Dzień Brownie w 2020 roku

Zadbaj o dobre samopoczucie swojego domu lub plan przeprowadzki - powiemy Ci, jak w 2020 roku obchodzą Dzień Brownie, jak budować relacje z duchem domowym oraz jakie znaki i przekonania są związane z domami, a także zaoferować oryginalne karty z gratulacjami z okazji tego niezwykłego święta.

Niewidzialni gospodarze

Od czasów starożytnych ludzie wierzyli, że w każdym domu obok właścicieli żyje duch, który może stać się dla ludzi zarówno niezbędnym pomocnikiem, jak i poważnym problemem. Wszystko zależy od tego, czy właściciele polubią Domovoya, czy znajdą z nim wspólny język.

Ważne! Domoviki nie należą do złych duchów, ponieważ wycofały się z ciemnej strony, aby pomóc ludziom. Nasi przodkowie wierzyli, że dusza, która stała się duchem domowym, ma możliwość udania się do Raju, służąc wiernie właścicielom domu przez 70 lat.

Ciasteczka są pokazywane ludziom niezwykle rzadko. Częściej informują cię o obecności w domu i podejściu do właścicieli poprzez ich działania. Dobry Domovik zajmie się ludźmi i zwierzętami, pomagając w utrzymaniu porządku i utrzymaniu porządku i komfortu w domu. Uważa się, że duch jest w stanie nie tylko chronić dom przed złymi krewnymi, ale także w sprawach całkowicie materialnych, na przykład:

 • chronić zwierzęta domowe (bydło) przed różnymi nieszczęściami;
 • ostrzegają właścicieli przed bezpośrednim niebezpieczeństwem;
 • obudź się w nocy w szczególnych przypadkach (na przykład w przypadku pożaru domu).

Pomimo pewnych stereotypów panujących u współczesnych ludzi, Domowicze nie są samotnikami i nie są zamknięte w granicach jakiegokolwiek domu. Sami mogą wybrać dom, w którym będą mieszkać, ale jednocześnie mogą komunikować się z krewnymi, odwiedzać, a nawet przeprowadzać się z właścicielami, których lubią.

Mijają lata, a wraz ze sposobem życia ludzi zmieniają się również Brownies. Jeśli wcześniej woleli domy z piecami i stodołami, w których prowadzono hodowlę i trzymali dużo bydła, dziś mieszkają z przyjemnością w mieszkaniach miejskich. W przeciwnym razie ich nawyki i upodobania nie uległy zmianie. Dobra troskliwa gospodyni zawsze może liczyć na pomoc ducha, w domu, w którym nie słychać kłótni i krzyków, a na stole zawsze jest wiele gadżetów. Jeśli zauważyłeś jakieś „psoty” ze strony sąsiada, jest zły, że domostwo jest nieuporządkowane lub chce więcej twojej uwagi.

W 2020 r. Możesz uspokoić swojego przyjaciela i asystenta na kilka sposobów:

 1. pozostawiając mu swoje ulubione smakołyki (garnek z ciepłą owsianką, bułkę z mlekiem, słodycze, cukier);
 2. rozpieszczające zwierzęta domowe (wszyscy wiedzą, że małe domki szczególnie lubią koty);
 3. gratulując sąsiadowi w 2020 r. w dniu brownie.

Dzień Brownie

W 2020 roku urodziny Domovoi przypadają na 10 lutego (Kudesy i Velesichi). W niektórych regionach Rosji zwyczajowo obchodzi się święto zgodnie ze starym stylem 28 stycznia.

Ludzie nazywają to święto „Dniem Uczty Brownie”, ponieważ według starożytnych legend, w nocy z 10 na 11 lutego gospodynie domowe przygotowały niespodziankę dla „Dziadka Sąsiada”, próbując nawiązać kontakt z „opiekunem ogniska” i uspokoić go na nadchodzący rok.

Co dać?

W 2020 roku w Dniu Brownie możesz przygotować:

 1. pudełko upominkowe, w którym tradycyjnie umieszczono jasne koraliki i guziki, strzępy materiału i monety;
 2. napoje orzeźwiające, którymi mogą być ciastka, pierniki, słodkie bułeczki lub ciasta;
 3. kartkę z życzeniami.

Ważne! Domowicze nie cenią pieniędzy od właścicieli, ale ich utrzymanie i opiekę, dlatego wszystkie prezenty dla asystenta domowego muszą być wykonane własnymi rękami.

Jedyne, co możesz zabrać na Dzień Brownie w 2020 roku, to pocztówki. Po wydrukowaniu pięknego zdjęcia dodaj kilka słów od siebie, dziękuj za pomoc udzieloną w ubiegłym roku.

Zdobądź piękny talerz, który będzie używany tylko do tych celów. Wszystkie przygotowane prezenty należy dostarczyć wieczorem, mówiąc:

Dziadek jest sąsiadem!

Zjedz owsiankę i uratuj naszą chatę!

Dziadek jest sąsiadem!

Moje ciastko to Khvedenka (lub inna nazwa twojego Domovika)!

Przyniosłem ci pyszne potrawy

Dania są słodkie (lub obfite, jeśli smakołyk nie jest słodki),

Podziel się ze mną swoim jedzeniem.

Musisz mówić w pośpiechu, z ciepłem i otwartym sercem, ponieważ duch będzie fałszywy i możesz uzyskać radykalnie odwrotny efekt.

Jeśli przypadkiem przegapiłeś Dzień Brownie, nie wiedząc, kiedy obchodzony jest dzień 2020, lub po prostu byłeś nieobecny w tym czasie, możesz leczyć Domovik w każdy dzień roku.

Możesz wysłać oryginalną pocztówkę do znajomych, krewnych lub znajomych, którzy mogą nie wiedzieć lub zapomnieć, jak długo obchodzą Dzień Brownie w 2020 roku. Takie zabawne przypomnienie pozwoli ludziom nie przegapić okazji do rozpieszczenia swojego „ducha domowego” lub po prostu rozweselić ich.


Znaki i przekonania

Legenda Domovików jest zakorzeniona w odległej (wciąż pogańskiej) przeszłości Rosji. Podobnie jak wiele innych wieloletnich przekonań, historia dobrych pomocników, którzy strzegą spokoju swoich panów i pomagają stworzyć przytulność w ich domach, przerosła swoje znaki, na które warto zwrócić uwagę.

 1. Brakująca skarpeta - ostrzeżenie dla właściciela domu, że należy zwrócić większą uwagę na rodzinę i założyć życie.
 2. Naczynia znikają - wskazówka dla gospodyni, że lepiej dbać o dom.
 3. Znikają noże - ostrzeżenie dla rodziny, w której często dochodzi do kłótni i nieporozumień.
 4. Silnie pukające naczynia - w niebezpieczeństwie (strzeż się ognia).
 5. Ciągnięcie za włosy - kłótnia między małżonkami.
 6. Delikatnie głaszcząc we śnie - do dobrych zmian.
 7. Płacze - na straty.
 8. Puka w rury - do obelg.
 9. Płacz (wycie) - na kłopoty.
 10. Miękki szelest miotły, skrzypienie drzwi lub ledwo wyczuwalne pukanie naczyń to normalne i naturalne zachowanie ducha domu, który sprawdza dom i porządkuje.

Ważne! Znaki są istotne nie tylko w samym Dniu Brownie, ale także w dowolnym innym momencie w 2020 r., Kiedy twój sąsiad chce dać znak.

Jeśli się przeprowadzasz, nie bądź zbyt leniwy, aby zabrać ze sobą nowe miejsce zamieszkania, zastanów się, czy chcesz zabrać Szefa ze swojego poprzedniego mieszkania (domu), czy wolisz nawiązać cieplejsze relacje z nowym Domovikiem.

Wniosek

Teraz wiesz, kto jest numerem i jak obchodzić Dzień Brownie w 2020 roku, i zalecamy przestrzeganie tych prostych zaleceń, niezależnie od tego, czy wierzysz w istnienie duchów, czy nie. Przygotuj z dzieckiem pyszne smakołyki, traktuj swojego zwierzaka, uporządkuj, a od razu poczujesz, jak atmosfera w domu staje się cieplejsza i przyjemniejsza.

Obejrzyj wideo: TACONAFIDE - Tamagotchi (Październik 2019).