Nowy Rok 2020 w Mińsku

Nowy Rok 2020 w Mińsku to doskonała okazja do świętowania wakacji w przyjaznej atmosferze. Od wielu lat stolica Białorusi pozostaje atrakcyjną trasą turystyczną dla Rosjan. Lokalny poziom usług będzie zazdrościł nawet w Europie, a ceny w mieście-bohaterze są znacznie niższe niż w Moskwie czy Petersburgu. Ostatnio Mińsk rozwija się skokowo: pojawiają się duże centra handlowe, odnawia się zabytki, budowana jest trzecia linia metra. Po wizycie w „mieście nad Nemigą” są tylko pozytywne emocje, miłe wspomnienia i chęć powrotu tutaj.

Funkcje klimatyczne

Sylwester w Mińsku zadowoli Cię umiarkowanie mroźną zimą. W ciągu ostatniej dekady stolica Białorusi stała się nieco cieplejsza - średnia temperatura w styczniu w ciągu dnia waha się między -2 - -6 ºС. Pokrywa śnieżna osiąga 5-10 cm, a od 2010 roku tylko raz Mińsk został bez śniegu na ferie zimowe.

Poziom wilgotności w regionie wynosi 80–90%, co wynika z jego bliskości do Morza Bałtyckiego. Stolica sąsiedniego państwa ma wiele placów i alejek (dziedzictwo sowieckie wpływa na układ architektoniczny), więc przenikliwe podmuchy wiatru w niesprzyjających warunkach pogodowych mogą stać się prawdziwym problemem. Wybierając się do tego niesamowitego miejsca zimą, nie zapomnij o ciepłych ubraniach, zwłaszcza jeśli planujesz spędzić dużo czasu na świeżym powietrzu.

Jak świętować wakacje?

Wakacje w Nowym Roku 2020 w Mińsku będą zróżnicowane. Do wyboru jest kilka opcji wypoczynku:

 • masowe uroczystości;
 • zwiedzanie;
 • wizyta w miejscach rozrywki;
 • wycieczka do ośrodków narciarskich w pobliżu Mińska.

Jeśli przyjechałeś do Mińska z dziećmi na Nowy Rok 2020, koniecznie weź bilety do Cyrku lub Pałacu Republiki, gdzie podczas świąt Bożego Narodzenia planowane są wspaniałe przedstawienia. Koszt biletu dla dzieci wyniesie 800 rubli, a cena biletu dla dorosłych nie przekroczy 1200 rubli. Również z młodymi podróżnikami możesz odwiedzić planetarium w Parku Gorkiego (znajdującym się obok cyrku), zoo w mikrowiedzie Chizhovka oraz budynek Biblioteki Narodowej.

W nocy 1 stycznia setki tysięcy mieszkańców Mińska zgromadzą się w pobliżu drzew noworocznych. Główny, zgodnie z tradycją, zostanie zainstalowany na Placu Październikowym naprzeciwko Rezydencji Prezydenckiej. Wieczorem 31 grudnia odbędą się tutaj uroczystości, w tym:

 • koncert;
 • dyskoteka;
 • Fajerwerki noworoczne;
 • konkursy postaci z bajek;
 • gratulacje prezydenta kraju na dużym ekranie.

Choinki będą również znajdować się na Placu Niepodległości obok budynku Parlamentu i we wszystkich dzielnicach miasta (Uruchye, Kuntsevschina, Stepnyak, Shabany itp.). Pamiętaj: picie alkoholu w miejscach publicznych stolicy Białorusi jest zabronione, a próba wniesienia alkoholu na imprezy publiczne jest surowo karana.

Ośrodki narciarskie na Białorusi

Niewiele osób wie, że pod Mińskiem znajdują się dwa wyposażone ośrodki narciarskie - Silichi i Raubichi. Znajdują się one 20 km od miasta, a na tory można dotrzeć środkami transportu publicznego w ciągu 30 minut. Szczególnie popularne wśród Białorusinów jest sztucznie utworzone zejście w Silichi, które jest przeznaczone dla początkujących i amatorów (nie ma „czarnych” zjazdów). W tej cenie jest to prawdopodobnie najtańszy ośrodek narciarski w Europie. Następnie podajemy cennik popularnych usług w Silichi:

 • wypożyczalnia sprzętu sportowego - 700-800 rubli / dzień;
 • jednorazowa przejażdżka windą - 80 rubli;
 • lekcje instruktorskie - 400 rubli / godzinę.

Jeśli chodzi o Raubichi GC, są tu stoki narciarskie, a różnica wysokości jest niewielka. Ten kompleks jest odpowiedni na rodzinne wakacje, a spokojna atmosfera białoruskiej przyrody stworzy świąteczny nastrój i pozwoli uciec od zgiełku świata. Cena wynajmu sprzętu i sprzętu sportowego wyniesie 700-1000 rubli / dzień.

Restauracje i bary w mieście

W Mińsku na Nowy Rok 2020 prawie wszystkie miejsca rozrywki będą działać. Każdy z nich oferuje oryginalny program pokazowy, dzięki któremu goście mogą bawić się z głębi serca. Profesjonalni artyści, tancerze, liderzy nie pozostawiają nikogo obojętnym na ten wspaniały wieczór. Wśród popularnych restauracji zauważamy:

 • „Russian Seasons” (Eloise Pashkevich, 5);
 • Westfalia (Pravda, 11);
 • Gostiny Dvor (Sovetskaya, 17);
 • „Shikari” (Independence, 18);
 • „Lounge Cafe” (Surganova, 61);
 • „Chomolungma” (Gikalo, 7);
 • „La Crête d'Or” (Lenin, 3).

Średni czek ze stolika w restauracjach, barach i kawiarniach w Mińsku nie przekracza 4000-5000 rubli. Za te pieniądze spróbujesz wykwintnych dań kuchni białoruskiej, na przykład naleśników, pierogów, skwarków, domowych kiełbas, sałatek. Przy zamawianiu napojów alkoholowych należy zwrócić szczególną uwagę na lokalne piwo, sbiten lub bimber.

Kilka słów o ulicy Zybitskiej. Tutaj każdego roku wieczorem 31 grudnia, jak we wszystkie weekendy, gromadzą się postępowi młodzi ludzie. Na ograniczonej przestrzeni 300 m gromadzone są dziesiątki barów, pubów, restauracji typu fast food, w których młodzi ludzie spędzają wolny czas w nieformalnym otoczeniu. Muzycy uliczni, tancerze, magicy stali się twórcami magicznej atmosfery na Żybitskiej, a każdy lokal rozrywkowy ma unikalne wnętrze i własne brzmienie w formacie ścieżki.

Koszty utrzymania

Wynajem nieruchomości w Mińsku na Nowy Rok 2020 jest przystępny, a szeroki wybór mieszkań ułatwi wybór opcji w oparciu o możliwości materialne. Poniżej znajduje się lista hoteli ze średnią ceną pokoi dwuosobowych za noc:

 • „President Hotel” 5 * - 6000;
 • „Marriott Hotel” 5 * - 5 500;
 • „Hampton” 4 * - 4500;
 • „Europa” 4 * - 4 800;
 • „Pekin” 4 * - 4500
 • „Gotowy” 3 * - 3000.

Tańsza kategoria wynajmu obejmuje apartamenty. W centrum 1-pokojowe mieszkanie na Nowy Rok będzie kosztować 3000 rubli, ale na obrzeżach Mińska podobne apartamenty można wynająć za 2000 rubli / dzień. Przy ograniczonym budżecie zalecamy pobyt w jednym z hosteli stolicy, gdzie łóżko kosztuje 300-400 rubli za noc. Rezerwacji należy dokonać z wyprzedzeniem, ponieważ podróżnicy z innych krajów zalewają miasto podczas świąt Bożego Narodzenia.

Oferty touroperatorów

Wycieczki do Mińska na Nowy Rok 2020 są szybko sprzedawane, więc jeśli chcesz odwiedzić miasto, nie musisz się wahać. Średnio 3-dniowy pakiet dla dwojga z europejskiej części Rosji jest sprzedawany w cenie 30 000 rubli dla dwóch osób. Program podróży zwykle obejmuje już przeprowadzkę, zakwaterowanie, wyżywienie, bankiet i szereg wycieczek. Możesz dostać się do stolicy Białorusi w ciągu 10-12 godzin autobusem (czas lotu wynosi 3 godziny), zwłaszcza, że ​​między republiką a Federacją Rosyjską nie ma kontroli granicznych.

Nowy rok 2020 w Mińsku jest więc przystępny cenowo i pełen wydarzeń. Obywatele Rosji od dawna czują się tutaj jak w domu, ponieważ na braterskiej Białorusi nie ma ani bariery językowej, ani wrogiego nastawienia do odwiedzających. Będąc w czystym, zadbanym i bezpiecznym Mińsku, wielu przyjeżdża tu ponownie, aby ponownie poczuć wyjątkową atmosferę lokalnych wakacji.

Noworoczne krajobrazy Mińska można zobaczyć poniżej wideo:

Obejrzyj wideo: Jednostka Strzelecka 1008 Elbląg (Październik 2019).