Duże projekty budowlane w Rosji 2018-2020

Plany na lata 2019-2020 obejmują wiele dużych projektów budowlanych w całym kraju, ponieważ kryzys finansowy stopniowo odchodzi w przeszłość. I pomimo wciąż niepewnej sytuacji gospodarczej, rosyjski przemysł posuwa się naprzód. Niepokojące rozmowy o zniszczonym przemyśle, spowolnieniu produkcji i opuszczonych placach budowy są znacznie przesadzone i nie mają szczególnego powodu. W ciągu ostatniego 2018 r. W Rosji wzniesiono wiele konstrukcji, kolosalnych pod względem wielkości i kosztów. Państwo planuje utrzymać ten trend w przyszłości.

Na Dalekim Wschodzie

Obecnie realizowanych jest kilka dużych projektów.

Kosmodrom „Wschód”

Największy projekt budowlany o wartości ponad 300 miliardów rubli, realizowany obecnie na Dalekim Wschodzie. Rozpoczęcie budowy okazałego projektu w regionie Amur miało miejsce w 2010 r. W ramach tego programu zbudowano już szereg obiektów:

  • nowy dworzec kolejowy ze stacją Uglegorsk;
  • zamknięte miasto Ciołkowski z infrastrukturą;
  • 15 podstacji transformatorowych i 11 podstacji technicznych w kosmodromie;
  • ponad 100 km dróg.

Na początku 2019 r. Planowane jest aktywne wdrożenie drugiej fazy budowy. W lutym rozpoczną się prace nad budową platformy startowej do rakiet o dużej wytrzymałości, takich jak Angara. Prace są prowadzone w przyspieszonym tempie i do 2022 r. Powinny zostać w pełni zakończone.

Przypomnijmy, że Wschód zajmie powierzchnię ponad 1000 metrów kwadratowych. km, i będzie pierwszym miejscem startu cywilów. Oznacza to, że Rosja będzie miała możliwość samodzielnego wejścia w przestrzeń kosmiczną ze swojego terytorium.

Dla informacji. Po rozpadzie ZSRR kosmodrom Bajkonur stał się własnością Kazachstanu. W 1994 r. Rosja i Kazachstan podpisały dokumenty dotyczące najmu przez rosyjską stronę kosmodromu i przyległego terytorium o powierzchni 6500 metrów kwadratowych. m. W 2004 r. umowa najmu została przedłużona do 2050 r. Budżet Kazachstanu jest uzupełniany o 115 milionów dolarów rocznie dzięki rosyjskim opłatom dzierżawnym.

Kompleks stoczniowy Zvezda

Kolejny nie mniej ambitny projekt na Dalekim Wschodzie. Na polecenie prezydenta ten strategicznie ważny projekt dla przemysłu stoczniowego realizowany jest w zatoce Bolshoi Kamen. Imponująca część obiektów kompleksu będzie gotowa do dostawy już w 2019 roku. Supernowoczesny, drogi suchy dok przeznaczony do budowy wszystkich typów statków morskich planowany jest do 2020 roku. Gdy stocznia zacznie działać w pełni sił, Rosja będzie miała możliwość niezależnej produkcji lodołamaczy, przewoźników gazu i innych statków. Wcześniej tego rodzaju sprzęt był kupowany w innych krajach.

Most nad Kupidynem

Budowa mostu z Rosji do Chin jest w toku. Ćwierć wieku ten pomysł został omówiony i ostatecznie rezultatem był wspaniały projekt - most nad rzeką Amur, wyposażony w tym samym czasie dla ruchu drogowego i kolejowego. Prace nad budową obiektu prowadzone są jednocześnie przez dwa kraje. Strona chińska rozpoczęła budowę dwa lata wcześniej i zakończyła już część swojej pracy. Rosyjscy generalni wykonawcy obiecują otwarcie ruchu między Błagowieszczeńsk i Heihe do końca 2019 r. Podczas gdy ruch do kraju wschodzącego słońca odbywa się na starym moście pontonowym. Oprócz samego mostu na terytorium Rosji trwa budowa dróg dojazdowych, kompleksów hotelowych dla turystów i szeregu innych obiektów.

Kompleks lotniskowy

W Chabarowsku, w ramach programu przyspieszonego rozwoju Dalekiego Wschodu, w tym roku rozpoczęła się budowa nowego kompleksu lotniskowego na lotnisku w Chabarowsku. Projekt przewiduje przebudowę starego lotniska i strefy rozwoju komercyjnego AirCity. Koszt budowy szacuje się na 17 miliardów rubli.

Na Uralu

Buduje się tu także kilka znaczących i unikalnych dla kraju obiektów.

W Czelabińsku

W stolicy południowego Uralu trwają przygotowania do szczytu szkół średnich i BRICS, który zaplanowano na 2020 r. W najbliższych latach planowane jest wybudowanie kilku dużych obiektów. Wśród nich są:

  • nowy nowoczesny port lotniczy o pojemności ponad 2 milionów osób;
  • centrum biznesu społeczności z unikalną architekturą. Wysokość budynku objętego projektem przekroczy 170 metrów, a powierzchnia wyniesie 100 tysięcy metrów kwadratowych. m.;
  • sala kongresowa „TANAGAY 2020”.

Między innymi w Czelabińsku powstanie masa nowych hoteli, nasyp miasta i dogodne skrzyżowania drogowe.

W regionie Swierdłowsku

W drugiej połowie 2019 r. Planowane jest rozpoczęcie budowy dużego zakładu produkującego płyty OSB na terenie specjalnej strefy ekonomicznej regionu Swierdłowsku. Odpowiednia umowa została podpisana przez CEO Titanium Valley i firmę drzewną STOD. Wielkość inwestycji zgodnie z biznesplanem wyniesie 10 miliardów rubli. W ramach tej samej SSE w 2018 r. Zbudowano zakład lotnictwa cywilnego (UZGA), którego głównym celem będzie wypuszczenie samolotu L-410.

Program rozwoju jednolitego systemu energetycznego Rosji na lata 2017–2023 dotknął kilka miast na Uralu. Oddane zostaną nowe bloki energetyczne elektrowni w Perm, Czelabińsku, Ufa.

Dla informacji. W ciągu najbliższych dwóch lat rozpocznie się budowa pierwszej farmy wiatrowej na Uralu Południowym. Mówienie o potrzebie rozwoju zielonej energii trwa od kilku lat. Na początku 2018 r. Rosyjska firma CJSC Intertechelectro podpisała umowę z niemiecką firmą Sowitec International Gmbh na utworzenie spółki joint venture LLC Kurgan VES.

Na Syberii

Największym projektem budowlanym na Syberii w 2018 roku był projekt budowy gazociągu Power of Siberia. Całkowita długość rurociągu wyniesie około 5 tysięcy km. Siedem z dziewięciu tłoczni zostanie zbudowanych do 2022 r. Budowa jest w przyspieszonym tempie. W bieżącym roku położono ponad 80% całkowitej długości autostrady. Całkowity koszt projektu to więcej niż jeden bilion rubli.

Zbliżająca się zimowa uniwersiada wniosła wielki wkład w rozwój Syberii. Na Terytorium Krasnojarskim jak najszybciej zbudowano ponad 34 obiekty. Najbardziej ambitny z nich: wielofunkcyjny kompleks sportów lodowych „Platinum Arena Krasnojarsk” nad brzegiem Jeniseju, stadion Jenisej, całoroczny park sportowo-rekreacyjny „Beaver Log”. Ponadto w mieście zacznie funkcjonować ponad 10 pałaców lodowych i stadionów zbudowanych zgodnie z najnowszymi wymogami światowymi. Całkowity koszt budowy nowego wyglądu w Krasnojarsku wyniesie ponad 50 miliardów rubli.

Park bobrów: wideo

Obejrzyj wideo: PAWEŁ BOBOŁOWICZ Radio Wnet: POWRÓT ROSJI DO RADY EUROPEJSKIEJ TO SKANDAL! (Październik 2019).