Kompozycje świąteczne DIY na rok 2020

Obchody Nowego Roku rozpoczynają się na długo przed 1 stycznia. Ludzie zaczynają tworzyć nastrój noworoczny na początku grudnia, a ktoś już wcześniej. I najłatwiej to zrobić, dekorując mieszkanie. Głównym atrybutem jest drzewo, ale oprócz tego możesz wymyślić i zrobić mnóstwo interesujących rzemiosł. Oferujemy oryginalne noworoczne kompozycje, które możesz zrobić własnymi rękami na 2020 rok.

Bajkowy dom wykonany z tektury

Nie brzmi to dobrze, ale wygląda po prostu wspaniale. Ponieważ karton jest tylko podstawą domu, a wystrój tworzy piękno. Aby stworzyć tak prostą noworoczną kompozycję, możesz przyciągnąć dziecko.

Z materiałów, których potrzebujemy:

 • kawałek grubego kartonu (możesz wyjąć pudełko spod sprzętu gospodarstwa domowego);
 • nożyczki;
 • nóż biurowy;
 • ołówek;
 • władca;
 • taśma maskująca;
 • wata lub ozdobny śnieg;
 • gwasz: białe, czerwone, zielone i inne noworoczne kwiaty;
 • postać Świętego Mikołaja, Snow Maiden lub symbolu 2020 - szczury;
 • szyszki, deszcz i inne małe przedmioty do dekoracji.

Stworzenie bajecznego domu zajmie niecałą godzinę. Zaczynajmy.

1. Na kartonie rysujemy schemat przyszłej chaty. Przybliżone wymiary pokazano na pierwszym zdjęciu. Według nich otrzymujesz dom, który mieści się w dłoni osoby dorosłej. Możesz pomnożyć każdą cyfrę przez ten sam numer, a wtedy dom będzie większy.

2. Wytnij szablon. Po prostu nie tnij wzdłuż linii oznaczających fałdy. Lepiej je podpisać od razu, aby się nie pomylić.

3. Używając linijki, zegnij dom wzdłuż linii.

4. Rysujemy drzwi i wycinamy je nożem biurowym.

5. Montujemy dom, przyklejając ściany i dach od wewnątrz taśmą papierową.


6. Na zmontowanym domu rysujemy okna.

7. Pokoloruj chatę według własnych upodobań. Użyj kolorów noworocznych (unikaj czarnego, żółtego, fioletowego, różowego). Rozumie się, że dom jest w lesie, więc nie oszczędzaj białego koloru imitującego śnieg.

8. Przyklej bawełnę na dachu pomalowanego domu. Z góry wlewamy na niego srebrny deszcz lub inne przedmioty dekoracyjne.

Możesz zainstalować dom pod drzewem. Rzuć więcej waty, aby zrobić „zaspy śnieżne”. I połóż postacie mężczyzn, których masz w pobliżu. Cóż, jeśli będzie to Święty Mikołaj lub Śnieżna Panna. Ale odpowiednie są również inne postacie: szczury, pierniczki, króliczki, bałwany itp.

Możesz zrobić kilka domów o różnych rozmiarach i uzyskać całą bajeczną wioskę. Dzieci chętnie bawią się noworoczną kompozycją, zamieszkując chaty z zabawkami.

Układ tabeli gałęzi i szyszek

Przestrzeń w pobliżu choinki została ozdobiona. Teraz zrobimy piękną noworoczną kompozycję do dekoracji świątecznego stołu. Będzie dobrze wyglądać w samym środku. Możesz także postawić go na stoliku do kawy, na parapecie, na półce.

Materiały do ​​produkcji takiej kompozycji nie zawsze znajdują się w domu, więc będziesz musiał przygotować i ewentualnie udać się do sklepu, a nawet do lasu. Będziesz potrzebował:

 • taca lub inny płaski przedmiot wykonany z metalu, plastiku lub drewna;
 • gałęzie i szyszki iglaste (możliwe dekoracyjne, ale lepiej - prawdziwe, pachnieć lasem);
 • gałęzie jarzębiny lub kaliny z jagodami;
 • piękna świeca o dużej średnicy;
 • gorący klej.

Czas na skomponowanie noworocznej kompozycji jest minimalny. Wykonanie tego zajmie 20-30 minut.

1. Na środku tacki pozostaw miejsce pod świecą i zacznij przyklejać gałęzie i szyszki.

2. Staraj się trzymać elementy symetrycznie względem środka, tak aby patrząc z góry kompozycja wyglądała harmonijnie i pięknie.

3. Dodaj gałęzie jarzębiny i przyklej je.

4. Pośrodku na tacy „posadzić” świecę. Nie będzie działać z klejem, więc podgrzewamy świecę od dołu, aby wosk zaczął kapać, a następnie opieramy ją o tacę i przytrzymujemy przez kilka sekund.

Kompozycja noworoczna jest gotowa! W razie potrzeby można dodatkowo ozdobić go dekoracyjnym śniegiem, imitującym szron na gałęziach. A jeśli pięknie spakujesz statek, będzie to świetny prezent na 2020 rok.

Uwaga! Zapalając świecę, nie wychodź z pokoju i kontroluj sytuację. W przeciwnym razie gałęzie lub stożki mogą się zapalić.

Świeczniki szklane

Świece są bardzo ważnym atrybutem Nowego Roku, ponieważ tworzą atmosferę tajemniczości i magii. Dlatego w mieszkaniu powinno być wiele świec. Zróbmy prostą kompozycję w postaci oryginalnego świecznika, który będzie pasował do noworocznego wnętrza każdego domu.

Będziemy potrzebować:

 • kilka kieliszków do wina (chociaż można użyć trójkątnych kieliszków do wina do martini lub innych napojów);
 • małe postacie zwierząt lub ludzi, które swobodnie wchodzą do szklanki;
 • ozdobny śnieg lub kawałek piany;
 • tarka;
 • ołówek;
 • gruby karton;
 • taśma dwustronna;
 • zwykła taśma.

Do tego czasu zajmuje 15-20 minut, aby stworzyć tak piękną noworoczną kompozycję.

1. Okrążamy szklanki na tekturze i wycinamy powstałe koła ściśle wzdłuż powstałych linii. Możesz nawet dodać kilka milimetrów, aby następnie tekturowe kółka nie wpadły do ​​szklanki.

2. Używając taśmy dwustronnej, przyklej cyfry do tektury. Jeśli figura ma nierówne dno (na przykład jest to mały mężczyzna stojący na nogach), lepiej użyć bardziej niezawodnego gorącego kleju.

3. Spryskaj szklany śnieg dekoracyjny, tak aby jego część pozostała na ścianach.

4. Jeśli nie będzie śniegu, sami zrobimy to z piany. Rozetrzyj kawałek na drobnej tarce. Bądź ostrożny: przetarty styropian „magnesuje” na dłonie i łatwo się rozprasza. Dlatego nie kichaj i trzymaj go z dala od dzieci i zwierząt domowych, które mogą przypadkowo wytworzyć powiew wiatru.

Gdy śnieg jest już w środku, przykryj szkło kartonem zabawką i przymocuj kilkoma paskami przezroczystej taśmy.

Świecznik noworoczny jest gotowy!

Pozostaje położyć go na stole i nałożyć świece na wierzch. Zamiast figurek i śniegu w szkle mogą znajdować się inne atrybuty noworoczne: bombki, stożki, ozdobne błyszczące kamyki, igły itp. Po zakończeniu wakacji możesz wyciągnąć zawartość i umyć szklankę, aby użyć jej zgodnie z przeznaczeniem.

Możesz dodatkowo ozdobić okulary. Oferujemy wykonanie ich jak na zdjęciu.

Do tego potrzebujesz:

 • taśma maskująca;
 • pasta do zębów (gładka, biała);
 • kawałek piany lub gąbki do mycia naczyń;
 • ozdoby świąteczne;
 • gorący klej;
 • sznurek

Z czasem zajmie to ponad pół godziny, ponieważ pasta powinna dokładnie wyschnąć.

1. Z taśmy maskującej wyciąć gwiazdy lub inne postacie. Równomiernie przyklej gwiazdki na szkle.

2. Nakładamy na piankę pastę do zębów i nakładamy ją szklanym ruchem punktowym.

3. Musisz zrobić kilka warstw, aby uzyskać jednolity biały kolor. Mimo to możesz pozostawić szklankę w połowie przezroczystą. Po wyschnięciu pasty (możesz to zweryfikować eksperymentalnie dotykając jej palcem) ostrożnie usuń gwiazdy.

4. Wykonujemy wystrój. Aby to zrobić, musisz stworzyć piękną kompozycję szyszek i gałązek.

5. Pozostaje przykleić dekorację do liny i przywiązać mini-statek do trzonu szklanego.

Świąteczny szczur wykonany z drutu

Niemożliwe jest osiągnięcie 2020 roku bez jego kochanki. Ale uzyskanie prawdziwego szczura nie jest konieczne: możesz zrobić to z drutu i korka do wina. Możesz wykonać takie oryginalne rzemiosło własnymi rękami, a do tego nie trzeba szyć.

Będziemy potrzebować:

 • korek do wina;
 • drut aluminiowy o różnych średnicach (jeden około 2 mm, drugi cieńszy - na przykład 0,5 mm);
 • przecinaki do drutu;
 • szczypce lub szczypce;
 • drobny papier ścierny;
 • nóż biurowy;
 • sznurek
 • kula wełnianych nici w kolorze szarym, brązowym lub białym (w zależności od tego, którego szczura chcesz);
 • 2 szpilki z białą kulką na końcu (dla oka) i 1 - z czarną lub różową (dla nosa).

Nie będziesz w stanie szybko zrobić takiego szczura, więc włącz swój ulubiony film noworoczny i ciesz się procesem. Możesz podłączyć uczniów do pracy. Lepiej jest, aby dzieci nie przeszkadzały w tym procesie, ponieważ w grę wchodzi drut, który może nie być zbyt bezpieczny dla dzieci w wieku przedszkolnym.

1. Używając noża biurowego, nadajemy korkowi stożkowy kształt. Za pomocą papieru ściernego przetwarzamy powstały przedmiot, aby był gładki. Bierzemy duży drut aluminiowy i przygotowujemy części: szyję z głową, przednie łapy, tylne łapy. Używamy szczypiec (do cięcia) i szczypiec (do gięcia).

2. Kęs na nogi zgina się z jednego końca, aby uzyskać „upuszczenie”. Jest to szczególnie ważne w przypadku tylnych nóg, ponieważ nasz szczur musi stać pewnie. Smarujemy wygięte końce drutu gorącym klejem i kładziemy na nich trzy małe kawałki cienkiego drutu. To są pazury. Bierzemy kulkę wełnianej nici i zaczynamy owijać końce łap. Nie zapomnij o pazurach.

3. Łapy, podczas gdy my leżymy na boku i robimy tułów. Wtykamy drut do korka, który służy jako szyja i głowa szczura. Jeśli drut nie skleja się, naostrz jego koniec nożami do drutu. Daj ulgę sznurkiem. Owijamy go drutem, aby głowa była szersza, a kufa zwężona. Na końcu kufy możesz natychmiast włożyć przycięty pin z kulką na końcu.

Teraz możesz wstawić nogi. Kiedy wszystkie nogi są na miejscu, zaczynamy owijać cały przedmiot nitką. To skrupulatny proces, ponieważ musisz ominąć wszystkie „przeszkody”. I będzie wiele warstw.

Szczur jest prawie gotowy i już stoi na nogach. Robienie uszu. Z grubego drutu owijamy „kropelki” i owijamy je nitką. Wytnij końce i wklej w głowę.

4. Z białych szpilek wykonaj oczy. Bierzemy wąski pasek dowolnego materiału i przywiązujemy szalik do szczura.

Zabawka jest interesująca, ponieważ jej łapy poruszają się w górę i w dół. W razie potrzeby możesz dodać spódnicę do szczura lub inne elementy ubioru. Ta zabawka jest bardzo symboliczna, ponieważ rok 2020 to rok metalicznego białego Szczura. A nasz szczur jest wykonany z metalu - z drutu.

Jeśli bajkowy dom, o którym rozmawialiśmy na początku artykułu, okazał się świetny, możesz umieścić tego cudownego szczura obok niego, aby ukończyć skład noworoczny. Szczur dobrze będzie wyglądał przy świeczniku, machając łapą i sygnalizując, że rok 2020 jest już bardzo blisko.

Obejrzyj wideo: DIY: Świąteczny stroik! (Październik 2019).