Stary Nowy Rok 2020

Trudno jest znaleźć osobę, która nie wiedziałaby, kiedy Stary Nowy Rok będzie w 2020 roku. To święto jest tak popularne w Rosji, że wie o nim zarówno małym, jak i starym. Tradycja obchodzenia Nowego Roku pojawiła się dwa razy sto lat temu, ale dziś nie straciła na aktualności.

Kiedy będzie

Tradycyjnie ludzie będą świętować Stary Nowy Rok dokładnie 2 tygodnie po Sylwestrze. W 2020 roku to się nie zmieni, dlatego świąteczne stoły zostaną ustawione w nocy z 13 na 14 stycznia.

Nie dotyczy świąt państwowych. Ponieważ data świętowania przypada od poniedziałku do wtorku, gospodynie domowe będą musiały gotować smakołyki po przyjeździe z pracy, a po uczcie będą musiały wcześnie wstać.

Historia wyglądu

Nazwa święta jest niezwykła. Na początku ubiegłego wieku imperium rosyjskie postanowiło przejść z kalendarza juliańskiego do kalendarza gregoriańskiego. W tym czasie większość krajów europejskich żyła już według nowego rodzaju rachunku.

Postanowili dokonać przejścia w grudniu, po uzgodnieniu tzw. Krótkiego dnia, ponieważ konieczne było wypełnienie 13-dniowej luki. Aby zdać sobie z tego sprawę natychmiast po 18 grudnia, przyszedł 1 stycznia. Następnie Rosjanie po raz pierwszy świętowali Nowy Rok wraz z innymi krajami. Ale ludzie nie zapomnieli o starej dacie i dlatego po 2 tygodniach świętowali zgodnie z obowiązującymi zwyczajami. Z czasem tradycja dwukrotnego świętowania Sylwestra zakorzeniła się, a nawet została z powodzeniem zachowana do dziś.

Nowy Rok w starym stylu obchodzony jest w większości stanów postradzieckiej przestrzeni - na Ukrainie, w Kazachstanie, Uzbekistanie, Mołdawii itp.

Ciekawe! Podobne święto istnieje w innych krajach, tyle że ma inną nazwę. Na przykład w Szwajcarii świętować St. Sylvester. Ludzie przebierają się w specjalne kostiumy i nazywają siebie Sylvester Claus, odwiedzają się i wręczają prezenty.

Tradycja

Teraz Stary Nowy Rok można nazwać cieniem głównego święta. Jeśli ktoś nie miał czasu na życzenie lub zabawę z głębi serca, istnieje możliwość powtórzenia wszystkiego. Wieczorem ludzie gromadzą się w firmach przy świątecznych stołach. Podobnie jak w sylwestra, grzanki i gratulacje brzmią, brzęk kieliszków wypełniony szampanem. Świętuj wakacje w domu lub idź do kawiarni, restauracji.

Często ucztę uzupełniają różne rozrywki:

 • konkursy;
 • szkice;
 • według gier;
 • tańczyć
 • karaoke i inne

Jeśli dzień 14 stycznia jest dniem wolnym, ludzie spędzają świąteczną noc w kręgu rodzinnym, a następnie odwiedzają krewnych, ojców chrzestnych lub przyjaciół, gdzie nadal bawią się w dużej grupie.

W Starym Nowym Roku powinien być dobry humor, więc żarty i dobra muzyka będą odpowiednie. Zgodnie z powszechnym przekonaniem, jeśli święto będzie pozytywne, rok będzie udany, przyniesie wiele pozytywnych chwil.

Ważne! 13 stycznia obchodzony jest również wieczór hojny lub Wasilijew. W związku z tym w wielu miastach i wsiach organizowane są uroczystości. Ludzie zmieniają ubrania, „prowadzą kozę”, śpiewają kolędy i hojność, aranżują przedstawienia teatralne. W niektórych wioskach tradycja zostaje zachowana pod koniec wieczoru, aby spalać diduh ze słomy, aby plony były dobre.

Święto

Obecnie większość rodzin skromnie obchodzi Nowy Rok zgodnie ze starym stylem, a nie według kalendarza gregoriańskiego, chociaż tradycja serwowania stołów została zachowana. Kochanki zwykle służą:

 • sałatki, w tym Olivier;
 • różne potrawy mięsne - bułki, klopsiki, bułki, pieczone mięso itp.;
 • ciasta i inne wypieki;
 • zimne przekąski;
 • słodycze itp.

Wcześniej główny Nowy Rok był skromnie obchodzony z powodu Bożego Narodzenia, ale w dniach 13-14 stycznia odbyły się prawdziwe święto. Stoły zapchane daniami mięsnymi i innymi dodatkami. Kochanki musiały gotować pierogi z niespodzianką. Powszechne przekonanie mówiło: „Im bogatszy stół, tym bogatszy będzie rok”, więc kobiety starały się przygotowywać smakołyki.

Było nawet kilka zwyczajów. Na stole mieli być obecni:

 • mleczna świnia, która przyniesie bogactwo i dobrobyt rodziny;
 • nadziewany kogut na sukces w pracy;
 • zając duszony w śmietanie, na szczęście we wszystkich przedsięwzięciach.

Znaki i wróżby

Wcześniej w Nowym Nowym Roku byli z pewnością boscy. Pozwolono na to nie tylko młodym dziewczętom, ale także zamężnym kobietom. Młode kobiety często zastanawiały się, kim byłby przyszły mąż. W tym celu słuchali rozmów sąsiadów lub przechodzących ludzi. Gdyby usłyszał śmiech, małżonek byłby wesoły, gdyby kłótnia, zło itp.

W 2020 roku, w Nowy Rok, zwróć uwagę na znaki. Uważa się, że się spełniają. Oto kilka kluczowych znaków:

 • Nie pożyczaj pieniędzy na wakacje lub dzień wcześniej, aby nie spędzić całego roku na długach.
 • Nie dawaj pieniędzy innym ludziom, w przeciwnym razie towarzyszy temu bieda.
 • Pamiętaj, aby nosić nowe ubrania, aby mieć ich mnóstwo przez cały rok.

Niezwykłe wakacje mają wiele tradycji i potrwają. I chociaż niektórzy ludzie nie pamiętają już jego pochodzenia, cieszą się, że mają święta z przyjaciółmi.

Obejrzyj wideo: Przesłania na Nowy Rok Numerologiczny 2020, poszerzanie świadomości. Wybierz obiekt (Październik 2019).