Dzień Dziecka 2020

W 2020 r. Dzień Dziecka tradycyjnie odbędzie się w dużych miastach i miasteczkach. Jest przeznaczony dla wszystkich dzieci, bez względu na to, czy mają rodziców, czy nie. Święto ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy najmniejszych i uczynienie ich szczęśliwszymi, danie im nadziei i otoczenie ich miłością i troską.

Data świętowania i historia zdarzenia

Data wakacji jest ustalona i dlatego się nie zmienia.

Ważne! W 2020 r. Dzień Dziecka obchodzony będzie pierwszego dnia lata - 1 czerwca.

Pierwsze wakacje dla dzieci, młodzieży szkolnej i młodzieży odbyły się w 1950 roku. Inicjatorem jej powstania była Międzynarodowa Demokratyczna Federacja Kobiet. W okresie powojennym było wiele sierot. Aby jakoś przetrwać, musieli wędrować, głodować, a nawet kraść. Obojętne kobiety oświadczyły, że każde dziecko poza Ziemią powinno być szczęśliwe. Aby przyciągnąć uwagę opinii publicznej, podczas kongresu w Paryżu zaproponowali zorganizowanie specjalnego święta. Już w pierwszym roku pomysł był wspierany przez ponad 50 stanów.

Nawiasem mówiąc, data uroczystości nie została wybrana przypadkowo. Faktem jest, że w 1925 roku znaczące wydarzenia miały miejsce jednocześnie w dwóch różnych miejscach. Konsul Generalny Chin w San Francisco postanowił zorganizować wakacje dla sierot, co oznacza nadejście lata. Z góry przygotował dla nich smakołyki. Pomysł bardzo spodobał się mieszkańcom. Niesamowitym zbiegiem okoliczności tego dnia w Genewie odbyła się konferencja na temat problemów dzieci.

Ciekawe! W 1959 r. Opublikowano Deklarację praw dziecka. Później opracowano inny dokument - Konwencję praw dziecka. Pojawił się w 1989 roku, a rok później podpisano ZSRR.

Tradycja świętowania

W te święta cała uwaga jest skierowana do dzieci. Chociaż gratulujemy rodzicom, nauczycielom, pracownikom opieki społecznej i innym przedstawicielom podobnych zawodów.

W ramach uroczystości organizują:

 • festiwale;
 • zadania;
 • wydarzenia sportowe;
 • wystawy prac dzieci;
 • konkursy kreatywne itp.

Nauczyciele i nauczyciele otrzymują dyplomy i certyfikaty. Władze lokalne wręczają prezenty uczniom z domów dziecka, gratulują utalentowanym dzieciom. Aby przyciągnąć uwagę opinii publicznej na przyszłość młodego pokolenia, dorośli organizują flash moby różnych tematów. Ponadto organizowane są imprezy charytatywne, a zebrane fundusze są wysyłane do domów dziecka lub na pomoc dzieciom chorym na raka.

W kinach pokazywane są kreskówki i filmy dla dzieci. Zrób duże zniżki na bilety wstępu. Muzea i galerie organizują wystawy tematyczne. W wielu miastach parki mają bezpłatne przejażdżki i atrakcje. W domach kultury organizowane są koncerty, w których biorą udział lokalne grupy i artyści.

Nawiasem mówiąc, wakacje mają swój własny symbol. To flaga, na której niebieska planeta i kolorowe dzieci są przedstawione na zielonym tle. Każdy element chorąży ma swoje znaczenie. Zielone tło symbolizuje harmonię, w której wszyscy ludzie powinni żyć. Daje poczucie wolności, prawo do wyboru i szansę rozwoju. Niebieska planeta oznacza dom dla wszystkich. Różne kolory są symbolem tolerancji dla różnorodności. Dzieci są umieszczone na fladze, aby ich nogi tworzyły gwiazdę, która daje światło, aby ruszyć do przodu, aby osiągnąć swoje cele.

Jak będą świętować w Moskwie

Główne wydarzenia poświęcone Dniu Dziecka w 2020 roku w Moskwie odbędą się w parkach. W Gorky Park, Izmailovo, Sokolniki, Carycyno, Ermitażu itp. Zorganizowane zostaną miejsca rozrywki. Dla małych gości zorganizują:

 • pokazy mydła;
 • programy koncertowe;
 • zadania i gry;
 • kursy mistrzowskie;
 • wydarzenia sportowe;
 • inna rozrywka.

Goście mogą wziąć udział w konkursie rysowania asfaltu, jeździć na dmuchanych trampolinach lub jeździć na huśtawce. Organizują również wycieczki, prowadzą przedstawienia teatralne i przygotowują programy animacyjne.

Grupy dziecięce wystąpią w pałacach kultury, a konkursy na najlepsze prace odbędą się w placówkach edukacyjnych. Pałac Grand Kremlin tradycyjnie będzie gościł ciekawe przedstawienia. Jeśli kupisz bilety z wyprzedzeniem, możesz dużo zaoszczędzić. Imprezy rozrywkowe różnej wielkości odbędą się w centrach handlowych, instytucjach edukacyjnych, w kinach, na stadionach i w pałacach sportowych.

Jak świętować wakacje w Petersburgu

Planują obchodzić Dzień Dziecka w Petersburgu w 2020 r. Z wielkim rozmachem, dlatego też wiele wydarzeń jest przygotowywanych z wyprzedzeniem. Tradycyjnie święto odbędzie się w parkach, placach, a także w pałacach kultury, muzeach i teatrach. Dla młodego pokolenia zorganizuj:

 • konkurs rysunków na papierze i asfalcie;
 • festiwal dziecięcy;
 • pokaz baniek mydlanych;
 • poszukiwanie miasta;
 • sporty w piłce nożnej, tenisa i inne sporty.

Koncerty dla dzieci i ich rodziców odbędą się w sanatoriach, szkołach z internatem, instytucjach edukacyjnych. Młodzi mieszkańcy i goście Petersburga z dorosłymi będą mogli uczestniczyć w kursach mistrzowskich, brać udział w interaktywnych programach, brać udział w konkursach i quizach intelektualnych, pokazywać swoje talenty i po prostu dobrze się bawić.

Zobacz wideo O historii Dnia Dziecka:

Przeczytaj także:

Obejrzyj wideo: Dzień Dziecka otwieranie paczek Road to UEFA EURO 2020 i POKEMON (Styczeń 2020).

Zostaw Swój Komentarz