DIY 2020 Plakaty noworoczne

Dekorowanie domowych plakatów ściennych przed Nowym Rokiem to stara dobra tradycja. Najciekawsze, aby to zrobić, zrób to sam ze swoimi dziećmi. Nowy rok 2020 odbędzie się pod znakiem Szczura, co oznacza, że ​​ona, jako główna bohaterka, może być również wpleciona w fabułę plakatu.

W czasach przed internetem tylko kreatywne osoby obdarzone talentem artystycznym mogły podjąć się stworzenia prawdziwego plakatu lub gazety ściennej. Dzisiaj każdy może to zrobić. Najważniejsze jest uzbrojenie się w pożądanie, cierpliwość i wyobraź sobie: co chcesz w końcu uzyskać. A w szkołach, przedszkolach, przedszkolach, kręgach wciąż ćwiczy się ten rodzaj masowej kreatywności, a nawet organizuje konkursy plakatowe. Dlatego interesujące jest ustalenie kolejności przygotowań do procesu i sposobu wykonywania gazet ściennych.

Co przedstawiać

Musisz zacząć rozwijać pomysły od definicji głównego bohatera. Częściej niż inni używają wizerunków Świętego Mikołaja, Snow Maiden, Snowman, choinki, karnawałowego kostiumu sylwestrowego, zimowych bajek i symbolu nadchodzącego roku, w 2020 roku jest to Szczur.

Przydatne wskazówki dotyczące projektowania plakatu noworocznego:

 1. Bajkowe postacie i główni bohaterowie powinni zajmować co najmniej 50%, a maksymalnie 80% powierzchni. Nie wypełniaj całej przestrzeni gałkami ocznymi, bogactwo detali i małych zdjęć nie pozwala postrzegać fabuły jako całości.
 2. W miejscach niewypełnionych bohaterami tematycznymi umieszczane są dodatkowe drobne elementy lub małe napisy gratulacyjne.
 3. Wiodąca postać na wykresie jest bardziej logiczna, aby umieścić ją na środku obrazu, ale można ją również wyrównać na krawędziach. Jeśli to pomaga w realizacji głównej idei układu postaci. W tym przypadku na środku napisany jest tekst gratulacyjny.
 4. Minimalny rozmiar plakatu zaczyna się od formatu A4, ale jest lepszy niż A3, A2 lub A1.
 5. Rysowanie w dużym formacie jest zalecane po opracowaniu koncepcji na małym szablonie.

Przed uformowaniem pustego miejsca i przygotowaniem szablonu powinieneś dowiedzieć się, gdzie będzie wisiał. W szkolnej sali gimnastycznej, na ścianie mieszkania, w holu koła, w Domu Kultury lub w sali przyjęć przedszkola. Jeśli istnieją wyraźne wymagania, a praca jest przygotowywana do konkursu, powinieneś dokładnie zapoznać się z sytuacją, dozwolonymi technikami i sposobami realizacji pomysłu.

Układ i szablon

Podstawowy szablon plakatu nie jest sztywnym projektem. Raczej szkic na papierze dowolnego formatu, nawet na kartce zeszytu. Gdy jest to kreatywność zbiorowa, nowe pomysły będą stale dodawane, a szablon będzie musiał zostać kilkakrotnie przerobiony. Dlatego uzbrój się w kawałek papieru, ołówek i układaj przedmioty.

Jeśli masz wątpliwości co do własnej kreatywności, użyj spacji i gotowych szablonów z Internetu.

Takie wykroje można skalować, powiększać do pożądanego rozmiaru, a następnie drukować i delikatnie malować. Łatwo jest połączyć kilka zdjęć uzgodnionych na ten temat, zgrupować je w jedną fabułę. Jeśli końcowy obraz powinien być większy niż format A4, powiększ go do żądanego rozmiaru, drukuj na drukarce w częściach. Następnie przyklej standardowe arkusze z tyłu za pomocą taśmy klejącej lub kleju, a następnie przyklej je do dużego papieru, aby uzyskać sztywność. Pozwoli to zaoszczędzić pieniądze na płaceniu za drukowanie wielkoformatowe w wyspecjalizowanych sklepach fotograficznych lub drukarniach.

Gazeta ścienna nadaje się jako podstawa: papier whatman, karton lub kawałek gęstej tapety. Zwykły papier biurowy zostanie zmoczony klejem, farbami i innymi działaniami podczas montażu części. Gdy każda sekcja plakatu składa się ze skomplikowanych części, lepiej je wcześniej przykleić i pozostawić do osobnego wyschnięcia. Po całkowitym wyschnięciu wszystkich elementów można zebrać wspólną gazetę ścienną.

Co dodać

Aby plakat nie wyglądał jak zwykły obraz, jest urozmaicony gratulacjami, rymami, bajkami, dowcipami noworocznymi, mitami o symbolu nadchodzącego roku. Jeśli gazeta ścienna jest przeznaczona dla domu, możesz napisać gratulacje adresowe do każdego członka rodziny lub gościa, który przybywa, aby świętować Nowy Rok. Jeśli Szczur nie jest centralną postacią w kompozycji, możesz po prostu dodać jego obraz jako oddzielny element tematyczny.

Ciekawe projekty gazet ściennych:

 1. Tradycyjne rysowane ręcznie. Ale niekoniecznie jest to rysunek odręczny. Szablony i puste miejsca są odpowiednie, ale bardziej interesujące jest ich ręczne malowanie i stylizowanie. Pośrodku, z jednej krawędzi lub boków, umieszczony jest blok tekstowy z gratulacjami, piosenką lub historią.
 2. Kolorowanie gazet ściennych. Idealny do zbiorowej kreatywności podczas obchodów Nowego Roku. Czarno-białe puste miejsca są przyklejone do papieru, a dzieci i zaproszeni goście pokolorują zdjęcia. Wspólnie wykonany efekt kreatywności zajmie miejsce na ścianie po zastosowaniu ostatniego pociągnięcia.
 3. Gazeta naścienna. Odpowiednie są dla nich techniki quillingowe - papier złożony w specjalny sposób; patchwork - mozaika lub mozaika; klejenie materiałów naturalnych.
 4. Zastosowanie Wybrano dla niej różne elementy: fragmenty pocztówek, fotografie, rysunki, małe postacie. Możesz użyć wszystkiego, co pasuje do stylu i przykleić go do plakatu.
 5. Szablony Całą gazetę ścienną można wykonać w tej technice, następnie podstawa jest pobierana na ciemnym tle i wycinane są białe postacie. Lub odwrotnie, na jasnym tle umieść kolorowe.

Wszystkie powyższe techniki można łączyć organicznie, najważniejsze jest to, że ostatecznie szczegóły wyglądają spójnie.

Iskry, kulki styropianowe, koraliki, gwiazdki, serpentyna, koraliki, wata, małe płatki śniegu uzupełniają obraz. Możesz używać miniaturowych zabawek wykonanych przez ciebie, ale nie ciasno wypchanych. Najlepiej przykleić takie części klejem termicznym lub klejem Dragon.

Klasa mistrzowska realizująca idee plakatu noworocznego

Czas spędzony w kręgu rodzinnym, zaangażowany we wspólną sprawę, pozostaje w pamięci dzieci i rodziców jako najszczęśliwszych. A kiedy w tym procesie panuje demokracja, każdy może jeszcze bardziej wykazać się kreatywnością. Każdy odczuwa osobistą własność i znaczenie. Przygotowanie potrwa kilka etapów:

 • Narysuj puste miejsce z głównym pomysłem. Połącz wszystkich członków gospodarstwa domowego, aby wziąć udział w procesie. Niech każdy zaoferuje swoją postać lub przynajmniej mały szczegół: płatek śniegu, bałwana, pudełko z prezentem lub gwiazdkę na choince. Wtedy każdy będzie miał osobistego bohatera i kawałek kompozycji.
 • Zdefiniuj format końcowego plakatu: A1, A2 lub A3. Mniejszy format nie jest dobry. Jeśli papier whatman o odpowiedniej gęstości nie jest pod ręką, użyj resztek tapety, które pozostały po naprawie. Najlepiej nadają się winylowe lub włókninowe, ich struktura jest gęstsza. Nie zmokną od farby i kleju.
 • Zbieraj elementy: definiuj wzory, rysuj postacie, wycinaj szablony, zbieraj napisy i teksty gratulacyjne. Drukuj puste miejsca w czerni i bieli. Podpisz wszystkie przygotowane fragmenty na odwrocie, ułatwi to montaż gotowej gazety ściennej w dużym formacie.

 • Wytnij, pomaluj, sklej i ciesz się efektem. Jeśli co roku robisz nową gazetę ścienną, to w pewnym momencie zgromadzą całą kolekcję. Za kilka lat każdy plakat stworzony własnymi rękami zachwyci i ogrzeje ciepłem rodzinnych wspomnień noworocznych.

Warsztat plakatu - wieniec noworoczny.

Najłatwiejsza wersja plakatu noworocznego, którą każdy może zrobić bez wrodzonych zdolności artystycznych. Do niego będziesz potrzebować:

 • 6 arkuszy formatu A4 - standardowy wydrukowany arkusz;
 • drukarka lub możliwość wydrukowania pustego miejsca;
 • klej w sztyfcie;
 • nożyczki;
 • pędzel;
 • farby;
 • dodatkowe szablony według potrzeb.

Instrukcje dotyczące plakatu noworocznego ze zdjęciami:

 • Drukujemy puste na 6 arkuszach.

 • Wycinamy wieniec, ale nie bardzo, tylko w celu złożenia całego obrazu.

 • Klej w stawach klejem-ołówkiem.

 • Pokoloruj farbami.

 • Po wyschnięciu ostrożnie odetnij białe części. Możesz przymocować go do drzwi lub ściany, ale możesz dodawać postacie.

 • Udekoruj dodatkowymi odstępami. Jeśli dodasz szablony z napisem i myszą, okaże się jeszcze lepiej.

W procesie wdrażania zawsze powstaje wiele twoich pomysłów, dlatego nawet jeśli wcześniej istniały obawy dotyczące kreatywności, same odejdą. A dzieci będą szczerze wdzięczne za uwagę i czas spędzony na wspólnej lekcji.

Obejrzyj wideo: Kalendarze - Nowy rok z (Luty 2020).

Zostaw Swój Komentarz