Ekspansja Moskwy: nowe granice i mapa na 2020 rok

Ekspansja Moskwy trwa i jest systematyczna. Mapa stolicy regularnie zmienia granice i do 2020 r. Wejdzie do niej nowe terytoria. Moskiewski plan generalny opracowywany jest od 2005 r., Z poprawkami w 2013 r. Dziś wymaga on jednak znacznych korekt, ponieważ rozwój stolicy przekroczył już skalę oczekiwaną dopiero w 2025 r. Pod tym względem przywódcy Moskwy i regionu moskiewskiego postanowili dołączyć do nowych terytoriów, aby uwolnić swój potencjał.

Zadania ekspansji terytorium

Główne miasto Rosji stale się rozwija. Coraz więcej mieszkańców kraju i za granicą chce przenieść się do metropolii w celu podjęcia pracy i życia. Ponadto wiele firm krajowych i zagranicznych o różnych profilach woli inwestować w rozwój lokalnej gospodarki i otrzymywać znaczne dywidendy.

Kluczem do dalszego rozwoju stolicy jest przystąpienie do terytoriów regionu moskiewskiego. Większość ludzi, którzy tam mieszkają, a więc idą do pracy w metropolii, nie ma jednak takich przywilejów społecznych jak Moskale. Z drugiej strony firma działająca poza MKAD płaci podatki skarbowi regionu, a nie miastu. Dlatego po połączeniu skarb miasta będzie miał większy dochód.

Kolejnym ważnym problemem miasta i regionu jest połączenie komunikacyjne. Wielu mieszkańców regionu moskiewskiego ma codzienne trudności podczas podróży do pracy iz pracy. Jednocześnie pojawiają się trudności przy korzystaniu z transportu publicznego i prywatnego. Wraz z rozszerzaniem granic miasta planowane jest przede wszystkim usprawnienie węzłów komunikacyjnych poprzez dodanie nowych dróg, stacji metra, połączeń kolejowych i metra.

Kolejnym zadaniem, które rozwiązuje przystąpienie nowych terytoriów, jest to, że część mieszkańców centrum chciałaby przeprowadzić się do bardziej przestronnych mieszkań w ekologicznie korzystnych obszarach. Pomimo faktu, że w centrum jest wiele zalet życia, ludzie mają dość ciągłego zamieszania. Ponadto gęstość zabudowy w centrum utrudnia budowę nowych, nowoczesnych osiedli mieszkaniowych z odpowiednią infrastrukturą. Dlatego budowa wielopiętrowych budynków z wyposażonym terytorium na przedmieściach jest interesująca nie tylko dla deweloperów, ale także dla nabywców nieruchomości.

Nowe granice stolicy

Główny kierunek ekspansji stolicy wybiera się na południowy zachód. Tutaj skoncentrowano wiele ważnych obiektów o znaczeniu miejskim (na przykład lotnisko). Również w tym kierunku występuje duży przepływ pasażerów.

Przystąpienie do miasta poprawi sytuację transportową w tym regionie, ponieważ nowa pozycja będzie interesująca dla inwestorów.

Na terenie anektowanych osad planuje się budowę nowych budynków mieszkalnych. Projektując dzielnicę mieszkaniową przez firmy budowlane, rząd wymaga zwrócenia szczególnej uwagi na infrastrukturę społeczną, a także tereny zielone. Nowe budynki powinny być wyposażone we wszystko, co niezbędne do komfortowego życia ludzi.

Do 2020 r. Granice Moskwy powinny rozciągać się na ponad 15 osad w następujących jednostkach administracyjnych:

  • Dzielnica Leninsky;
  • Powiat miejski Naro-Fominsky;
  • Podolski powiat miejski.

Planowana jest dalsza ekspansja granic stolicy, a do 2025 r. Będzie ona musiała mieć następującą formę:

Jednak warunki aglomeracji stale się zmieniają i możliwe jest, że władze miasta i regionu wybiorą inną strategię, która najlepiej zaspokoi potrzeby współczesności.

Po przystąpieniu do znacznego obszaru w kierunku południowo-zachodnim granice stolicy uzyskały następujące zarysy:

Nowa Moskwa to realizacja projektu modernizacji aglomeracji moskiewskiej i usprawnienia planowania przestrzennego. Ze względu na aneksowane terytoria stolica Rosji wzrosła do 6 miejsca wśród największych miast na świecie i stała się największym miastem w Europie.

Transport

Zapewnienie wygodnego sposobu przemieszczania się z jednego punktu do drugiego jest jednym z głównych zadań aglomeracji. W związku ze stałym wzrostem liczby ludności i wzrostem powierzchni miasta planowana jest kompleksowa poprawa struktur transportowych łączących różne kierunki Moskwy.

Rozwój metra to największy projekt, który wymaga znacznego finansowania. Co roku otwierane są nowe stacje, które pozwalają łączyć region z innymi obszarami.

Trwa budowa linii Kalinin-Solntsevskaya, która w przyszłości umożliwi dojazd do lotniska Wnukowo za pomocą pociągów metra. Planuje się, że linia ta będzie najdłuższa w moskiewskim metrze. Oczekuje się, że do końca 2020 r. Budowa centralnej części linii zostanie ukończona wraz z powstaniem nowych stacji Volkhonka, Plyushchikha i Dorogomilovskaya.

Planowane jest pojawienie się nowej linii metra z miasta Troitsk, która połączy Nowa Moskwa z Okręgiem Południowo-Wschodnim. Budowa odbywa się w kilku etapach z szeregowym połączeniem niektórych sekcji.

Według wstępnych danych mapa metra w 2020 r. Będzie miała następującą formę:

Inną formą transportu publicznego łączącą centrum z peryferiami jest podziemne metro. Jego linie będą przebiegać wzdłuż linii kolejowych. Pierwsze pociągi powinny zacząć jeździć na początku 2020 r. Trasy połączy Odincowo i Łobny, a także Nakhabinę i Podolsk.

W odniesieniu do pojazdów planowane jest otwarcie nowych dróg i węzłów, co znacznie poprawi sytuację w korkach.

Infrastruktura społeczna

Ekspansja terytorium równomiernie rozdzieli instytucje miejskie i państwowe poza MKAD. Ważnym elementem nowych kompleksów mieszkalnych jest budowa przedszkoli, szkół, placówek medycznych, placów zabaw. Ten stan jest prezentowany przez rząd deweloperom, aby zapewnić ludziom pełne warunki do wygodnego życia.

Ponadto programiści powinni zwracać uwagę na parki i inne tereny zielone. Dobre warunki środowiskowe są jednym z pozytywnych aspektów regionu moskiewskiego. Dlatego, aby wesprzeć tę sytuację podczas budowy budynków wielokondygnacyjnych, tereny zielone należy natychmiast włączyć do projektu.

Ekspansja kapitału umożliwia poprawę warunków mieszkaniowych mieszkańców regionu i przyciąga inwestorów do tworzenia różnych witryn biznesowych. Co z kolei tworzy także nowe miejsca pracy.

Obejrzyj wideo: What If the Soviet Union Reunited Today? (Październik 2019).