Szydełkowy symbol DIY 2020

Miłośnicy zabawek z przędzy z pewnością będą chcieli związać ładnego Szczura - symbol 2020 przez szydełkowanie. Te gryzonie są szczególnie dobre, jeśli są wykonane techniką amigurumi. Zabawny prezent, który utrzymuje ciepło ludzkich dłoni, przyda się podczas świąt noworocznych, zachwycając zarówno dorosłych, jak i dzieci.

Dzianinową zabawkę można ubrać w garnitur odpowiedni do obrazu, umieścić na ramie, dodać akcesoria z innych materiałów. Jednym słowem pełny zakres kreatywnej wyobraźni. Najważniejsze jest, aby wybrać odpowiedni schemat, aby szczur lub mysz okazały się dokładnie tak, jak pierwotnie zamierzała rzemieślniczka.

Zabawka wewnętrzna na ramie

Całkowicie czarujący szczur, który chcesz zostawić w domu nie na rok, ale na zawsze, można związać z ciepłego przytulnego moheru. Puszysta przędza sprawia, że ​​zwierzę jest zarówno wspaniałe, jak i naturalistyczne, powoduje przyjemne wrażenia dotykowe. Szczur wykonano w duchu dobrych ilustracji holenderskiego artysty Marjolena Bastina.

Będziesz potrzebował:

 • Hak 3 mm;
 • 50 g szarej przędzy angorskiej 500 m / 100 g;
 • różowa przędza moherowa lub wełniana na łapy;
 • czarna nić do haftowania nosa;
 • żyłka do wąsów;
 • drut, D 1 - 1,5 mm;
 • wypełniacz;
 • duże koraliki lub oczy na zabawki.

Zaczynamy robić szczura dolnymi nogami.

Biodra

W przypadku zabawki wybrano technikę spiralnego dziania, z kolumnami na przedniej i tylnej ścianie pętli. Znacząco upraszcza proces, szczególnie dla początkujących needlewomen, specjalnych znaczników wskazujących początek okrągłego rzędu. Pomagają nie przegapić momentu, w którym musisz przejść do nowej kolumny. Dzieje się to jedna pętla przed markerem. Ważne jest monitorowanie symetrii przyszłego gryzonia i, jeśli znacznik porusza się, wiązać słupy na czas.

Przędzę należy pobrać z wysoką zawartością moheru, aby szczur był puszysty. Użyj wątku w dwóch dodatkach. Pamiętaj, aby zapewnić otwory na drucianą ramę, które nie tylko pozwalają zwierzęciu stać bez wsparcia, ale także służą jako podstawa łap i ogona.

Tułów

Dolna część produktu jest przygotowana, czas przejść do tworzenia ramy i wypychania. Wytnij kawałek drutu - około 20 cm (możesz nieco więcej dla marginesu) i rozciągnij go w otwory na górne nogi. Ważne jest, aby oba końce znajdowały się w tej samej odległości od środka ciała. Wyginamy drut z dwóch stron, pozostawiając długość 5 - 7 cm i ponownie przeciągamy go przez te same otwory, tylko od zewnątrz do wewnątrz.

Wycofujemy się przez pierścień amigurumi, który znajduje się u podstawy każdego uda. Robimy to samo, co w przypadku górnych nóg: pochylamy się do długości 7 - 8 cm, wkładamy z powrotem do otworu i wkręcamy końce w lewe miejsce na ogon.

Drutowe wykroje są albo skręcone, albo po prostu ściśnięte za pomocą szczypiec. Szczelnie napełnij ciało holofibrem. Ten rodzaj wypełniacza jest lepszy niż syntetyczny winterizator znany wielu potrzebującym, ponieważ jest spożywany w mniejszych ilościach, a dzięki swojej delikatnej strukturze lepiej wypełnia niedostępne narożniki.

Zawiązujemy górną część i głowę zgodnie z następującym wzorem:

Podczas dodawania wierszy nie zapomnij zwiększyć ilości wypełniacza, aby był równomiernie rozłożony w ciele.

Kufa

Haftujemy nos nici muliną zwierzęcą. Innym ważnym punktem jest „wszczepienie” czarnych wąsów rybackich. Algorytm wygląda następująco:

 • zegnij „wąsy” na pół i hak ostrożnie rozciągnij między pętlami kufy w odpowiednim miejscu;
 • w powstałą pętlę nawijamy końce linii;
 • dokręcić i ukryć uchwyt.

Zszyj oczy koralikami symetrycznie po bokach głowy. Naciskamy nić przechodzącą, tworząc wgłębienia.

Uszy

Związamy je osobno i przyszyjemy do głowy szczura.

1. rząd: 6 p w statku kosmicznym;

2 rząd: 6 arr = 12 p;

3 rząd: 12 sbn = 12 p.

Kufa i uszy lekko zabarwione różowym pastelem lub rumieńcem - szczur „budzi się do życia” i jest ładniejszy.

Łapy i ogon

Gładkie łapy wyglądają rustykalnie. Wskazane jest, aby w jakiś sposób odróżnić dłonie i stopy szczura. W tym celu pętle, którymi kończą się owijki, są najpierw owijane warstwą wełnianych nici, co powoduje pogrubienie. I tylko wtedy każda z nóg jest całkowicie „przepuszczana” za pomocą przędzy, nawet dwukrotnie, jeśli grubość warstwy wydaje się niewielka.

Ogon powinien być grubszy u podstawy, przy użyciu tej samej techniki, co nogi. Pod koniec pracy nadajemy tematowi dumy każdego szczura piękny zakręt. Aby loki były gładkie i wyraźne, lepiej uformować drut wokół jakiegoś odpowiedniego przedmiotu o średnicy, na przykład tekturowego rękawa.

Pozostaje czesać zabawkę, robić na drutach ładny szalik zimowy, a także szyć elegancką koronkową spódnicę, ponieważ pewnego dnia zimno zostanie zastąpione przez ciepło. Jednym słowem, ubierz się według własnych upodobań, a następnie umieść go w widocznym miejscu. Niech szydełkowany szczur

Mysz Amigurumi

Jeśli poprzednia klasa mistrzowska została zaprojektowana dla doświadczonych rzemieślniczek, tacy początkujący mogą z łatwością tworzyć wielokolorowe dzieci. W przypadku myszy lepiej jest wziąć przędzę akrylową - ma kilka zalet jednocześnie:

 • utrzymuje kształt w produkcie;
 • przyjemny w dotyku;
 • nie rozciąga się po praniu;
 • prezentowane w szerokiej gamie kolorów;
 • wygodne dla początkujących, w przeciwieństwie do bawełny lub wełny.

Wszystkie powyższe dotyczą wyłącznie wysokiej jakości akrylu.

Do pracy potrzebujesz:

 • przędza akrylowa w 3 różnych kolorach;
 • hak numer 4;
 • biała nić nitkowa na nos;
 • koralikowe oczy;
 • wypełniacz: syntetyczny winteryzer, holofiber.

Niepożądane jest branie waty - zwijana podczas prania i deformuje zabawkę, a także ma zdolność czołgania się przez duże otwory, jeśli dzianina jest wystarczająco luźna.

Tworzenie zabawek amigurumi zawsze zaczyna się w ten sam sposób - od ringu. Schemat jego tworzenia pokazano poniżej:

Zabawki mogą być okrągłe lub owalne i są dziane jako kolumny z szydełkiem i bez niego. Aby osiągnąć pożądany wynik, w segmentach, z których składa się amigurumi, dodają pętle. Istnieje kilka popularnych sposobów:

 1. Kiedy wzrost akcentuje granicę między segmentami i zawsze odbywa się w ostatniej kolumnie.
 2. Utworzenie asymetrycznych, przypominających skrzydła młynów klinów, zaokrąglonych w jednym kierunku, poprzez dodanie pierwszych pętli.
 3. Brak widocznej granicy między klinami. Osiągnięte przez zmianę rzędów.

Wybór konkretnej metody zależy od koncepcji konstrukcyjnej zabawki.

Aby zrobić na drutach symbol 2020 - Myszy lub Szczury szydełkowane w tym przypadku, lepiej zatrzymać się na trzeciej opcji.

Ogon i uszy są wykonane osobno i przyszyte do gotowego produktu. Nos i wąsy haftujemy białą nicią dentystyczną, oczy wykonane są z koralików. Prosta mysz będzie świetną pamiątką na święta Nowego Roku. Będzie zachwycona nawet przez tych, którzy nie wspierają wszystkich rodzajów gryzoni.

Szczur Amigurumi jako prezent dla dziecka

Dzieci naprawdę lubią zabawki wykonane z przędzy w specjalnej japońskiej technice. Ładne stworzenia nazywane są „zaprzyjaźnij się” z nimi. Dlatego, jeśli szydełkujesz symbol 2020 i umieścisz go pod drzewem, zapewniona zostanie eksplozja pozytywnych emocji.

Będziesz potrzebował:

 • przędza w 3 kolorach: jasnoszary, różowy, biały i czarny;
 • hak numer 2 (nasz szczur nie jest bardzo duży);
 • dowolny wypełniacz.

W razie potrzeby możesz wypróbować inne kombinacje kolorów, w zależności od preferencji odbiorcy - małego lub dorosłego, dla którego wykonany jest ręcznie robiony prezent. Oprócz klasycznego zestawu do szydełkowania potrzebujesz także igły, nici pasujących do tułowia zwierzęcia oraz kilku interesujących akcesoriów, na przykład spódnicy i kokardki, jeśli planujesz zrobić „dziewczynkę” lub śmieszne spodnie i czapkę dla „chłopca”.

Cechy dziania amigurumi - spiralnie, bez zamykania rzędów, sugerują użycie markerów. Są to małe jasne szczegóły znaczników, które można kupić lub zrobić z improwizowanych materiałów. Bez nich łatwo wysiąść, co doprowadzi do licznych zmian.

Akceptowane skróty:

sbn - pojedynczy szydełko;

Zaczynamy robić na drutach szczura z niezmiennym pierścieniem - charakterystyczna różnica dla każdej zabawki amigurumi. Szczegóły opisano na załączonym schemacie.

Zabawka składa się z kilku części. Główne - ciało i głowa są najpierw wypchane i zapinane. Możesz zszywać je nie równo, ale pod niewielkim kątem. Wygląda na to, że zabawka przechyliła głowę i dokładnie studiuje innych.

Uszy, nos, ogon i łapy są dziane osobno, a następnie przyszywane do podstawy. Szwy powinny być tak niepozorne, jak to możliwe. Uszy składają się z dwóch części: zewnętrznego głównego odcienia, większej średnicy i wewnętrznego różowego, mniejszego rozmiaru. Po zakończeniu koła jest on ciągnięty razem, aby nadać objętość, a nić zostaje. Jej detal zostanie przymocowany do główki zabawki.

Wnętrze ucha można odwrócić na lewą stronę, aby uzyskać teksturę.

Nos jest wypchany holofibrem, dzięki czemu czubek zapala się gorliwie. Górne nogi pozostają bez wypełniacza - są już dość obszerne. To samo dotyczy ogona, a aby nadać mu sztywność (w przeciwnym razie zabawka nie będzie dobrze siedzieć, opadając), możesz włożyć drut do środka. W dolnej części nóg tylko stopy są wypełnione.

Nieznacznie zmieniając schemat, możesz szydełkować następujące symbole 2020:

Praktyczne wskazówki

Niemowlęta Amigurumi powodują nieodparte pragnienie natychmiastowego podjęcia przędzy i zdobycia nawet kilku takich cudownych dzieł. Ale podobnie jak we wszystkich obszarach japońskiej sztuki lub robótek ręcznych istnieją tajemnice. Dlaczego niektóre rzemieślniczki z rozczarowaniem odkładają instrumenty i tracą chęć zagłębiania się w magiczny świat amigurumi?

 1. Hak jest za gruby. Niedopasowanie liczby narzędzia i przędzy prowadzi do tego, że dzianie jest luźne, a produkt jest bezkształtny. Doświadczeni rzemieślnicy doradzają, po zapoznaniu się z zaleceniem na etykiecie, weź haczyk o jeden mniej.
 2. Prawo - lewo, gdzie jest strona? Dość często needlewomen myli przednią stronę z niewłaściwą stroną i wcale nie chce grać z teksturą. Prosta nieuwaga zamienia się w niechlujny wygląd dzianych lalek i żmudną pracę nad ich przeróbką.
 3. Syntetyczny winterizer zaplątany w przędzę. To ten powszechny wypełniacz, który często wystaje przez luki w rzędach. Co więcej, przeplata się z nitkami, nie chcąc się „ukrywać”. Podstępna technika pomoże uporać się z upartym materiałem - ciało nie jest całkowicie wypełnione, pozostawiając szczeliny między dzianinowymi ścianami a wypełnieniem poliestrowym wewnątrz. I dopiero pod koniec pracy przez mały otwór dodaj brakujący wypełniacz.
 4. „Biegające” oczy. Początkujący uwielbiają dekorować lalki tymi arcydziełami chińskich producentów, myśląc, że poruszające się uczniowie dają realizm. W rzeczywistości te elementy wyglądają tanio i zamieniają wykwintną rękę wykonaną w kicz.
 5. Niewystarczające oszczędności. Znowu o wypełniaczu. Niewidoczny dla wścibskich oczu, jest jednak bardzo ważny dla estetycznego wyglądu amigurumi. Starając się zaoszczędzić na materiałach wysokiej jakości, mistrzowie znajdują analogi we własnych pojemnikach - niepotrzebne kawałki tkaniny, ozdoby z przędzy, gumy piankowej i tak dalej. W wyniku niewłaściwego pakowania produkty nabierają „dziur” i wybrzuszeń w najbardziej nieodpowiednich miejscach. A czasem, po chwili wstania, uspokajają się, rozkładając w niezręcznej bryle. Nie powinieneś oszczędzać pieniędzy na wysokiej jakości holofiber lub syntepuh, jeśli chcesz doświadczać tylko pozytywnych emocji, patrząc na swoją pracę.

Jak zawiązać szczura własnymi rękami: wideo

Obejrzyj wideo: ПОПКОРН дамская СУМКА - КЛАТЧ своими руками. Секрет узора крючком для сумочки Попкорн (Październik 2019).