Nowy AvtoVAZ 2019-2020 lat

W ostatnich latach AvtoVAZ stale zwiększa sprzedaż swoich samochodów na krajowym rynku samochodowym. Głównym tego powodem jest pojawienie się różnych nowych modeli. W najbliższych latach firma planuje uruchomienie produkcji prezentowanych samochodów.

Priora

Kolejna aktualizacja modelu w 2019 roku jest związana z chęcią AvtoVAZ do rozszerzenia produkcji weterana.

W nowej wersji na zewnątrz samochodu pojawiły się świeże elementy dekoracyjne i dodano kilka tłoczonych tłoczeń. Przednia optyka otrzymała nieco większy rozmiar, ale zachowała wypełnienie w postaci lamp halogenowych. Wśród najważniejszych zmian należy wymienić nowe, duże lusterka boczne.

Wnętrze pozostało z tych samych materiałów wykończeniowych, które są związane z klasą budżetową samochodu osobowego. W zaktualizowanej wersji oszczędzane są silniki benzynowe o pojemności 105 i 123 litrów. z Ponadto, aby wyposażyć przekładnię napędu na przednie koła, zastosowana zostanie pięciobiegowa manualna skrzynia biegów lub robot. Kupujący otrzymają cztery opcje wyboru Priorów, a cena początkowa wyniesie 435 tysięcy rubli.

Granta

W związku z rewizją składu firmy Volga firma Lada Grant 2019 otrzymała nowy projekt nadwozia, zaprojektowany z przodu samochodu w stylu korporacyjnym w kształcie litery X. Ta konstrukcja sprawiła, że ​​samochód wyglądał jak model zachodni.

Ponadto, z powodu zaprzestania wydania Kaliny, opcje ciała zostały rozszerzone i teraz są prezentowane:

 • hatchback;
 • wagon;
 • liftback;
 • sedan.

We wnętrzu wymieniono materiały wykończeniowe na lepsze, dzięki czemu można było zwiększyć komfort. Ponadto zmieniono wygląd konsoli środkowej, tunelu przedniego, a także deski rozdzielczej.

Aby wyposażyć wszystkie wersje, zaprojektowano trzy silniki benzynowe o pojemności 87, 98 i 106 sił. W skrzyni zastosowano zmodernizowaną 5-biegową manualną skrzynię biegów lub 4-pasmową automatyczną, co pozwoliło zwiększyć parametry dynamiczne małego samochodu. Bez względu na rodzaj korpusu Grantu klienci otrzymają pięć opcji konfiguracji, przy czym koszt podstawowy rozpocznie się od 426 tysięcy rubli.

Granta cng

Plany firmy Volga w 2019 r. Dotyczące seryjnej produkcji sedana Granta w wykonaniu CNG ze sprzętem gazowym.

Maszyna będzie wyposażona w parę butli gazowych, których całkowita objętość wyniesie 200 litrów. Taka ilość metanu pozwoli małemu samochodowi na przejechanie odległości 1050 km bez tankowania, a powrót do zużycia benzyny nastąpi na końcu zapasów gazu.

Na zewnątrz i wewnątrz sedan gazowy stanie się identyczny z wersją podstawową z silnikiem benzynowym.

Szacunkowa cena modyfikacji CNG wyniesie 550 tysięcy rubli, co jest droższe niż wersja tradycyjna, ale biorąc pod uwagę koszt gazu, różnica może się spłacić w ciągu 2,5-3 lat eksploatacji.

Lada 4 × 4 CNG

Obecnie AvtoVAZ rozważa możliwość wyprodukowania kolejnego nowego produktu do 2020 roku. Będzie to pięciodrzwiowa wersja Łady 4 × 4 Urban z wyposażeniem gazowym. Wykonanie SUV-a CNG otrzyma kolejny 90-litrowy zbiornik paliwa na metan. Sam zbiornik zostanie zainstalowany w bagażniku, co zmniejszy jego objętość. Ten fakt należy uznać za pewną wadę. Ponadto samochód z powodu spadku mocy silnika straci parametry dynamiczne.

Według przedstawicieli firmy pewne zapotrzebowanie na SUV-a z balonem gazowym powinno zapewnić obniżenie kosztów paliwa, a także zwiększenie przebiegu do 1000 km bez tankowania. Szacowany koszt maszyny wyniesie 575 tysięcy rubli.

Vesta

Planowana zmiana stylizacji Vesta 2019 przede wszystkim dodała stylu do projektu ze względu na większą liczbę zagięć, występów i ciekawych przejść. Przód samochodu charakteryzuje się zastrzeżoną w stylu X i tłoczoną maską.

Wnętrze zmieniło się ze względu na zastosowanie lepszych materiałów w dekoracji. Rozbudowano także dotykowy monitor wielofunkcyjnego kompleksu, dzięki czemu stał się wygodniejszy. Wybór jednostek napędowych nie zmieni się i będzie reprezentowany przez dwie benzynowe wersje sił 106 i 122. W przypadku obu silników możliwa jest 5-zakresowa automatyczna skrzynia biegów lub 5-biegowa manualna skrzynia biegów. Nowość zostanie zaprezentowana na siedmiu poziomach wykończenia, a najtańszy będzie kosztował 550 tysięcy rubli.

Vesta sport

Wśród nowości AvtoVAZ 2019-2020 wyróżnia się Vesta Sport. Cechą samochodu należy wziąć pod uwagę fakt, że został zaprojektowany przy pomocy wyścigów, ale jednocześnie dostosowany do ruchu na drogach miejskich i podmiejskich.

Wśród głównych różnic w wyglądzie w stosunku do standardowej Vesty należy zauważyć:

 • przeprojektowane przednie wloty powietrza;
 • powiększony tylny zderzak;
 • progi drzwi;
 • spoiler na pokrywie bagażnika;
 • felgi aluminiowe.

Wnętrze jest urządzone w ciemnym kolorze z czerwonymi akcentami, a architektura praktycznie nie różni się od standardowej wersji. Samochód osobowy o wysokiej dynamice daje pojemność silnika 145 litrów. z Vesta Sport trafi do sprzedaży w 2019 roku, a koszt wyniesie prawie 1,0 mln rubli.

Krzyż Xray

Crossover hatchback 2019 różni się od podstawowej wersji Xray parametrami terenowymi i stylistyką.

Należące do nowej klasy crossoverów podkreślają:

 • zestaw dolnej części ciała;
 • duży prześwit (215 mm);
 • wstawki w nadkolach.

Wygląd wyróżnia markowa część przednia, ostre tłoczenia, duże przeszklenia boczne. Wnętrze charakteryzuje się dwukolorowym wykończeniem, a także dobrze zaprojektowanym układem, który pozwala uczynić samochód uniwersalnym.

Silnik ma pojemność 122 sił o pojemności 1,77 litra, a przekładnia napędu na przednie koła jest wyposażona w 5-biegową manualną skrzynię biegów. Cena crossovera rozpocznie się od 730 tysięcy rubli.

Xray sport

Pod koniec 2019 r. I na początku 2020 r. AvtoVAZ planował wypuścić naładowaną wersję kompaktowego crossovera Xray pod nazwą Sport.

Nowość różni się od standardowej modyfikacji dynamicznym, a nawet agresywnym wyglądem frontu. Na zewnątrz dodano czerwone elementy dekoracyjne. Crossover ma:

 • zmniejszony prześwit;
 • 18-calowe koła z ciekawym wzorem kół;
 • trapezowe nawiewniki wywiewne zamontowane w tylnym panelu ochronnym.

Wnętrze Xray Sport charakteryzuje się sportowym kształtem kierownicy, specjalnymi pedałami i wzmocnionym bocznym podparciem przednich siedzeń.

Jako jednostkę napędową zastosowany zostanie silnik benzynowy o pojemności 148 litrów. z (1,8 l). Koszt sportowego crossovera będzie znany bliżej rozpoczęcia produkcji.

Xcode

Mini-crossover przedsiębiorstwa pod nazwą XCODE może stać się udaną nowością AvtoVAZ w gamie modeli 2019-2020. Samochód jest gorszy od modelu Xray i ma wyrazisty wygląd, który charakteryzuje się zarówno mocą, jak i prędkością. Ponadto projekt obejmuje wszystkie cechy korporacyjne samochodów produkowanych obecnie przez przedsiębiorstwo.

Salon w swojej architekturze i dekoracji będzie bardzo zbliżony do wnętrza Xray. Firma zauważa, że ​​XCODE otrzyma bogaty sprzęt do modeli krajowych. Wśród systemów i urządzeń planowanych do instalacji należy już zauważyć:

 • Optyka LED;
 • automatyczne hamowanie;
 • parking;
 • aktywny tempomat.

Podstawowa wersja będzie wyposażona w silnik o pojemności 109 litrów. z Przekładnia otrzyma zarówno napęd na cztery koła, jak i napęd na przednie koła. AvtoVAZ planuje dostarczyć szczegółowe informacje o modelu w miarę rozwoju maszyny.

Largus fl

Zmodernizowana, a raczej liftingowa wersja Largus 2019 będzie miała styl w stylu modeli Vesta i Xray. Dlatego zaktualizowana wersja zmieni kształt reflektorów, błotników, przedniego zderzaka, kratki. Nie ma wielu zmian we wnętrzu, wpłyną one jedynie na zastosowanie większej ilości tapicerki z tkaniny przeciwzużyciowej i zastosowanie dodatkowych wkładek pochłaniających hałas.

Largus będzie nadal zachowywał wyposażenie pięcio i siedmioosobowe, a także obecnie zainstalowane jednostki napędowe. Tak małe zmiany wynikają z faktu, że firma uważa model za całkiem udany i dlatego nie wymaga głębokiej modernizacji.

Van

Nowy mały samochód to lekki samochód dostawczy przedsiębiorstwa, którego produkcja zostanie uruchomiona w 2020 r.

W składzie AvtoVAZ Van powinien stać się dodatkiem do samochodu Largus. Sercem nowości jest konstrukcja pięty Renault Dokker, ale jej wygląd będzie odpowiadał istniejącemu stylowi firmy w kształcie litery X.

Charakterystyka techniczna samochodu będzie praktycznie zbieżna z Dokkerem, ale główną zaletą ciężarówki krajowej będzie niższa cena ze względu na zastosowanie materiałów i komponentów produkcji rosyjskiej.

Questa

W 2020 roku gamę samochodów Łada można uzupełnić kolejną interesującą nowością - modelem Questa. Auto otrzyma futurystyczny design z elementami w stylu kodu X.

Ponieważ ten prototyp do tej pory istnieje wyłącznie w formacie konspektu, istnieje możliwość, że model pozostanie na papierze, podobnie jak wariant UAZ Patriot wcześniej stworzony przez Wiaczesława Aleksandrowa. Jeśli jednak samochód przejdzie do serii (naturalnie bardzo przypominającej futurystyczną koncepcję), będzie to pierwszy krajowy supersamochód.

Wniosek

Nowy okres modelowy AvtoVAZ 2019-2020 potwierdza chęć firmy do zwiększenia sprzedaży nie tylko dzięki nowym modelom, ale także dzięki modernizacji i zmianie stylizacji już sprawdzonych samochodów.

Czytaj także:

Obejrzyj wideo: 2019 Hyundai Santa fe vs 2019 Honda Cr-v (Październik 2019).