Nowy Rok 2020 w Kazaniu

Osoby, które chcą niezapomnianie świętować Nowy Rok 2020, powinny udać się do Kazania. Stolica Tatarstanu jest trzecim najpopularniejszym kierunkiem turystycznym podczas wakacji sylwestrowych. W tym mieście przeplatały się tradycje tatarskie i rosyjskie. Lokalne władze wydają dużo pieniędzy na dekorowanie choinki, świąteczne oświetlenie, dzięki czemu miasto jest zanurzone w prawdziwą bajkę. Znajdź interesujące zajęcia dla turystów podróżujących samotnie lub z rodziną. Rozrywka jest dostępna na każdy gust i każdą kieszeń.

Wakacje na ulicy

Ponieważ zimą w Kazaniu jest dużo śniegu, turyści często decydują się na świętowanie Nowego Roku na ulicy. Możesz iść:

 • Do głównego drzewa. Od kilku lat jest tradycyjnie instalowany w Millennium Park. Styl i wygląd ozdób choinkowych zmienia się co roku, więc nie przestaje zadziwiać okolicznych mieszkańców i gości. Na placu odbywają się tańce, odbywają się przedstawienia teatralne, gry z dziećmi i konkursy z dorosłymi.
 • Do lodowiska Nefis. Jedno z największych rosyjskich lodowisk otwiera się co roku na Kazańskiej Arenie. Wstęp jest bezpłatny. Istnieje wypożyczalnia łyżew - od 50 rubli, chociaż w czasie wakacji ceny mogą nieznacznie wzrosnąć.
 • Na targi. Na targach noworocznych można skosztować kuchni tatarskiej, napić się gorących napojów, kupić pamiątki dla krewnych i przyjaciół. Największe targi odbywają się zwykle na ulicach Baumana i Kremla, ale organizują je również na małych ulicach.
 • Do Millennium Park. W parku zwykle znajduje się lodowisko i jarmark, w którym można zanurzyć się w świątecznej atmosferze. W sylwestra organizowana jest dyskoteka na świeżym powietrzu. Każdy może się dobrze bawić przy ognistej muzyce.

Mobilny teatr będzie podróżował po ulicach. Zazwyczaj spektakl jest pokazywany w 5-6 miejscach w różnych częściach miasta, więc spotkanie z artystami nie jest trudne. Turyści, którzy po raz pierwszy są w Kazaniu, mogą przyjrzeć się bliżej zabytkom - Kremlowi Kazańskiemu, klasztorowi Raifa, Krzywej Wieży Syuyumbike i innym.

Gdzie iść z dziećmi

Organizacja niezapomnianych wakacji z dziećmi na Nowy Rok 2020 w Kazaniu to proste zadanie. Miasto ma ogromną rozrywkę dla dzieci w różnym wieku. Oto niektóre z nich:

 • Residence Kysh Babaya (Święty Mikołaj). Park rozrywki znajduje się 60 km od Kazania. Tatar Święty Mikołaj i Snow Maiden pomagają zanurzyć się w prawdziwej atmosferze wakacji. Artyści poprowadzą spektakle oparte na bajkach. Dzieci będą mogły brać udział w interaktywnych grach, jeździć konno lub na łyżwach. W rezydencji znajduje się restauracja serwująca dania kuchni narodowej.
 • Lodowe miasto w pobliżu teatru lalek. Niesamowite struktury i labirynty lodu wywołują wiele pozytywnych emocji nie tylko u dzieci, ale także u dorosłych. Wejście na terytorium jest bezpłatne. W pobliżu znajduje się kawiarnia, w której można ogrzać się przy filiżance herbaty.
 • Sala koncertowa „Ermitaż”. W tym miejscu można oglądać ciekawe przedstawienia noworoczne dla dzieci, brać udział w interaktywnych grach i robić zdjęcia z różnymi postaciami z bajek. Bilety warto kupić z góry. Cena - od 500 rubli.
 • Hipodrom „Kazań”. Możesz poczuć ducha rosyjskich tradycji i jeździć na trzech koniach po hipodromie w Kazaniu. Nie ma ograniczeń wiekowych, więc możesz bezpiecznie iść z całą rodziną.

To tylko mała lista. Rozrywka dla dzieci jest dostępna w innych miejscach, więc łatwo jest wybrać opcje wypoczynku, biorąc pod uwagę możliwości finansowe i preferencje.

Restauracje i kawiarnie

W noc sylwestrową w Kazaniu w 2020 r. Możesz wybrać się do jednej z kawiarni lub restauracji. Mieszkańcom miasta i turystom oferowane są dania kuchni tatarskiej, rosyjskiej i europejskiej. Różnorodne ciepłe i zimne przekąski, pierwsze i drugie dania, desery pozwalają urządzić prawdziwą ucztę. Najpopularniejsze są następujące placówki:

 • „Kot kazański”;
 • „Reviera”;
 • Paszmir
 • „Americano”;
 • „Starożytna Buchara” i inni.

Wiele restauracji sylwestrowych ma specjalny program rozrywkowy z tańcem, muzyką na żywo, konkursami i grami. Większość zakładów pracuje do rana. Średnia kontrola na osobę wynosi 4,5-5 tysięcy rubli.

Ważne! W popularnych miejscach na Nowy Rok wszystkie stoliki są zajęte, więc martw się o przedwczesne rezerwacje.

Zakwaterowanie

Podczas świąt noworocznych ceny zakwaterowania wzrastają 2-3 razy. Pokój hotelowy z 2-3 gwiazdkami będzie kosztował co najmniej 1,7-2 tysięcy rubli. Jeśli zdecydujesz się na pobyt w czterogwiazdkowym hotelu, będziesz musiał zapłacić od 7,5 tysiąca rubli dziennie. Niektóre placówki przygotowują specjalne programy i oferują różne rozrywki - od karaoke po animacje dla dzieci.

Alternatywą dla hoteli może być wynajem mieszkania lub prywatnego domu. Na obrzeżach mieszkanie może kosztować 1,5-2 tysiące rubli. W centrum mieszkania będą kosztować znacznie więcej - od 5 tysięcy rubli. Wynajem domu jest korzystny dla dużych rodzin lub firm. W przypadku przedwczesnych rezerwacji będziesz musiał zapłacić co najmniej 7-8 tysięcy rubli. Zakwaterowanie należy zarezerwować z wyprzedzeniem - na 2-3 miesiące. Jeśli strzelisz w przeddzień Nowego Roku, będziesz musiał zapłacić co najmniej 10 tysięcy rubli za najprostszy numer na obrzeżach.

Oferty touroperatorów

Ci, którzy chcą spędzić wakacje w Nowym Roku w Kazaniu beztrosko i jak najlepiej wykorzystać swoją podróż, powinni skorzystać z ofert biur podróży. Zazwyczaj program obejmuje:

 • zakwaterowanie;
 • jedzenie;
 • usługi transportowe;
 • kursy mistrzowskie;
 • pokaż programy;
 • uczestniczyć w przedstawieniu noworocznym;
 • wycieczki po mieście itp.

Cena wycieczki zależy od czasu trwania, programu, usług. Przez 3-5 dni będziesz musiał zapłacić od 14 tysięcy rubli.

Zobacz wideo z noworoczną trasą po Kazaniu:

Czytaj także:

Obejrzyj wideo: Bp Marek Solarczyk na nowy rok szkolny 20192020 (Październik 2019).