Nowy Rok 2020 w Nowosybirsku

Sylwester 2020 w Nowosybirsku zadowoli rosyjskie mrozy, wspaniałą atmosferę i mnóstwo rozrywki. Miasto ma wszystko do jasnego świętowania wakacji, od komfortowych hoteli po zabytki. Turyści, którzy odwiedzili główną metropolię Syberii, zauważają rozwiniętą infrastrukturę miasta, wysoki poziom usług lokalnych instytucji, pierwotnie zdobione ulice, place i witryny sklepowe.

Funkcje klimatyczne

W Nowosybirsku Nowy Rok 2020 będzie naprawdę chłodny. Średnia temperatura tutaj na początku stycznia waha się między -18 - -25 ° C, podczas gdy w nocy kolumna termometru często spada do -30 ° C. Jeśli temperatura za oknem wynosi do -10 - -15 ° C, to miejscowi nazywają tę pogodę „odwilżą”, choć mało kto lubi ciepło podróżujących, doceni taki humor.

Pomimo nienormalnych mrozów, w Nowosybirsku nie jest tak zimno. Chodzi o wilgotność, której poziom wynosi maksymalnie 60-70%. W przeciwieństwie do europejskiego pasa Rosji, gdzie podobny wskaźnik często osiąga 90%, powietrze na Syberii jest suche, co upraszcza proces aklimatyzacji. Jednak jadąc do Nowosybirska na Nowy Rok 2020, powinieneś zaopatrzyć się w ciepłe ubrania, zwłaszcza szalik, czapkę, rękawiczki i zimowe buty. Ich brak przyniesie wiele dyskomfortu i sprawi, że uroczystość na świeżym powietrzu będzie niebezpieczna dla zdrowia.

Opcje wypoczynku

Wielu turystów zastanawia się, gdzie świętować Nowy Rok 2020 w Nowosybirsku. Oto kilka odpowiednich opcji:

 • jazda na łyżwach;
 • masowe uroczystości;
 • zwiedzanie;
 • wynajem nieruchomości podmiejskich;
 • wizyta w miejscach rozrywki.

Główne lodowisko w Nowosybirsku zaleje Central Park, a jego łączna powierzchnia wyniesie ponad 4000 metrów kwadratowych. m. Platforma lodowa będzie działać do końca lutego, każdy może na niej jeździć, a jej łyżwy wstęp jest bezpłatny. Lodowisko będzie wyposażone w ciepłe garderoby, centrum wypożyczalni sprzętu sportowego, przechowalnie bagażu, światła i muzyki. W niektóre dni stycznia na lodzie dla publiczności planowane jest prowadzenie kursów mistrzowskich znanych łyżwiarzy.

Festiwale

Wieczorem 31 grudnia setki tysięcy mieszkańców i gości Nowosybirska zgromadzą się na ulicach, by w przyjaznej atmosferze rozpocząć Nowy Rok 2020. Lista głównych tłumów obejmuje:

 • Aleja Dzierżyńskiego;
 • Plac Lenina i ulica;
 • Nasyp Mihajłowskij;
 • witryny w mikrozachodach miasta.

Tradycyjnie centrum obchodów będzie Plac Lenina, na którym zostanie założona główna choinka regionu. W nocy 1 stycznia odbywa się tu program rozrywkowy na dużą skalę z salutem, występami showmanów, okrągłymi tańcami, dyskoteką, konkursami Świętego Mikołaja. Podczas świąt Bożego Narodzenia w pobliżu placu odbędą się targi, odbędzie się festiwal rzeźby lodowej, uliczni wykonawcy pokażą swoje umiejętności. Przylegająca ulica Lenina podczas ferii zimowych stanie się pieszym.

Tradycyjna parada Świętego Mikołaja odbędzie się na Alei Dzierżyńskiego. Wszyscy mieszkańcy i goście miasta są zaproszeni do wzięcia w nim udziału: głównym warunkiem jest obecność białej brody i czerwonej owczej skóry. Snow Maiden, bajkowe postacie, dzieci osłabią tę monofoniczną kampanię. Lodowe miasto zostanie zbudowane na nabrzeżu Michajłowska, gdzie każdy może robić zdjęcia z eksponatami. W ubiegłym Nowym Roku maksymalną wysokość Pałacu Lodowego oszacowano na 10 m, ale w 2020 r. Władze metropolii obiecały uczynić budowę jeszcze bardziej monumentalną.

Wynajem nieruchomości

Cena wynajmu nieruchomości na święta sylwestrowe w Nowosybirsku wynosi (za dzień):

 • apartamenty - od 1500 do 5000 rubli;
 • Hotele - od 2000 do 12 000 rubli;
 • wiejskie domki - od 15 000 do 40 000 rubli;
 • pokoje w sanatoriach (pensjonaty) - od 2500 do 8000 rubli.

Dla turystów o skromnym budżecie syberyjska metropolia oferuje opcje zakwaterowania w hostelu. Koszt łóżka nie przekroczy 500-800 rubli za noc, a dla turystów jest prysznic, pralka, kuchnia do samodzielnego gotowania, strefa gier i wiele więcej.

Rozrywka w mieście

Spoczywaj w Nowosybirsku na Nowy Rok 2020, wielu podróżników organizuje się w barach, restauracjach lub klubach nocnych. Lista najpopularniejszych instytucji pracujących wieczorem 1 stycznia obejmuje:

 • Agat (syberyjski, 58);
 • Uritsky (Lenin, 12);
 • „Zorza polarna” (Tyulenina, 4);
 • „Fenimore Cooper” (radziecki, 64);
 • „Tavern” (stacja kolejowa, 1);
 • „House of Scientists” (Morskoy Avenue, 23).

Każde z miejsc rozrywki ma oryginalne wnętrze, przystępne ceny i zróżnicowane menu. Średni rachunek w restauracjach w Nowosybirsku, a także w Kazaniu, wynosi 4500 rubli na osobę, chociaż całkowita kwota zależy od liczby zamówionych potraw i alkoholu.

Rezerwacje należy dokonywać w miejscach, które lubisz z wyprzedzeniem, w przeciwnym razie w Sylwestra 2020 nie będą one dostępne. Możesz zapoznać się z cennikiem, programem rozrywkowym, wnętrzem barów, restauracji lub klubów nocnych w miejskim portalu internetowym lub na oficjalnych stronach internetowych instytucji.

Oferty podróży

Wycieczki na Nowy Rok 2020 w Nowosybirsku realizowane są przez setki firm z różnych części Rosji. Najdroższa rzecz na lot do świąt Bożego Narodzenia w tej metropolii będzie kosztować mieszkańców Moskwy i Petersburga. Średnia cena tygodniowego kuponu z „złotej kopuły” wyniesie od 50 000 rubli za osobę. Kwota ta obejmuje przelot, ubezpieczenie medyczne, zakwaterowanie w hotelu 4 * lub 5 *, posiłki, bankiet noworoczny, program wycieczek. Podczas umieszczania w sanatoriach lub pensjonatach regionu cena podróży wyniesie od 40 000 rubli za osobę. Odwiedzając metropolię na własną rękę, przygotuj się na rozstanie z co najmniej 60 000 rubli, ponieważ tylko jeden bilet z Moskwy do stolicy Dystryktu Syberyjskiego na koniec grudnia kosztuje od 8500 rubli.

Nowy rok 2020 w Nowosybirsku to najlepsza okazja do zapoznania się z pięknem jednego z najszybciej rozwijających się miast w kraju. Turyści mają coś do zobaczenia i gdzie pojechać w okresie wielkich zimowych wakacji. Z pewnością każdy, kto odwiedził tę metropolię, będzie zadowolony z lokalnego smaku, syberyjskiej gościnności i czasu.

O funkcjach sylwestra w Nowosybirsku, zobacz następny wideo:

 • Nowy Rok 2020 w Samarze
 • Nowy Rok 2020 w Suzdal
 • Nowy 2020 na terytorium Krasnodar

Obejrzyj wideo: Salt (Styczeń 2020).

Zostaw Swój Komentarz