Jak się zrelaksować 8 marca 2020 r

Rok jeszcze nie nadszedł, ale pytanie brzmi: ile odpoczynku na zimowe i majowe wakacje, kiedy będzie długi weekend, ile dni, które chodzimy w Międzynarodowy Dzień Kobiet, ma już znaczenie. W 2020 r. 8 marca przypada w niedzielę. Podobnie jak w przypadku rosyjskiego prawa: oficjalne święto zostaje przełożone na następny dzień roboczy. I staje się dodatkowy weekend. Tak więc w marcu 2020 r. Spoczywamy na 7, 8 i 9.

Kiedy święto przypada w weekend lub blisko weekendu, jest to bardzo przyjemne dla Rosjan. Ponieważ prawodawcy biorą pod uwagę fakt przeniesienia, a obywatele otrzymują dodatkowe mini-wakacje. A jeśli możesz wziąć kilka dni wolnego, masz prawdziwe wakacje. Kiedy święta przypadają w środę, jest to najbardziej godna ubolewania opcja, nie ma transferów i nie będzie można oderwać się od serca, jak następnego dnia do pracy. W 2020 roku w marcu wszystko idzie dobrze, 8 świętujemy, 9 odpoczywamy, a dopiero 10 we wtorek idziemy do pracy.

8 marca na świecie

Międzynarodowy Dzień Kobiet był pierwotnie pomyślany jako dzień walki i solidarności wyemancypowanych kobiet. Historia pochodzenia sięga lutego 1908 roku. Oficjalny dzień obchodów w 1921 r. Był ósmym dniem pierwszego wiosennego miesiąca. W 1975 r. Nawet ONZ dołączyło do obchodów. Ale w Rosji tego dnia niewielu mówi o prawach, wolnościach i niezależności płci. Jest to raczej kolejny powód, by pogratulować swoim bliskim, bliskim i krewnym - matkom, babciom, siostrom, żonom, córkom. Wyraźcie im swoją wdzięczność, ciepło i szacunek. 8 marca 2021 r., Jako święto dla kobiet z całego świata, obchodzi stulecie swojego istnienia. Nie wszędzie ten dzień jest oficjalnym dniem wolnym. Na przykład w Laosie tylko kobiety odpoczywają 8 sierpnia, w innych jest to zwykły dzień pracy. W Chinach dzień jest uroczysty, ale działa, a dla kobiet skraca się. A w Rosji wszyscy mieli szczęście, ponieważ w Międzynarodowy Dzień Kobiet wszyscy mężczyźni, w tym mężczyźni, odpoczywają.

W wielu krajach europejskich takie podejście do pierwotnego znaczenia wakacji w Rosji jest potępione. Ponieważ Rosjanki są bardziej zadowolone z uwagi na silniejszy seks, a europejscy propagandziści widzą w tym seksizm. Co wydaje im się dyskredytować pierwotny cel walki emancypowanych osób o ich prawa. A rosyjscy przedstawiciele słabszej płci widzą to święto jako przyjemną okazję do uwagi, spotkania z przyjaciółmi, wymiany prezentów i ciepłych słów. W Rosji 8 marca kobiety otrzymują prezenty nie tylko od mężczyzn, ale także często wymieniają się nimi.

Oddzielne dni matki, babci, córki i siostry są uwzględnione w kalendarzu, ale nie ma tylu równoczesnych gratulacji kobiet jak 8 marca, żadnego innego dnia roku.

Wiosna nadchodzi - wiosna jest drogą!

Początek wiosny i Międzynarodowy Dzień Kobiet w umysłach świata słowiańskiego są nierozerwalnie związane. Należy zwrócić uwagę nie tylko krewnych i przyjaciół: matek, babć, córek i żon. Mężczyźni muszą pogratulować kolegom z pracy. Dlatego tradycyjnie gratulacje rozpoczynają się w przeddzień wakacji. Zazwyczaj 7 marca, ale w 2020 r. Jest sobota, więc świętowanie z kolegami rozpocznie się w piątek 6. Tego samego dnia planowane są imprezy firmowe, koleżanki lub dyskoteki tematyczne w szkole. A sobotę i niedzielę można równo podzielić między matki, babcie, siostry i małżonków.

Ponieważ kobiety otrzymują prezenty nie tylko od mężczyzn, kobiety wręczają sobie pamiątki i małe niespodzianki, dlatego sobotę można spędzić na szukaniu niezapomnianej i ukierunkowanej prezentacji dla wszystkich przyjaciół, sióstr i matki. Oprócz poszukiwania prezentów i wspólnych podróży, możesz wybrać się na wycieczkę z rodziną lub z ukochaną osobą. Przyczynia się do tego długi weekend. A jeśli weźmiesz dzień wolny w piątek, możesz lecieć do ośrodka od czwartku wieczorem. Subtropiki są już ciepłe i możesz spędzić niezapomniany wiosenny weekend. Najważniejsze jest, aby mieć czas na powrót w poniedziałek i rozpoczęcie pracy we wtorek.

Według kwiaciarni w ten wiosenny dzień co drugi mężczyzna uważa, że ​​trzeba dawać kwiaty, a co druga kobieta marzy o ich otrzymaniu. Ale mężowie lepiej znają potrzeby i upodobania innych połówek, dlatego na dzień dzisiejszy oprócz kwiatów często odbierane są ważniejsze prezenty i drogie niespodzianki. Ci, którzy nie są tak blisko, ale którym należy pogratulować, mają miły prezent i znak uwagi.

Kto odpoczywa 3 dni

Ci pracownicy i studenci, którzy mają standardowy 5-dniowy tydzień pracy, mają więcej szczęścia niż inni. Praca w tym dniu będzie:

  • usługi reagowania kryzysowego;
  • pracownicy zmianowi;
  • pracownicy zmianowi;
  • pracownicy handlowi i serwisowi, z harmonogramem pracy 24/7.

W przypadku wszystkich pracowników tych instytucji weekendy są określane przez zmianę. Ale ten tryb pracy jest dla nich stały, występuje również w Nowy Rok, maj i wolne dni kalendarzowe. Mogą świętować święto dzień wcześniej lub następnego dnia.

Obejrzyj wideo: Odlotowe Lato z Radiem Katowice w Tychach, . r. (Październik 2019).