Nowy Rok 2020 na Białorusi

Nowy rok 2020 na Białorusi spodoba się koneserom kultury europejskiej. Ten mały kraj stworzył warunki do ekscytujących wakacji podczas świąt Bożego Narodzenia. Wielu turystów przybywających w „niebieskookich” zakochuje się w malowniczych krajobrazach, gościnności mieszkańców, niesamowitej wakacyjnej atmosferze panującej w miastach. Niedrogie ceny, ośrodki narciarskie, czystość i komfort - wszystko to czeka podróżnych na Białorusi na Nowy Rok 2020.

Funkcje klimatyczne

Styczeń jest uważany za najzimniejszy miesiąc w danym kraju. Średnia temperatura w ciągu dnia waha się od -2 do -6 ° C na północy (w obwodzie witebskim), podczas gdy na południe robi się cieplej. Coraz częściej mieszkańcy regionu brzeskiego świętują Nowy Rok z pozytywnymi śladami na termometrze i bez śniegu. Czasami w republice występują przymrozki do -20 ° C, ale rzadko się to zdarza.

Szczególną uwagę należy zwrócić na wilgotność, która w pochmurne dni osiąga 80-90%. Wraz z opadami rośnie wiatr na otwartych przestrzeniach i często jego podmuchy osiągają 15-20 m / s. Planując spędzić Nowy Rok 2020 na Białorusi, nie zapomnij zabrać ze sobą zimowych ubrań. Ciepłe buty, szalik, rękawiczki i termos są przydatne, jeśli planujesz spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu.

Obwód witebski

O możliwościach spotkania z głównymi wakacjami zimowymi w Mińsku i regionie mińskim możesz przeczytać tutaj. Najbliżsi rosyjscy turyści docierają do Witebska - miasto o populacji 400 tysięcy mieszkańców znajduje się zaledwie 120 km od Smoleńska. Tradycyjnie wszystkie noworoczne wydarzenia w „kulturalnej stolicy Białorusi” odbędą się na Placu Zwycięstwa. Tutaj założą główną choinkę regionu, scenę świąteczną, jasne oświetlenie fontann i zalane zostanie bezpłatne lodowisko. W programie noworocznej rozrywki:

 • targi;
 • dyskoteki;
 • Parada Świętego Mikołaja;
 • występy artystów;
 • konkursy dla urlopowiczów;
 • gratulacje Prezydenta Republiki Białorusi na dużym ekranie.

W regionie witebskim można również odwiedzić Połock - najstarsze miasto w kraju z ogromną liczbą atrakcji. Rodzinom z dziećmi oferuje się wycieczki do Rezerwatu Biosfery Berezinsky (cena od 2000 rubli), gdzie mieszkają wyjątkowi przedstawiciele fauny wymienionej w Czerwonej Księdze.

Obwód Mohylewski

Mohylew w Sylwestra 2020 zmieni się nie do poznania. Główna choinka tego regionu zostanie umieszczona na placu Lenina, na który wieczorem przybędą tysiące gości i mieszkańców miasta wieczorem 31 grudnia. Program obchodów ma obejmować dyskotekę, konkursy, okrągłe tańce, gratulacje od Świętego Mikołaja. Dla tych, którzy nie chcą świętować 1 stycznia na świeżym powietrzu, restauracje, w tym:

 • Wersal (Puszkin Avenue, 67 B);
 • „101” (Fire Lane, 6 B);
 • „Vintage” (29 maja, dzień);
 • „Bellagio” (Leninsky, 21);
 • „Chalet” (Darwin, 4).

W lokalach rozrywkowych w Mohylewie prezentowana jest głównie kuchnia europejska i białoruska. Miłośnikom kulinarnych specjałów polecamy wypróbowanie naleśników, skwarków z kiełbasą, łyka, pierogów, sajgonek, lokalnego piwa, a także bimberu według specjalnej receptury. Ceny w mieście są dość przystępne: średnia odprawa w restauracjach waha się w granicach 4000 rubli za stolik. Rezerwacje miejsc, które lubisz, powinny być dokonywane z wyprzedzeniem.

Region Homla

Gomel przywita podróżnych wesołą atmosferą i oryginalnym oświetleniem. W małym, czystym mieście jest wszystko na dobry wypoczynek na Nowy Rok 2020. Podczas świąt Bożego Narodzenia na Placu Lenina odbędą się masowe festyny, na których założą główną choinkę regionu, scenę dla artystów, rzeźby z lodu, namioty z herbatą i słodyczami.

Wielu turystów przyjeżdża do regionu Gomel zimą, aby zyskać zdrowsze w lokalnych sanatoriach. Lista najpopularniejszych instytucji powinna zawierać:

 • „Chaber”;
 • „Scilla”;
 • „Romans”;
 • Złote Piaski;
 • „Słoneczny Brzeg”;
 • Srebrne klucze.

Ceny w uzdrowiskach Białorusi na Nowy Rok 2020 nieznacznie wzrosną, ale nadal będą niższe niż w większości podobnych instytucji w Rosji. Na przykład koszt zakwaterowania w standardowym pokoju dwuosobowym sanatorium Vasilek z posiłkami i zestawem zabiegów medycznych wyniesie 2500 rubli dziennie. Dzięki dostępności pokoi, liście oferowanych usług, infrastrukturę można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej wybranej instytucji.

Obwód grodzieński

Grodno jest najbardziej europejskim miastem na Białorusi z małym historycznym centrum. Tylko 50 km do granicy z krajami bałtyckimi, co pozostawia pewien ślad w lokalnym stylu życia. Na przykład większość obywateli świętuje Boże Narodzenie w stylu katolickim (25 grudnia), a prawosławne obchody odbywają się na mniejszą skalę. Jednocześnie w Grodnie znajduje się ogromna liczba zabytków architektury, takich jak Stary i Nowy Zamek, Kościół Borisoglebskaya, Synagoga Chóralna. Wszystkie będą dostępne do zwiedzania podczas świąt noworocznych.

W obwodzie grodzieńskim warto odwiedzić stolicę białoruskiego browaru - Lidę, która skosztowała różnych odmian spienionego napoju i zbadała lokalny zamek. W Nowogrudoku znajduje się dom-muzeum słynnego pisarza Adama Mitskiewicza, a także unikalne zabytki architektury obronnej. Jego zamek, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, znajduje się w mieście Mir, a także w Lububie i Olszanach.

Obwód brzeski

Brześć jest dosłownie w odległości spaceru od polskiej granicy. Małe miasto w południowo-zachodniej części Białorusi planuje obchodzić Nowy Rok 2020 w zabawny i nietrywialny sposób. Tradycyjna choinka zostanie ustawiona na placu Lenina, a kolorowe oświetlenie stworzy wspaniały nastrój. Podczas świąt Bożego Narodzenia turyści będą mogli odwiedzić muzeum archeologii „Berestye”, Twierdzę Brzeską, Bramę Kholmską.

Wśród głównych miejsc do odwiedzenia w regionie brzeskim zauważamy:

 • Kościół Świętego Apostoła Andrzeja, Synagoga Chóralna w Słonimiu;
 • Klasztor Wniebowzięcia NMP w Żyrowiczach;
 • Kościół św. Michała w Synkovichi.

Region Brześć słynie z Puszczy Białowieskiej, w której zimą otwiera się także białoruski dziadek Mróz. W rezerwacie można odwiedzić Muzeum Przyrody, zobaczyć legendarnego żubra, karmić inne zwierzęta w wolierach. Koszt rodzinnej wycieczki do Puszczy Białowieskiej wynosi do 3000 rubli.

Oferty touroperatorów

Noworoczne wycieczki na Białoruś do 2020 r. Są tanie w porównaniu z podobnymi wycieczkami do Rygi, Tallina lub Ukrainy. Średnio cena trzydniowej wycieczki waha się między 15 000 rubli za osobę, chociaż indywidualne wycieczki z bankietem wakacyjnym i wycieczkami będą kosztować 20 000. W republice nie ma bariery językowej, Rosjanie są dobrze usposobieni, a nawet prestiżowy stolik w prestiżowej restauracji w wielomilionowym Mińsku.

Dlatego święta Nowego Roku 2020 na Białorusi mogą być organizowane niedrogo i gustownie. W tym małym, ale oryginalnym kraju jest wiele rzeczy do zobaczenia, więc wielu turystów, którzy odwiedzili „niebieskookich”, jest pod wrażeniem tego, co zobaczyli i przyjechali tu ponownie.

Jak zmienia się Mińsk na Nowy Rok, patrz dalej wideo:

Obejrzyj wideo: 2028 r.: Rosja zaatakuje Polskę przez Białoruś NAPISY PL (Październik 2019).