zapłacić tylko za wypożyczenie sprzętu sportowego (za darmo). W kompleksach sportowych w Jarosławiu godzina jazdy na nartach w specjalnie wyposażonej hali lodowej będzie kosztować 150 rubli, a za wypożyczenie łyżew trzeba zapłacić od 100 rubli.

Obiekty rekreacyjne

Ceny na Nowy Rok 2020 w restauracjach i klubach nocnych w Jarosławiu są znacznie niższe niż w Moskwie czy Petersburgu. W mieście działa kilkadziesiąt miejsc rozrywki, z których każde oferuje własny program rozrywkowy dla odwiedzających.

Zwykle uroczysty wieczór obejmuje konkursy zapalające, muzykę na żywo, wykwintne menu noworoczne. Poniżej znajduje się lista najpopularniejszych restauracji w Jarosławiu:

 • Batumi (Kirova, 5a);
 • „Kotwica” (Undrowrowth, 3);
 • Arka (republikańska, 39/2);
 • „Merchant” (Leningradsky Prospekt, 47);
 • Erebuni (Leningradsky Prospekt, 62);
 • „At Shtirlitsa” (Deputatsky Lane, 6);
 • „Zhadina-Beef” (Sergo Ordzhonikidze, 30);
 • „Yours and Ours” (Mashinostroiteley Avenue, 9).

Rezerwacja stolików w instytucjach, które lubisz, powinna być dokonana z wyprzedzeniem, w przeciwnym razie w świąteczny wieczór nie będą dostępne. Większość restauracji działa na zasadzie rezerwacji, której koszt wynosi od 2000 do 5000 rubli. Średni rachunek za odwiedzającego również zmienia się w obrębie wskazanej kwoty, chociaż całkowite wydatki zależą od ilości zjedzonej i wypitej.

Zabytki miasta

Według statystyk w Jarosławiu jest 30 kościołów zbudowanych w różnych epokach historycznych, kilkadziesiąt muzeów i wystaw. Większość z nich otwarcie otworzy swoje drzwi dla odwiedzających podczas świąt noworocznych. Wśród najbardziej znanych atrakcji miasta zauważamy:

 • Katedra Wniebowzięcia NMP;
 • Kościół Eliasza Proroka;
 • Izby metropolitalne;
 • Dom gubernatora i ogród;
 • Katedra Przemienienia Pańskiego;
 • Klasztor kazański;
 • Kaplica Matki Bożej Kazańskiej.

Polecamy rodzinom z dziećmi pójść do miejskiego zoo, planetarium, delfinarium. Od 28 grudnia do 7 stycznia na Placu Katedralnym zostaną otwarte targi bezalkoholowe, na których można kupić słodycze, rękodzieło, wyroby rzemieślnicze i futrzane. Na początku roku Teatr Dramatyczny zaprezentuje najlepsze produkcje dla najmniejszych widzów i dorosłych. Magiczny trolejbus z Mikołajem zostanie uruchomiony ulicami Jarosławia. Bilet kosztuje od 200 rubli, a wszyscy pasażerowie oczekują fantastycznych historii, konkursów, pamiątek. Ponadto tramwaje, taksówki i autobusy, oryginalnie urządzone w stylu noworocznym, będą działać na trasach miejskich.

Oferty touroperatorów

Odpoczynek na Nowy Rok 2020 w Jarosławiu nie jest kosztowną przyjemnością. Ponieważ miasto jest częścią Złotego Pierścienia Rosji, istnieje ogromna liczba ofert do odwiedzenia go zimą na rynku. Średnio trzydniowa wycieczka podczas świąt Bożego Narodzenia będzie kosztować od 25 000 rubli za osobę, podczas gdy program wycieczki obejmuje ubezpieczenie medyczne, posiłki, zakwaterowanie, wycieczkę krajoznawczą. Za uroczysty bankiet trzeba zapłacić osobno. Podróż przez 5 lub więcej dni kosztuje od 50 000 rubli, ale pomimo wysokich kosztów, przepływ gości do miasta Jarosław Mądry nie wysycha nawet w najbardziej dotkliwych mrozach. Według touroperatorów wycieczki do Suzdal, Vladimir, Sergiev Posad, Kostroma są realizowane po niższych cenach.

Tak więc w Jarosławiu na Nowy Rok 2020 można uzyskać niezapomniane wrażenia, pozytywne emocje, ładunek żywości i wesoły nastrój. Każdy zakątek jest nasycony wielowiekową historią, a bogate dziedzictwo kulturowe regionu sprawi, że ponownie przemyślisz duchową esencję narodu rosyjskiego. Przybywając w to wyjątkowe miejsce, podróżni są zadowoleni z różnorodnej rozrywki, mnóstwa atrakcji i wysokiego poziomu usług w lokalnych placówkach.

Informacje na temat funkcji sylwestra w Jarosławiu można znaleźć poniżej wideo:

Obejrzyj wideo: Inauguracja roku szkolnego 20192020. Centrum Wspierania Rodzin. Ognisko Grochów. Nowy plac zabaw (Październik 2019).