Dzień Marynarki Wojennej 2020

Dzień Marynarki Wojennej w 2020 roku będzie tradycyjnie obchodzony w różnych regionach Rosji, ale główne wydarzenia odbędą się w Petersburgu. Żeglarze zostaną również uhonorowani w miastach, w których opierają się siły rosyjskiej floty. Święto to ma ogromne znaczenie dla kraju, ponieważ wszyscy, którzy są w nie zaangażowani, niezawodnie chronią granice morskie i czynią Rosję jednym z potężnych państw.

Data uroczystości

Pomyłka co do dnia, w którym Dzień Marynarki Wojennej będzie w 2020 r., Wynika z faktu, że święto nie ma określonej daty. Jest obchodzony w ostatnią niedzielę lipca, ale nie zawsze tak było. Do 1980 r. Święto żeglarzy odbywało się co roku 24 lipca, więc osoby starsze są dziś często mylone z datą.

Ważne! W 2020 r. Dzień Marynarki Wojennej obchodzony będzie 26 lipca.

Możesz pogratulować nie tylko wojsku służącemu na morzu, ale także pracownikom linii brzegowej, osobom zaangażowanym w zapewnienie i utrzymanie floty, a także weteranom II wojny światowej, którzy służyli na statkach, oraz rodzinom żeglarzy.

Historia wyglądu

Od ponad 300 lat flota rosyjska chroni granice kraju przed morzem, chociaż pierwszy statek zbudowano za panowania cara Aleksieja Michajłowicza. Prawdziwa flotylla wojskowa pojawiła się pod Piotrem Wielkim. W 1700 r. Składało się ze 140 statków, z czego 100 wiosłowało, a reszta żeglowała. Od tego czasu siły morskie stale ewoluowały i powiększały się. Obecnie statki wyposażone w najnowszą technologię chronią integralność terytorialną państwa.

Pod panowaniem sowieckim dowódcą floty został Nikołaj Kuzniecow. Ten człowiek był oddany swojej profesji. Przeszedł długą ścieżkę kariery, która rozpoczęła się od posłańca w porcie. Kuzniecow zaproponował wprowadzenie profesjonalnego urlopu dla pracowników rajdowych. Przywódcy kraju poparli ten pomysł. 22 czerwca 1939 r. Podpisano dekret określający datę obchodów. W 2006 r. Miało miejsce kolejne znaczące wydarzenie - święto zmieniło swój status, ponieważ znalazło się na liście pamiętnych dat.

Tradycja świętowania

Ponad 80 lat istnienia święta ukształtowały się pewne tradycje. Dzień Marynarki Wojennej poświęcony jest pamięci morskiej chwały i odwagi tych, którzy bronią rosyjskich granic. Co roku uroczystości odbywają się na szczeblu państwowym. Próbują przyciągnąć więcej ludzi, aby pozdrowić siły morskie.

Uroczysty program tradycyjnie rozpoczyna się od budowy personelu, a także podnoszenia flag na statkach. Niektóre okręty organizują „dzień otwarty”. Dorośli i dzieci mogą zobaczyć strukturę statków od wewnątrz, ich wyposażenie techniczne i wojskowe. Między żeglarzami uprawiać sport. W muzeach i galeriach odbywają się wystawy związane z marynarką wojenną. We wszystkich miastach sił Marynarki Wojennej odbywa się uroczysta parada morska.

Władze kraju gratulują wszystkim pracownikom floty. Szefowie obecni dla żołnierzy:

  • dyplomy;
  • nagrody;
  • niezapomniane prezenty;
  • dzięki i innym

Szczególnie wyróżniający się pracownicy mają zwiększoną wiedzę. Odbywają się koncerty dla żeglarzy wojskowych i ich rodzin, które kończą się salutem.

Ciekawe! W 2017 r. Po raz pierwszy w Tartusie odbędzie się parada. W tym porcie w syryjskim mieście znajduje się punkt logistyczny marynarki wojennej.

Jak odbędzie się święto w Petersburgu

Główna parada poświęcona Dniu Marynarki Wojennej w 2020 roku odbędzie się w Petersburgu. Ta tradycja jest utrzymywana od kilku lat. Na rzece Newie odbędzie się demonstracja nowoczesnych statków, która pomaga chronić pokój zwykłych Rosjan. Goście i uczestnicy parady będą mogli zobaczyć atomowy okręt podwodny, fregaty, krążownik rakietowy i inne jednostki wojskowe. Śmigłowce i samoloty z nowoczesnym sprzętem wojskowym wylecą w powietrze. W paradzie wezmą udział siły Floty Bałtyckiej, Morza Czarnego, Północnej, Pacyfiku i Flotylli Kaspijskiej.

Program wakacyjny obejmie również:

  • festiwal
  • wystawy tematyczne;
  • specjalne zadania dla dorosłych i młodzieży;
  • koncerty, w tym z udziałem znanych artystów.

Niektóre muzea historyczne i wojskowe oferują bezpłatny wstęp lub wysoce wyspecjalizowane eksponaty.

Ważne! W Dzień Marynarki Wojennej w 2020 r. Z powodu parady i innych wydarzeń ulice w centrum miasta zostaną zablokowane. Kierowcom lepiej jest wcześniej sprawdzić schemat zablokowanych dróg i prawidłowo zaplanować trasę.

Podobnie jak w innych miastach, w Petersburgu uroczystość zakończy się pięknym salutem. Każdego roku coraz więcej jasnych i kolorowych świateł rozpada się na niebie. Nawet goście z innych miast przychodzą zobaczyć tę akcję.

Jak wygląda dzień marynarki wojennej w Petersburgu: wideo

Obejrzyj wideo: Parada okrętów wojennych w Świnoujściu - (Styczeń 2020).

Zostaw Swój Komentarz