Czy mogę wziąć ślub w 2020 roku?

Miłośnicy zastanawiają się, czy w 2020 roku można się pobrać. W końcu ten rok jest dłuższy o jeden dzień, czyli rok przestępny. Wiele popularnych przesądów jest z nim związanych, a niektóre z nich twierdzą, że takie małżeństwo jest skazane na niepowodzenie. Przesądni ludzie z pewnością przekonają małżonków, by odłożyli ślub, ale czy trzeba to zrobić?

Być ślubem czy nie

W 2020 r. Będzie 366 dni. Wcześniej uważano, że rok przestępny przynosi nieszczęścia i problemy. Według starożytnej legendy, 29 lutego diabeł zstąpił na ziemię. Uważano, że wpływ nieczystych sił przez cały rok pozostaje silny, więc ludzie napotykali różne trudności. Chociaż w roku przestępnym nie ma nic mistycznego i nadprzyrodzonego, ponieważ powstał on w wyniku pracy kilku naukowców, którzy opracowali system obliczania czasu. W roku, który zaproponowali, 6 godzin astrologicznych nie pasowało, więc przez 4 lata miał to być kolejny dzień.

Refleksje na temat tego, czy wziąć ślub w 2020 r., Są spowodowane uprzedzeniami ludzi. Niektórzy uważają, że taka para nie ma szans na przyszłość. Niewiele osób wie, że wiara wiąże się ze starożytną tradycją. Faktem jest, że na początku roku przestępnego nie było facetów z dziewczynami, którzy wzięli ślub, ale odwrotnie. Jeśli swatkowie dziewczyny przybyli do chłopca, nie mógł im odmówić i musiał się pobrać. Małżeństwo z jednostronną miłością w większości przypadków nie było szczęśliwe. Z biegiem czasu tradycje się zmieniły, ale przesądy pozostają.

Ważne! Jeśli nowożeńcy się kochają, nie ma potrzeby odkładania ślubu. Kościół nie zabrania małżeństwa w roku przestępnym.

Ci, którzy wierzą w przesąd, będą musieli odłożyć uroczystość ślubną na co najmniej kilka lat, ponieważ wtedy nadejdzie rok wdowy i wdowca.

Znaki ślubne

Dziewczyny, które decydują się na ślub w 2020 roku, mogą używać znaków ludowych. Pomogą uczynić małżeństwo szczęśliwym i silnym:

 1. Aby życie rodzinne było długie i dostatnie, panna młoda musi mieć długą sukienkę, nawet z pociągiem.
 2. W butach nowożeńców musisz włożyć monetę.
 3. Sukienka przyszłej żony powinna mieć parzystą liczbę guzików.
 4. Zaleca się stosowanie zabytkowych lub zabytkowych akcesoriów i biżuterii, które symbolizują wieczność.
 5. Surowo zabrania się dawania sukni ślubnej lub akcesoriów przyjaciołom. W przeciwnym razie możesz dać szczęście rodzinne.
 6. Aby przyszła rodzina mogła żyć w obfitości, w drodze do urzędu stanu cywilnego nowożeńcy są posypani słodyczami, ziarnem i monetami.

Ważne! Przed uroczystością zabrania się organizowania głośnych uroczystości w domu panny młodej, aby nie odpędzić szczęścia.

Zalety ślubu w roku przestępnym

Pary, które nie wierzą w przesądy, mogą docenić szereg dodatków ślubnych rocznie z dodatkowym dniem. Faktem jest, że w latach przestępnych średnio o 15% mniej wesel. W związku z tym łatwiej będzie negocjować z dobrym fotografem i prezenterem, wynająć żądaną restaurację lub kawiarnię.

Prawdziwe uprzedzenia nie są przeszkodą. Jeśli nowożeńcy są pozytywni i chcą żyć razem przez długi czas, będą mogli zbudować silną rodzinę. Dla par, które chcą zawrzeć małżeństwo z Bogiem, nie ma zakazów na wesela. Jedynymi wyjątkami są stanowiska prawosławne i niektóre święta, ale ograniczenia te obowiązują również w latach bez przestępowania.

Korzystne okresy małżeństwa

Aby zmniejszyć ewentualny negatywny wpływ roku przestępnego, astrologowie zalecają odpowiedzialne podejście do wyboru daty uroczystości. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć, kiedy lepiej jest wziąć ślub w 2020 r., Ale eksperci zalecają zwrócenie uwagi na kalendarz księżycowy. Najbardziej korzystne są okresy wschodzącego księżyca. Oto dni, które dobrze nadają się na ślub w 2020 roku:

 1. W styczniu najlepiej jest 26. (niedziela). Możesz również zaplanować uroczystość na 5 lub 6 stycznia.
 2. W lutym liczby 2 (niedziela), 7 (piątek) i 28 (piątek) są uważane za dni sprzyjające.
 3. W pierwszym miesiącu wiosny ślub można zorganizować 8 lub 29 marca (niedziela), a także 6 marca w piątek.
 4. W kwietniu możesz wziąć ślub na 24 lub 3 numery (piątek). Uroczystości można również zorganizować 2 kwietnia, ale jest to czwartek.
 5. W maju 1, 4 i 24 dni są uważane za dni sprzyjające małżeństwu.
 6. Dobry na małżeństwo w czerwcu jest odpowiedni na 5 lub 28. Możesz również zaplanować obchody 1 czerwca, ale jest to poniedziałek.
 7. W lipcu dobrze jest założyć rodzinę w piątek 3 lub 31 lub w niedzielę 26.
 8. W sierpniu ślub można zorganizować w niedzielę 23 lub 30. Odpowiedni jest również 3 sierpnia (poniedziałek).
 9. Wczesną jesienią uważa się ją za korzystną dopiero 27 września.
 10. Październik jest odpowiedni na uroczystości. Najlepiej zaplanować to 18, 26 lub 30 października.
 11. Jeśli chcesz wziąć ślub w niedzielę w listopadzie, zaplanuj małżeństwo 22 lub 29. Odpowiedni jest również piątek 27 listopada.
 12. W grudniu ostatnia dekada miesiąca jest uważana za korzystny okres. Korzystne dni - 20, 21 lub 25 grudnia.

Wiedząc, kiedy najlepiej wziąć ślub w 2020 roku, możesz wybrać dobrą datę ślubu. Musisz słuchać tylko serca i uczuć, a nie przesądów, a następnie stworzenie silnej rodziny nie jest trudne w żadnym momencie.

Obejrzyj wideo: 5 najgorętszych trendów ślubnych na 2019 rok! (Październik 2019).