Wakacje noworoczne w 2020 roku: jak się zrelaksować

Nie mając czasu na świętowanie Nowego Roku, wielu Rosjan spieszy się z kalendarzem, aby dowiedzieć się, jak odpoczywamy w święta Nowego Roku w 2020 roku. Harmonogram produkcji został oficjalnie zatwierdzony dopiero jesienią, ale już teraz można założyć, jak długie będą zimowe wakacje w naszym kraju.

Styczniowe tradycje

Od 2012 r. W Kodeksie pracy wprowadzono pojęcie „świąt noworocznych”, które ustalono na 1, 2, 3, 4, 5, 6 i 8 stycznia. Wszyscy przyjęli tę inicjatywę z wdzięcznością, ponieważ teraz oficjalnie bez dnia wolnego i nieobecności możliwe było zorganizowanie prawdziwego mini-urlopu. Ta tradycja natychmiast się zapuściła i nawet niektórzy posłowie chcą złożyć wniosek o przedłużenie wakacji, dodając je 31 grudnia. Ale są tacy, którzy pozostali niezadowoleni. Są to frakcje Partii Komunistycznej i Partii Liberalno-Demokratycznej, które nawet przed nowelizacją Kodeksu pracy były przeciwne długiemu weekendowi w zimie, argumentując, że tak długa przerwa w pracy podważa gospodarkę kraju i niekorzystnie wpływa na zdrowie obywateli. Zamiast odpoczywać 3, 4 i 5 stycznia, chcieli przedłużyć święta majowe ku czci Wielkiego Zwycięstwa, dodając im dni wolne od pracy w dniach 10 i 11 maja lub uczynić to świętem oficjalnym 2 maja.

W 2015 r. LDPR opracowywał również projekt polegający na skróceniu urlopu w ciągu roku do trzech dat: 1 stycznia, 9 maja i 12 czerwca. Planowali, aby dni wolne stały się oficjalnym dziesięciodniowym urlopem, który raz w roku będzie przyznawany wszystkim oficjalnie zatrudnionym obywatelom bez wyjątku. Według projektu może być wydany o każdej porze roku. Propozycje te nie znalazły poparcia ze strony frakcji Zjednoczonej Rosji, dlatego pozostały na poziomie projektu. Gdyby zaakceptowali propozycję LDPR, pracodawcy z pewnością byliby oburzeni, którzy z pewnością nie byliby zadowoleni z masowych wakacji pracowników w środku zimy, a mianowicie o tej porze roku wiele osób jedzie do ośrodków wypoczynkowych. A 71% populacji jest również przeciwko tak drastycznym zmianom, ponieważ wakacje w połowie roku roboczego są dobre.

Oficjalny weekend noworoczny zbiega się z ferii zimowych z uczniami, więc cała rodzina może spędzić ten czas razem. Jeśli w lecie problem rekreacji dzieci zostanie rozwiązany poprzez organizację obozów zdrowia, to w styczniu dzieci są po prostu pozostawione samym sobie. A dla dorosłych ciągły odpoczynek jest również przydatny, ponieważ jeśli dni robocze są stale przerywane w weekendy, niezwykle trudno jest dostroić się do pracy.

Socjologowie twierdzą, że 7 dni świąt noworocznych wskazane w centrum handlowym wystarczą na dobry odpoczynek, ale będzie już nadmiar, więc połączenie ich z dodatkowymi dniami kalendarzowymi zwykle ma zły wpływ na nastrój i samopoczucie.

Święta noworoczne 2020

Każdego roku wszyscy z podnieceniem patrzymy na kalendarz, aby dowiedzieć się, ile dni odpoczynku będzie. Święta noworoczne w 2020 roku będą trwać dokładnie tyle dni, ile powinno być w TC. Święta zostaną również dodane do świąt, które są również osobnym świętem. Niestety nie będzie można odpocząć w przeddzień wakacji, ponieważ 1. dzień przypada w środę, więc dwa dni transferu z powodu pracy w ciągu roku nie będą działać. Jedyny bonus przewidziany w art. 95 TC, - skrócenie dnia roboczego o 1 godzinę 31-go.

Dni kalendarzowe31
Dni robocze17
Dni wolne6
Święta i święta8
Skrócone dni1

Na podstawie tego kalendarza produkcji można obliczyć przybliżoną liczbę godzin pracy.

TydzieńGodziny pracy
40 godzin136
36 godzin122.4
24 godziny81.6

Posłowie na próżno obawiają się, że Rosjanie nie odpoczną w maju. Jeśli spojrzysz na to, jak odpoczniemy w święta Nowego Roku 2020, możemy od razu powiedzieć, że te wakacje zapewnią dodatkowy weekend na wiosnę. 4 i 5 stycznia oznaczone w centrum handlowym wypadają w weekend, więc są automatycznie przenoszone odpowiednio na 4 i 12 maja.

Ferie zimowe

Zgodnie z kodeksem pracy w 2020 r. Wyruszymy 9. Po wakacyjnym tygodniu trzeba będzie ćwiczyć tylko dwa dni, po których weekend znów nadejdzie. Stary Nowy Rok, 13-14 stycznia, wypada w poniedziałek-wtorek. Chociaż ludzie to świętują, wciąż nie jest to oficjalnie ustalone dla tych weekendowych numerów. To tylko hołd dla tradycji i okazja, aby przedłużyć nastrój noworoczny.

Po rozpoczęciu prawosławnych świąt Bożego Narodzenia rozpoczyna się czas Bożego Narodzenia, którego tradycje rozwinęły się w czasach przedchrześcijańskich i zostały częściowo zaakceptowane przez kościół. Już w VI wieku lokatorzy kościelni zalecali, aby czas Bożego Narodzenia był świętem, podczas którego każdy powinien czuć miłość i troskę innych. W Bizancjum w ciągu dwóch tygodni po świętach parafianie kościołów przynieśli prezenty do więzień i pomagali chorym i biednym.

Boże Narodzenie kończy się 18 stycznia, a następnego dnia ludzie obchodzą chrzest, zgodnie z tradycją, pogrążając się w lodowej dziurze. Styczniowe święta na tym się nie kończą, ponieważ 25 dzień to dzień Tatiany, popularnie znany jako dzień rosyjskich studentów.

Obejrzyj wideo: Vlogkacje Sardynia: D3 Nasza Plaża! (Październik 2019).