Vytynanka (szablony do okien) na Nowy Rok 2020

W przeddzień świąt noworocznych mimowolnie wierzy się w magię. Co więcej, chcę go stworzyć własnymi rękami. I nie ma nic prostszego, gdy pod ręką są szablony wystające na Nowy Rok 2020, dzięki którym okna są natychmiast pokryte delikatnymi białymi wzorami, tak jakby umarł na nich główny czarodziej zimowy - mróz.

Starożytna sztuka cięcia papieru jest dostępna zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, umożliwiając tworzenie prawdziwych arcydzieł bez większego wysiłku, z najbardziej dostępnych materiałów. Ci, którzy nadal nie są zaznajomieni z tyranami, powinni zdecydowanie uzupełnić swój „robótki” arsenał.

Kolekcja wzorów na główne zimowe wakacje

Vytynanka jest rodzajem obcinania sylwetki, do którego używany jest głównie biały papier, a tło to kolorowy karton lub, na przykład, ciemne okno. Stopień ażurowości może być różny - od gęstych obrazów z rzadkimi szczegółami do prawie przezroczystych, gdzie z papieru pozostaje tylko cienki kontur.

Zarówno ten, jak i inny sposób cięcia lub, w starożytnym słowiańskim „wypieraniu”, jest aktywnie stosowany do dekoracji noworocznych.

Aby samodzielnie tworzyć wzory, potrzebujesz doświadczenia. W końcu wszystkie elementy wycinania powinny być połączone ze sobą i obrzeżem, aby obraz nie był nigdzie przerywany i był łatwo „czytany”. Dlatego lepiej opanować piękną sztukę wiązania z gotowymi szablonami. Mogą to być:

 1. Pobierz z Internetu i wydrukuj na drukarce we właściwym rozmiarze.
 2. Tłumacz bezpośrednio z ekranu komputera. Aby to zrobić, wybierz zdjęcie, które Ci się podoba, korzystając z opcji „Skaluj” w ustawieniach przeglądarki, zwiększ je i delikatnie zakreśl je „w świetle” na kartce biurowej lub innym cienkim papierze. Ołówek powinien być miękki (najlepiej 2 V lub więcej), aby jego końcówka nie porysowała monitora.
 3. Wziąć z kolorowanek dla dzieci i dorosłych za pomocą techniki Zentagl.

Jakie wzory są najbardziej popularne na ferie zimowe?

Wschodni patron zwierząt

Do Nowego 2020 na pewno będziesz potrzebować szablonów pryszczów z wizerunkiem Szczura. Ważne jest, aby wybierać zdjęcia, na których gryzonie wyglądają uroczo, przyjaźnie lub śmiesznie, wywołując jedynie pozytywne emocje.

Procedura pracy z szablonami jest niezwykle prosta:

 1. Gotowy obraz umieszczamy na specjalnej (samonaprawiającej się) macie podłogowej do cięcia płyty chlebowej. Chroni powierzchnię pulpitu przed uszkodzeniem. Odpowiedni jest również arkusz płyty pilśniowej lub plastikowa płyta kuchenna. Drewno można zabrać tylko wtedy, gdy jego powierzchnia jest idealnie płaska.
 2. Naprawiamy szablon za pomocą taśmy maskującej, aby nie poruszał się podczas pracy.
 3. Za pomocą noża biurowego lub chlebowego wycinamy wzór. Na pierwszym etapie konieczne jest „przejrzenie” najmniejszych szczegółów. Zazwyczaj są one pracochłonne i trzeba wielokrotnie przewracać arkusz, więc lepiej jest, jeśli jest tak solidny, jak to możliwe - mniej prawdopodobne, że coś rozerwie lub zmiażdży. Zaczynamy od elementów centralnych, a następnie przechodzimy do elementów bocznych.
 4. Podczas pracy z nożem biurowym często odrywamy ostrze. Zewnętrzny kontur można wyciąć nożyczkami. Zaleca się wykonywanie prostych linii pod linijką, w przeciwnym razie jest mało prawdopodobne, aby się równały.
 5. Ważne jest, aby nie spieszyć się i zachować szczególną ostrożność, aby nie wyciąć obrazu w niewłaściwym miejscu. Oczywiście błąd można łatwo naprawić za pomocą kleju, ale przerwa (jeśli wystający otwór zostanie umieszczony na oknie) połączenie będzie zauważalne.

Dla dzieci poniżej 10 lat nie jest odpowiedni nóż biurowy i chlebowy - oba narzędzia są traumatyczne. Musisz wziąć nożyczki do manicure z prostymi końcami i pracować tylko pod nadzorem dorosłych.

Postacie z bajek

Wśród vytynanki noworocznej Święty Mikołaj i Snegurochka zajmują szczególne miejsce, bez którego nie można sobie wyobrazić ferii zimowych. Zazwyczaj szkło okienne zdobi ich figury, dodając środowisko zabawnych zwierząt, płatków śniegu, pięknie zdobionej choinki. Często używane kompozycje z Mikołajem, latające na saniach i niosące długo oczekiwane prezenty. Nie bez Bałwanów, którzy zgodnie z popularnymi przekonaniami służą jako dobrzy pośrednicy między duchami zimna a ludźmi i są w stanie uspokoić burze śnieżne.

Możesz wziąć dowolną noworoczną vytyankę i zrobić z nich aplikacje wieloskładnikowe dla całego okna. Okaże się prawdziwa zimowa bajka.

Dobrze, gdy radzisz sobie z małymi szablonami. A jeśli chcesz czegoś naprawdę na dużą skalę? W takim przypadku musisz użyć klasycznego sposobu na powiększenie obrazu według komórek. Algorytm działań opisano w masterclass na krążku „Santa Claus and the Snow Maiden”.

 1. Pobierz gotowe szablony dla bohaterów obchodów Nowego Roku z Internetu w formacie A4.
 2. Złóż każdy liść ze zdjęciem na pół. Wzór powinien być symetryczny. Narysujemy jedną połówkę w kwadraty o boku 1 cm.
 3. Arkusz papieru whatman jest również złożony na pół wzdłuż długiego boku. I stosujemy siatkę 3x3 cm, ponieważ format A1 jest 3 razy większy niż A4. Wszystkie komórki muszą być ponumerowane na szerokość i wysokość, aby ułatwić przesyłanie obrazu. Pozostaje zwiększyć oryginalny rysunek do rozmiaru arkusza Whatmana.
 4. Następnie bierzemy duchowny, a jeszcze lepiej nóż do krojenia chleba i zaczynamy ostrożnie ciąć zgodnie z nowym szablonem.
 5. Po zakończeniu pracy ujawniamy listę Whatman. Oto, jak wyglądało delikatne piękno zimowych okien.
 6. Podobnie, tworzymy parę naszej Snow Maiden - wspaniałego i mądrego Świętego Mikołaja.

Krajobrazy architektoniczne

Trzecią najpopularniejszą wśród noworocznych vytyanka do dekoracji okien można bezpiecznie nazwać ulicami miast lub wizerunkami wiejskich domów. Kompozycje zwykle przykleja się do dolnej części szkła, łącząc je ze płatkami śniegu, dzwoneczkami lub noworocznymi napisami. Uchwyty wykonano z pejzażu architektonicznego według tego samego schematu co pozostałe, jednak ponieważ jest w nich wiele drobnych detali, lepiej wziąć takie produkty po „szkoleniu” na prostszych przedmiotach.

 1. Pobrany szablon jest nakładany na arkusz papieru biurowego tego samego formatu i przymocowany do solidnej podstawy, na której można ciąć nożem. W tym przypadku jest to płyta pilśniowa.
 2. Aby naprawić papierową „kanapkę”, używamy taśmy maskującej. Można go łatwo usunąć pod koniec pracy i nie pozostawia lepkich pozostałości.
 3. Wytnij kompozycję na szablonie. Nie zapomnij zacząć od mniejszych części i stopniowo przechodź do większych.
 4. Po wycięciu wszystkich konturów wewnętrznych przejmujemy zewnętrzne.
 5. Usuwamy wydruk szablonu i otrzymujemy wspaniały wzór noworoczny, który stworzy atmosferę komfortu i przypomni o nadchodzących wakacjach nie tylko mieszkańcom domu, ale także przechodniom.

Kilka ciekawszych opcji:

Możesz również wykonać dekorację z kilku wycinków sylwetki z domami położonymi jeden po drugim. Otrzymasz spektakularną panoramę miasta, którą dodatkowo podkreśla girlanda z taśmy LED. Lepiej jest drukować wzory architektoniczne Witoldki na rok 2020 na grubym kartonie, aby nie zginały się pod własnym ciężarem i nie tną nożem do chleba.

Akcesoria wakacyjne

Najprostszą i najtańszą opcją na Sylwestra 2020 są wszelkiego rodzaju płatki śniegu, dzwonki i bombki. Rękawiczki i buty na prezenty, które można również zawiesić na oknach, również staną się łatwo rozpoznawalnym elementem wystroju, a jeśli Frost umieści tam prezent? Takie akcesoria zwykle mają kilka elementów, w zależności od kształtu kompozycji. Istnieją specjalne winiety do dekorowania narożników lub wzorzystych girland, które symetrycznie zdobią całe okno.

Płatki śniegu kochane przez wiele lat od dzieciństwa nie wymagają specjalnych wzorów. Muszą być cięte z dziećmi - to niezapomniana przyjemność. Główny sekret pięknych ażurowych płatków śniegu, w prawidłowym złożeniu przedmiotu. Należy wziąć cienki papier, w przeciwnym razie bardzo trudno będzie przeciąć kilka warstw nożyczkami.

 1. Weź standardowy arkusz albumu i zgnij po przekątnej, łącząc sąsiednie boki. Odcinamy nadmiar części.
 2. Powstały trójkąt prostokątny jest złożony na pół. I znowu powtarzamy tę samą akcję.
 3. Teraz musisz wziąć papierową figurę pod kątem prostym i wygiąć ją na drugą stronę. Odwracając puste miejsce, widzimy, że jego druga strona jest dłuższa.
 4. Na tym asymetrycznym trójkącie zarysowujemy ażurową „gałązkę” przyszłego płatka śniegu. Rysunek może być bardzo różny: albo wykonany według gotowego szablonu, albo fantasy.

Jak urządzić dom

Najczęściej wycinki sylwetki są montowane na oknach, imitując mroźne wzory. Jednocześnie konieczne jest, aby ażurowe ozdoby papierowe trzymały się dobrze przez długi czas (w końcu wcale nie trzeba ich usuwać natychmiast po świętach noworocznych), a następnie łatwo zdjąć, zachowując integralność w miarę możliwości. Ponadto chciałbym uniknąć bolesnego prania okularów.

Najlepszą opcją jest użycie kleju PVA zmieszanego z wodą. Rozwiązanie nie pozostawia śladów, pozwala równomiernie przymocować produkt do powierzchni i nie jest widoczne z tyłu vytynanki, czyli z ulicy. Robienie zdjęć papierowych nie jest trudne, wystarczy spryskać je wodą z pistoletu i chwilę poczekać. Pozostały klej usuwa się za pomocą środka do czyszczenia szkła.

Możesz użyć rozwiązania PVA tylko do dekoracji okien lub lusterek. Na meblach pozostają trudne plamy, więc potrzebne są tutaj inne środki.

Universal jest uważany za roztwór mydła. Nadaje się do wszystkich powierzchni, w tym polerowanych i lustrzanych. Kompozycja jest wykonana w następujący sposób: ¼ kawałek 200-gramowego mydła wciera się na tarce i rozcieńcza w misce ciepłą wodą. Lepiej jest zastosować rozwiązanie szeroką szczotką z miękkim włosiem. Jeśli papier jest wystarczająco gruby, możesz krótko zanurzyć vytytanki bezpośrednio w misce, a następnie przykleić do okna. Jednak dzięki tej metodzie istnieje niebezpieczeństwo wycieku, a produkt prześwietlony wodą łatwo „rozlewa się”.

Aby zaoszczędzić papierową robótkę na następny rok, jest przymocowana wąskimi paskami taśmy klejącej. Tak, będziesz musiał majstrować zarówno podczas klejenia, jak i po nim, kiedy nadejdzie czas mycia szkła. Ale piękno stworzone przez człowieka nie ulega pogorszeniu, co również jest ważne.

Płatki śniegu, rękawiczki i bombki oraz papierowe kulki można przymocować do satynowych wstążek i zawiesić na gzymsie lub choince. Aby jeszcze bardziej przypominać mroźne wzory, produkty są ozdobione sztucznym śniegiem.