Crossfire - film 2020

  • Światowa premiera: 2020
  • Premiera w Rosji: 2020
  • Kraj produkcji: Chiny
  • Gatunek: thriller akcji, akcja
  • Dyrektor: Benny Chan
  • Obsada: Donnie Yen, Kevin Lee

Premiera filmu „Crossfire” planowana jest na 2020 rok, choć pierwotnie planowano go wydać w 2019 roku. Opóźnienie wynika z zajętości głównego aktora: Donnie Yen jednocześnie kręci adaptację filmową Disneya „Mulan”, więc Crossfire zostanie wydany z opóźnieniem. Ale publiczność nie jest zniechęcona: są gotowi czekać do 2020 roku, aby zobaczyć swojego ulubionego Donnie Yena w dwóch premierach jednocześnie.

Działka

Nie ma jeszcze zwiastuna, ale streszczenie jest już znane. Donnie Yen gra w filmie byłego policjanta o nazwisku Eugene Lai, który nagle dowiaduje się o zniknięciu swojej żony. Wyjechała do Południowej Afryki, aby pomóc potrzebującym, ale wraz ze swoim zespołem wolontariuszy została zaatakowana przez nieznane osoby. Całą grupę znaleziono martwą, a żona Lai zaginęła. Zdesperowany mąż natychmiast ją szuka.

Już i tak niebezpieczna podróż jest przesłonięta przez dwa aspekty. Po pierwsze: lokalna policja zabrania Lai ingerowania w sprawy służby bezpieczeństwa, ale zagrożone jest życie jego żony, więc nie dotyczą go żadne zakazy. Drugi aspekt: ​​władca narkotyków o pseudonimie „Poeta” również otwiera polowanie na Eugene'a. Lai postanawia dojść do sedna prawdy, aby zrozumieć, dlaczego potrzebny jest niejasny kartel narkotykowy. Jednocześnie odkrywa grupę policjantów, którzy od dawna polują na „Poetę”. Dołączając do nich, Lai stopniowo otrzymuje wszystkie odpowiedzi na dręczące go pytania dotyczące jego żony i siebie.

Odbicie tytułu w fabule

Dosłowne tłumaczenie oryginalnej nazwy - „Crossfire” - dość dokładnie odzwierciedla fabułę thrillera. Okazuje się, że Eugene Lai gra w podwójną grę: z jednej strony jest byłym policjantem, który musi podążać za kanonami honoru i sprawiedliwości. Ale z drugiej - jest zniechęconym mężczyzną, który jest gotowy zrobić wszystko, aby uratować swoją żonę, w tym zabijać lekkomyślnie.

W amerykańskim kinie jest inny film o tej samej nazwie. „Crossfire”, wydany w 2014 roku, mówi o matce przestępcy, który ponownie poszedł do więzienia. Uświadomiwszy sobie, że z powodu tego uwięzienia może stracić rodzinę, recydywista postanawia zostać wspólnikiem i informatorem jednego z policjantów. Okazuje się, że „Crossfire” nadaje się również jako nazwa filmu, tylko w oryginalnym obrazie nazywa się „Bad Country”, co tłumaczy się jako „Bad Country”. Ale rosyjska adaptacja postanowiła wymyślić własne tłumaczenie, które okazało się bardziej udane. Ale czy dwa filmy nie będą mylone po wydaniu chińskiego „Crossfire”?

Jest jeszcze jeden „Crossfire” (2016) wyprodukowany przez Kanadę. Film opowiada o żołnierzu uczestniczącym w wojnie z Irakiem. Po powrocie do domu otrzymuje oskarżenia o spowodowanie pożaru, w którym zginęli Amerykanie. Będąc w szoku z muszli, nie pamięta, co się naprawdę wydarzyło, i zaczyna stopniowo zbierać wspomnienia.

Inni chińscy wojownicy

Fakt, że w Chinach wiedzą, jak strzelać do bojowników, widz wie od czasów komedii Jackie Chana. W tych filmach pokazano także bezprecedensową akcję, której towarzyszyła bardzo interesująca fabuła. Ale to komediowe filmy akcji oglądały głównie dzięki Jackie Chan.

Stopniowo chiński przemysł filmowy zaczął się rozwijać i zaprezentował światu kilka innych doskonałych filmów. Wśród nich jest trylogia „Ip Man” (2008, 2010, 2015) i film „The Last of the Best” (2014) z tą samą Donnie Yen w rolach głównych. Oprócz dramatu „House of Flying Daggers” (2014), filmów akcji „War of the Wolves” (2015) i „Bounty Hunters” (2016) i wielu innych. I nie są to typowe chińskie obrazy ludowe, które są interesujące do obejrzenia tylko dla lokalnych mieszkańców. Są to światowe premiery, które zasługują na swoją sławę. Oczekuje się, że film „Crossfire”, którego data premiery przypada na 2020 r., Również dołączy do listy godnych projektów Imperium Niebieskiego.

Ekipa filmowa i obsada

Film „Crossfire” 2020 wyreżyserował Benny Chan, który zyskał światowe uznanie za wiele ze swoich prac. Wśród nich jest „Kim jestem?” (1998), Police of the Future (1999), New Police Story (2004), 30 000 000 $ Infant (2006) i inne. Warto zauważyć, że w większości obrazów Benny Chan wystąpiła Jackie Chan. Nie, nie są krewnymi: są tylko imionami.

Główną rolę, jak już wspomniano, grała Donnie Yen. To popularny aktor chińskiego pochodzenia, który jest także producentem, reżyserem, scenarzystą i reżyserem kaskaderów. Widz jest znany z obrazów „Ip Man” (2008, 2010, 2015), „The King of the Apes” (2014), „Three X's: World Domination” (2016). Teraz Ian jest zajęty kilkoma projektami jednocześnie. Oprócz „Crossfire” i „Mulan” w latach 2019-2020 spodziewane są kolejne premiery z jego udziałem: „Grand Master”, „Outing the Fat Dragon”, „American Revenge”.

W jednego z czarnych charakterów, zwanego Big Dog, wcieli się Kevin Lee, który często gra negatywne postacie ze względu na swój charakterystyczny wygląd. Na przykład to on był zabójcą w „Armor of God” (2017).

Film „Crossfire” 2020 jest produkowany przez tandem reżysera i aktora: są to Benny Chan i Donnie Yen. Wieloletnie doświadczenie tych dwóch geniuszy chińskiego kina pozwoli wyprodukować doskonały produkt, na który z niecierpliwością oczekuje się zarówno w Chinach, jak i na świecie.

Obejrzyj wideo: IP MAN 4 Trailer 2019 Donnie Yen, Scott Adkins Movie (Październik 2019).