Jak urządzić pokój na Nowy Rok 2020

Stylowy świąteczny wystrój pomoże stworzyć magiczną atmosferę w domu - powiemy Ci, jak możesz pięknie udekorować pokój własnymi rękami na Nowy Rok 2020 i na jakie ważne punkty warto zwrócić uwagę.

Symbolem nadchodzącego 2020 roku będzie biały metal Szczur. A to oznacza, że ​​to jej preferencje należy wziąć pod uwagę przy projektowaniu wnętrza, choinki i stołu noworocznego.

Gama kolorów

Na Nowy Rok tym razem optymalne odcienie to biały, jasny popiół i wszystkie odcienie szarości, a także srebro.

W razie potrzeby możesz wdrożyć „kolorowe” wnętrze noworoczne, ale główny kolor w nim powinien pozostać biały, w którym warto harmonijnie mieszać miękkie odcienie:

 • niebieski
 • liliowy;
 • turkus
Jak widać, rok 2020 zbliża się do zimnej gamy, a czerwone, złote, żółte i pomarańczowe, tak popularne w poprzednich sezonach, będą nieodpowiednie zarówno we wnętrzu, jak i przy projektowaniu stołu.

Ozdoba Choinkowa

Choinka jest centralnym elementem noworocznego wystroju każdego pomieszczenia. Nie ma znaczenia, czy dotrze do sufitu koroną, czy też będzie mogła zmieścić się na środku stołu. Najważniejsze jest to, że w 2020 roku choinka powinna zaskoczyć i zadziwić swoim niezwykłym designem.

Ponieważ symbol roku preferuje odcienie bieli i szarości, całkowicie możliwe jest stosowanie sztucznych choinek wykonanych z białego lub srebrnego materiału. Wystarczy spojrzeć na to, jak niezwykłe i jednocześnie wspaniałe są takie noworoczne piękności.


W przypadku śnieżnobiałej jodły lepiej wybrać srebrne lub jasne wielokolorowe zabawki. Jeśli wnętrze jest zaprojektowane w określonym kolorze, użyj nie więcej niż 3 odcieni w wystroju, aby nie przeciążać przestrzeni.

Koneserzy żywych choinek mogą również dać drzewu niezwykłą świtę, po prostu spryskując gałęzie białą lub srebrną farbą.

Ważne! Konieczne jest nałożenie powłoki na podwórku jeszcze przed wprowadzeniem choinki do pokoju. Po natrysku farba musi pozostawić do wyschnięcia (ile będzie zależeć od rodzaju farby). Najlepiej przykryć gałęzie na dzień przed dekorowaniem noworocznego piękna.

Na choince na spotkanie w 2020 roku warto powiesić białe płatki śniegu o różnych rozmiarach i, oczywiście, postacie symbolu roku - białego (lub szarego) szczura (możesz również użyć myszy).

Wystrój pokoju

Oczywiście pomysł na biały lub srebrny wzór będzie odpowiedni dla pomieszczeń zaprojektowanych w jasnych kolorach (bez jaskrawych jasnych tapet i tkanin). Jeśli wnętrze ma własną paletę kolorów i nie jesteś gotowy na radykalne zmiany ze względu na Nowy Rok 2020, możesz ozdobić pokój szeroką gamą białych elementów. Biało-srebrna biżuteria harmonijnie wpasowuje się w niemal każdą kolorystykę salonu.

Ciekawym pomysłem na dekorację pokoju byłaby ręcznie wykonana kompozycja. Proponujemy zobaczyć, jak możesz zrobić dekorację z pianki.

Planując, jak urządzić pokój lub biuro w nietypowy i nietypowy sposób na Nowy Rok 2020, sugerujemy przyjęcie takich pomysłów.

Wystrój okna

Pięknie zdobione okno będzie nie tylko służyć jako dekoracja wnętrz, ale także stworzy nastrój dla wszystkich przechodzących ludzi. W projekcie otwarcia okna można użyć:

 • płatki śniegu;
 • vysytanki;
 • girlandy (świecące lub z zabawek);
 • rysunki markerem kredowym lub farbami;
 • kompozycje świerkowe i świąteczne blichtr.

Nietypowy sufit

Możesz zamienić zwykły pokój w bajkowy lodowy las, stosując proste metody dekoracji sufitu. Najprostszym sposobem są girlandy z bawełny i deszczu. Takie dekoracje są prawie nieważkie, są łatwe do naprawy, a przy lekkim ruchu powietrza płatki śniegu zaczynają tańczyć, co wygląda bardzo imponująco.

Ważne! Jeśli masz sufity napinane, nie przyklejaj dekoracji bezpośrednio na folii. Ponieważ substancje zawarte w kleju mogą uszkodzić jego strukturę.

W przypadku takich sufitów odpowiednie jest umieszczenie dekoracji na obwodzie, jak na zdjęciu.

Kolejną oryginalną i nieskomplikowaną opcją dekoracji płótna są balony z helem, do których można zawiązać serpentyny, deszcz, papierowe płatki śniegu, a nawet lekkie zabawki noworoczne.

Dekoracja żyrandola

Jeśli centralnym elementem pokoju jest duży żyrandol, można go przekształcić w magiczny obiekt noworoczny przy użyciu zabawek świątecznych, pokrytych srebrnymi gałązkami farby, girlandami płatków śniegu i innymi elementami.


Dekoracja ścienna

W małych pokojach, w których nie można zainstalować obszernej choinki, możesz stworzyć nastrój noworoczny za pomocą niezwykłej dekoracji ściennej. W rzeczywistości istnieje wiele opcji, od tradycyjnych plakatów i kolaży noworocznych po kreatywne choinki z girlandami, gałęziami, zabawkami i innymi atrybutami noworocznymi.

Sugerujemy, aby spojrzeć na zdjęcie, które opcje dekoracji ścian na Nowy Rok 2020 są oferowane przez projektantów wnętrz.

Również na ścianie można powiesić oryginalne kompozycje. Jak zrobić taki ornament własnymi rękami szybko i niedrogo, patrz w klasie mistrzowskiej.

Dekoracja stołu noworocznego

Ważnym etapem przygotowań do świąt noworocznych jest zaplanowanie uczty. Aby stworzyć świąteczną atmosferę przy stole, zaprojektowano wystrój sylwestrowego stołu, myśląc, za pomocą którego można użyć:

 • stylowe tkaniny;
 • zdobione naczynia (szklanki, butelki szampana itp.);
 • świeczniki;
 • cyfry symbolu 2020;
 • Kompozycje świąteczne z jodłowych gałęzi, szyszek i gałązek pokryte białą lub srebrną farbą;
Nowy rok Feng Shui

Wszystkie wyżej wymienione pomysły są dobre dla tych, którzy chcą stworzyć świąteczną atmosferę i wspaniały nastrój. Jeśli dekorujesz dom w przeddzień nowego roku 2020, dążysz do bardziej odległych celów (nawiązanie relacji w rodzinie, przyciągnięcie sukcesu lub dobrobytu finansowego), powinieneś przestudiować zalecenia określone w naukach Feng Shui.

Bardzo ważne jest, gdzie dokładnie w domu będzie znajdować się główny symbol Nowego Roku. Choinkę należy umieścić w południowo-wschodniej części pokoju - przyciągnie to bogactwo i harmonię do domu. Ważne jest również dbanie o żywą piękność lasu, regularnie ją podlewając, ponieważ suszony świerk będzie źródłem ujemnej energii w domu.

Również przy dekorowaniu domu weź pod uwagę takie zalecenia:

 • Feng Shui nie zaleca korzystania z alternatywnych choinek, priorytetem jest żywe zielone piękno;
 • w wystroju choinki pamiętaj o użyciu błyszczących kulek (w razie potrzeby srebrnych lub złotych);
 • aby przyciągnąć bogactwo choinki, możesz powiesić monety, figurki ryb, a także inne elementy symbolizujące pragnienia twojej rodziny;
 • w sektorze centralnym odpowiedzialnym za zdrowie konieczne jest zaaranżowanie zimowego bukietu lub noworocznej kompozycji gałęzi jodłowych;
 • Nie umieszczaj alkoholu w strefie zdrowia, nawet jeśli jest to piękna butelka prezentowa;
 • blichtr i masywne elementy dekoracyjne powinny być umieszczone w zachodniej części domu - jeśli celem jest przyciągnięcie bogactwa, na wschodzie - dla zdrowia i długowieczności, na południu - dla pokoju i spokoju w rodzinie.

W naukach orientalnych ogień jest symbolem oczyszczenia, dlatego na stole noworocznym muszą znajdować się pięknie zdobione świece, a program świąteczny powinien obejmować brylant, fajerwerki i krakersy.