Nowy Rok 2020 w Kaliningradzie

Spotkanie Nowego Roku 2020 w Kaliningradzie jest okazją do spędzenia wakacji w europejskim stylu i rosyjskich tradycjach. Tysiące turystów z całego kraju przyjeżdżają co roku do najbardziej wysuniętego na zachód miasta. Wybierz Kaliningrad za rozsądne ceny i wysoką obsługę. Spacery po ulicach z domami o starożytnej architekturze i nowoczesnym oświetleniu zapewniają niezapomniane wrażenia i piękne zdjęcia. Miasto ma wystarczająco dużo ciekawych miejsc i rozrywek, aby spędzić fajne wakacje.

Gdzie się spotkać

Istnieje kilka możliwości spędzenia Sylwestra w 2020 roku w Kaliningradzie. Wybierając, warto wziąć pod uwagę osobiste życzenia, możliwości finansowe, wymagania dotyczące usługi i programu rozrywkowego.

W sanatorium lub centrum rekreacji

Prawie wszystkie zakłady tego typu znajdują się poza Kaliningradem. Jeśli obchodzisz Nowy Rok w sanatorium, możesz się zrelaksować i poprawić swoje zdrowie. Instytucje przygotowują program rozrywkowy i bankiet z wyprzedzeniem, aby urlopowicze w sylwestra nie nudzili się. Zaletami tej opcji są niskie ceny. Pobyt w sanatorium kosztuje 2-4 tys. Rubli. Otwórz drzwi:

 • Raushen;
 • Baltika
 • „Fala”;
 • „Wybrzeże Bursztynu” i inne.

Ci, którzy chcą świętować Nowy Rok w przyrodzie, powinni zatrzymać się w jednym z ośrodków rekreacyjnych. Alternatywą mogą być pensjonaty. Ta opcja jest odpowiednia dla dużej grupy przyjaciół. Możesz smażyć grilla na terytorium lub uczestniczyć w programie rozrywkowym. Przy wczesnej rezerwacji ceny zaczynają się od 1,7 tysiąca rubli za osobę. Bankiet jest płatny osobno.

W kawiarni lub restauracji

Ze względu na bliskość Bałtyku, kaliningradzkie kawiarnie i restauracje zawsze oferują różnorodne dania rybne w menu. Bliskość Niemiec ma również wpływ - w mieście jest niezliczona ilość piw. Średni czek na osobę wynosi od 4,5-5 tysięcy rubli, chociaż możesz szukać tańszych opcji, ale w tym przypadku musisz wcześniej zarezerwować stolik.

Wśród turystów są bardzo popularne:

 • Restauracja „Nesselbek”. Instytucja jest urządzona w stylu średniowiecznego zamku, dzięki czemu gwarantuje niezapomniane wrażenia. Oferuje bogaty program rozrywkowy - turniej rycerzy, pokaz ognia i przedstawienia teatralne.
 • Kawiarnia „Grilling”. Odwiedzając to miejsce, masz niepowtarzalną okazję świętować Nowy Rok w otoczeniu światowych gwiazd. Chociaż są to tylko przebrani aktorzy, zdjęcia okażą się niezapomniane.
 • Restauracja „Pragnienie”. Prawdziwie wyśmienita kuchnia, muzyka na żywo i po prostu przyjemna atmosfera czekają na turystów w tym miejscu.

Możesz zarezerwować stolik w „Tyrolu”, „Madame Bush”, „Bravo Włochy” i innych instytucjach.

W hotelach i hotelach

Aby goście nie nudzili się w Sylwestra, hotele przygotowują specjalny program rozrywkowy. Może obejmować konkursy i quizy, występy komików, koncert z udziałem gwiazd, dyskotekę zapalającą i inne rozrywki. W przypadku dzieci zwykle pracują animatorzy. Zakwaterowanie w trzygwiazdkowym hotelu będzie kosztować 3-5 tysięcy rubli dziennie, w hotelu z 4-5 gwiazdkami - 7-9 tysięcy rubli. Za bankiet trzeba będzie zapłacić osobno od 4,5 do 8 tysięcy rubli.

Aby niezapomnianym świętować Nowy Rok, możesz zatrzymać się w jednym z następujących hoteli:

 • Dom Kryształowy;
 • „Homestead”;
 • Radisson Blue;
 • „Bałtyk”;
 • Golden Night i in.

Rozrywka

Aby w pełni zanurzyć się w świątecznej atmosferze, możesz przejść do głównej choinki, zainstalowanej na Placu Zwycięstwa. Okrągłe zielone piękności zwykle organizują okrągłe tańce, koncerty z udziałem lokalnych grup. Święty Mikołaj i Śnieżna Panna prowadzą różne konkursy i zawody. Na Placu Zwycięstwa można zobaczyć salut zapalający.

Możesz odwiedzić inne wydarzenia:

 • Targi noworoczne. Główny bazar znajduje się na Rynku Centralnym w pobliżu Domu Rad, ale w innych miejscach można kupić pamiątki i prezenty dla krewnych.
 • Wystawa w pobliżu pomnika „Ojczyzna”. W tym miejscu można nie tylko patrzeć na twórczość ludzi, ale także brać udział w różnych kursach mistrzowskich - od malarstwa po modelowanie. Będzie to interesujące zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.
 • Noworoczny festiwal „Kaliningrad Food Street”. Zwykle odbywa się na Nabrzeżu Górnego Jeziora. Nawet wyrafinowani smakosze mogą znaleźć smakołyki na swój gust.

W mieście jest kilka lodowisk. Większość z nich jest zamknięta w sylwestra. Wynajem łyżew od 150 rubli. Z dziećmi możesz udać się na przedstawienie noworoczne do Domu Sztuki lub Teatru Lalek. Bilety zaczynają się od 500 rubli.

Oferty touroperatorów

Jeśli chcesz wybrać się na Nowy Rok 2020 w Kaliningradzie, możesz kupić wycieczkę. Agencje oferują różne opcje. Mogą różnić się programem, czasem trwania, warunkami życia, jedzeniem itp. Podróż na 3-4 dni z pobytem w trzygwiazdkowym hotelu kosztuje od 15 000 rubli. Podczas pobytu w hotelu z 4 gwiazdkami będziesz musiał zapłacić 2 razy więcej.

Program wycieczki obejmuje:

 • przeniesienie;
 • jedzenie;
 • program wycieczek;
 • Bankiet noworoczny;
 • obecność na warsztatach i targach;
 • inna rozrywka.

Główną zaletą sylwestra w Kaliningradzie jest to, że możesz wybrać się na kilka dni do Czech, Niemiec, Łotwy lub innych krajów europejskich. Możesz podróżować tylko z wizą Schengen.

Zobacz wideo o tym, jak świętować Nowy Rok w Kaliningradzie:

Przeczytaj także:

Obejrzyj wideo: MTI Kurzętnik Inauguracja roku szkolnego 20192020 (Październik 2019).