Nowy 2020 na Krymie

Nowy rok 2020 na Krymie będzie doskonałą opcją dla tych, którzy chcą świętować wakacje w ciepłym klimacie z dala od hałaśliwych metropolii. Wraz z nadejściem zimy liczba turystów na półwyspie maleje, ale święta Bożego Narodzenia nie będą smutne. Po tym, jak terytorium stało się częścią Rosji, budżety lokalnych kurortów otrzymały znaczne inwestycje z funduszy federalnych. Pozwoliło to na krótki czas na stworzenie rozwiniętej infrastruktury turystycznej na Krymie, zwiększenie poziomu usług, udostępnienie cennika wielu usług.

Funkcje klimatyczne

Pogoda na Nowy Rok 2020 na Krymie ucieszy ciepło i słońce. Ponieważ południowa część półwyspu jest podzwrotnikowa, śnieg jest tu rzadki. Średnia temperatura w ciągu dnia waha się między 5-10 ºС i tylko w nocy kolumna z termometrem opada bliżej zera. Najcieplej będzie w takich kurortach jak Jałta, Sudak, Ałuszta, Sewastopol i nieco chłodniej - w Symferopolu i Dzhankoy.

W styczniu nie ma więcej niż 15 dni deszczowych, podczas gdy opady zwykle są krótkotrwałe. Nawet przy pochmurnej pogodzie słońce przebija się przez chmury na kilka godzin, pozwalając turystom cieszyć się światłem. Planując wakacje na Krymie na Nowy Rok 2020, nie zapomnij zabrać kilku ciepłych ubrań, okularów przeciwsłonecznych, wodoodpornych butów, zwłaszcza jeśli planujesz święto na ulicy.

Opcje wypoczynku

Głównym rozczarowaniem sezonu zimowego na Krymie jest niemożność pływania w Morzu Czarnym (temperatura wody nie przekracza 10 ºС). Mimo to półwysep oferuje turystom mnóstwo rozrywki podczas świąt Bożego Narodzenia. Lista najpopularniejszych z nich obejmuje:

 • uroczystości;
 • zwiedzanie;
 • wizyta w miejscach rozrywki;
 • Wellness w znanych kurortach i pensjonatach.

Na szczególną uwagę zasługuje urlop narciarski na Krymie na Nowy Rok 2020. Stoki są wyposażone na górze Ai-Petri (przełęcz Angarsk) i na płaskowyżu Chatyr-Dag. Szlaki są idealne dla początkujących, ale entuzjaści sportów ekstremalnych nie będą nimi zainteresowani. Cena wypożyczenia sprzętu sportowego i amunicji wynosi 1500 rubli dziennie, wycieczka windą wynosi 70 rubli, lekcje instruktorskie - 450 rubli / godzinę.

Wśród nietypowych opcji obchodów Nowego Roku 2020 odnotowujemy wizytę w obserwatorium krymskim położonym na wysokości 600 m npm w miejscowości Nauchny. Za jedyne 400 rubli można podziwiać gwiazdy, w przybliżeniu tysiące razy, posmakować ciepłego grzanego wina i zrobić zdjęcie na tle majestatycznych krajobrazów.

Na Krymie szybko rośnie liczba osób chcących świętować Nowy Rok w starożytnych jaskiniach lub pod wodą. Organizacje i profesjonalni nurkowie pomogą zrealizować marzenie o 1500–5000 rubli. W zależności od życzeń klienta jaskinia zostanie urządzona w określonym stylu tematycznym, zostaną przygotowane wymagane dania i zostanie zorganizowany program rozrywkowy. Entuzjaści nurkowania włożyli kombinezon ochronny, zanurzyli się kilka metrów w wodach Morza Czarnego, opłynęli symboliczne kółko wokół choinki, wypili butelkę szampana na głębokości. Po wynurzeniu bankiet zwykle trwa w nadmorskiej restauracji lub barze.

Gdzie jechać w miastach Krymu?

Półwysep Krymski nie jest przeludniony, więc liczba mieszkańców w większości miast wynosi 100 000. Niemniej jednak w każdej dużej osadzie ustawia się choinkę, wokół której zgromadzą się tysiące wczasowiczów wieczorem 31 grudnia. Poniżej znajduje się lista miejsc masowych uroczystości w różnych miastach półwyspu:

 • Feodosia - plac stacji;
 • Jałta - Plac Sowiecki, nasyp;
 • Sudak - Plac Młodzieży, nasyp;
 • Sewastopol - plac Nakhimov, plac przed kinem „Sailor”, nasyp.
 • Symferopol - plac Lenina, noworoczne place zabaw na każdym osiedlu.

Jeśli nie chcesz świętować wakacji na ulicy, lepiej udać się do jednego z miejsc rozrywki na Krymie. Menu restauracji i barów przedstawia przysmaki kuchni kaukaskiej, rosyjskiej, ukraińskiej i europejskiej. Każda instytucja oferuje odwiedzającym własny program rozrywkowy, który stworzy doskonały nastrój. Średni rachunek w restauracjach, barach i pubach na półwyspie waha się od 3000-4000 rubli za stół, jednak całkowita kwota zależy od liczby zamówionych potraw.

Ceny na Krymie w zimie

Zima jest uważana za martwy sezon turystyczny na Krymie, ale nie w Nowym Roku. Podczas świąt Bożego Narodzenia ceny nie są wysokie, ale rosną, więc jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, lepiej skorzystać z wcześniejszej rezerwacji apartamentów. Następnie podajemy cennik wynajmu mieszkań w ośrodkach:

 • Łóżko w hostelu - 200-400 rubli za noc;
 • pokój dwuosobowy w hotelu - 2 500-5000 rubli / dzień;
 • jednopokojowe mieszkanie w centrum miasta - 1500-2000 rubli / dzień;
 • wiejski domek ze wszystkimi udogodnieniami (wanna, grill itp.) - od 15 000 rubli / dzień.

Ceny żywności są porównywalne ze średnią w Rosji, na Krymie tańsze są tylko owoce. Przejazd taksówką kosztuje 20 rubli / km plus lądowanie, podczas gdy zdecydowanie zalecamy skorzystanie z usług legalnych przewoźników. Wycieczki do najważniejszych zabytków regionu kosztują 300-700 rubli, obiad w jadalni - 300-500, regularny obiad w restauracji - w ciągu 1500.

Oferty touroperatorów

Wycieczki na Nowy Rok 2020 na Krymie są sprzedawane po stosunkowo podobnej cenie do wycieczek w Soczi, Anapa lub Abchazji. Całkowity koszt różni się w zależności od miasta zamieszkania, komfortu mieszkania, bogactwa programu wycieczek i rozrywki. Na przykład podróż do Jałty z Moskwy na 7 nocy kosztuje od 50 000 rubli za dwie osoby, podobna podróż do Feodozji - od 40 000, Symferopol - od 55 000.

Dlatego nie trzeba wyjeżdżać za granicę, aby zorganizować wymarzone wakacje na Nowy Rok 2020. Na Krymie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do żywych emocji, pozytywnego nastroju i niezapomnianych wrażeń.

Przeczytaj więcej o wakacjach noworocznych na Krymie w następnym wideo:

Obejrzyj wideo: Trump daje Ultimatum Rosji i Putinowi o Krym i Ukrainę - Komentator 543 (Październik 2019).