Nowy Rok 2020 w Rosa Khutor

Poznaj Nowy Rok 2020 w Rosa Khutor - marzenie milionów turystów. Ośrodek ma rozwiniętą infrastrukturę i dostęp do rozrywki na każdy gust. Potwierdzeniem tych słów jest prestiżowa międzynarodowa nagroda „World Ski Awards”, którą trzykrotnie otrzymała Rosa Khutor. Na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi w 2014 roku zbudowano tu wiele torów, wytyczono trasy krajoznawcze, otwarto kilka komfortowych hoteli. Nie oszczędzali środków na modernizację, więc dziś ośrodek szczyci się wszystkim, co niezbędne do dobrego wypoczynku.

Funkcje klimatyczne

Zima 2020 na Rosa Khutor będzie śnieżna i łagodna. Obszar ten jest otoczony ze wszystkich stron górami Kaukazu, które z góry określały brak silnych wiatrów. Temperatura w styczniu waha się od 0 do -5 ºС, a nocą termometr spada do -3 - -8 ºС. Wraz ze wzrostem wysokości temperatura spada, w wyniku czego szczyty mrozu dochodzą do -15 ° C w punktach szczytowych.

Opady na początku roku na Rosie Khutor są rzadkie, ponieważ większość pokrywy śnieżnej utworzyła się w grudniu. Liczba dni słonecznych sięga 15, a nawet w pochmurne dni słońce przedziera się przez chmury na kilka godzin. Ze względu na bliskość Morza Czarnego wilgotność w tym regionie sięga 80–85%, jednak ponieważ w ośrodku występują rzadkie przymrozki, aklimatyzacja jest łatwa dla podróżnych.

Opcje uroczystości

Wakacje w Rosa Khutor w styczniu 2020 roku będą obfitujące w wydarzenia i niebanalne. Lista głównych atrakcji kurortu obejmuje:

 • zjazdy z wyposażonych torów;
 • wycieczka do głównego ośrodka wypoczynkowego;
 • wizyta w miejscach rozrywki.

Dla tych, którzy chcą świętować nowy rok 2020 w Rosa Khutor w ustronnym otoczeniu, jest świąteczna usługa dekoracji pokoju. To nie kosztuje tak wiele - w ramach 1500 rubli, a za te pieniądze zostanie zainstalowana dekorowana choinka, świąteczny blichtr zawiesi się. W wyznaczonym czasie jedzenie i szampan będą podawane bezpośrednio do pokoju.

Jeśli chcesz świętować wakacje głośno, idź do głównej choinki w kurorcie (na placu w pobliżu ratusza). Obok niego będzie scena, na której wystąpią artyści, a także Święty Mikołaj i ich Snow Maiden będą organizować zawody. Przez całą noc goście imprezy będą odtwarzać muzykę, eksplodować fajerwerki, organizować pokazy zaproszonych gwiazd.

Szczególną uwagę należy zwrócić na restauracje i kluby nocne Rosy Khutor. Biorąc pod uwagę fakt, że ośrodek jest elitarny, nie należy liczyć na tanie menu w lokalnych miejscach rozrywki. Jednak za wydane pieniądze goście otrzymają ekscytujący program rozrywkowy, morze pozytywnego i dobrego nastroju. Poniżej znajduje się lista popularnych restauracji i klubów pubowych kurortu ze średnim czekiem na bankiet noworoczny:

 • „Wysokość 2020” - 12 000 rubli;
 • „Red Fox” - 10 000 rubli;
 • Przyjaźń - 10 000 rubli;
 • Sachalin - 8500 rubli;
 • „Liciano” - 7500 rubli;
 • Ropa - 6000 rubli.

Oprócz restauracji i barów turyści na Nowy Rok 2020 są zapraszani na koncerty i spektakle „Ice Palace” i „Rose Hall”. W tych miejscach podczas świąt Bożego Narodzenia planowane jest codzienne koncertowanie rosyjskich gwiazd popu. W 2019 roku na przykład przyjechała Polina Gagarina, grupa „Leningrad”, „Uma Thurman”. Bilety na te wydarzenia należy rezerwować z wyprzedzeniem, w przeciwnym razie nie będą one dostępne na kilka miesięcy przed wydarzeniem.

Stoki narciarskie

Główną cechą Rosa Khutor jest wiele tras dla prawie wszystkich sportów zimowych. Ośrodek ma 77 stoków narciarskich o łącznej długości prawie 100 km. Ponadto jest tor saneczkowy, kilka lodowisk, skoki, które z pewnością polubią fani sportów ekstremalnych. Dla wygody turystów ośrodek ma ujednolicone bilety elektroniczne na wszystkie wyciągi narciarskie, dzięki czemu można odwiedzić maksymalną liczbę stoków. Wśród najpopularniejszych stoków Rosa Khutor zauważamy:

Nazwa utworuDługość (m)Wysokość (m)
Bumerang31072
„Zakręt” (powyżej 1800 m)1271235
„Zakręt” (poniżej 1800 m)1239237
Kaskada (powyżej 1600 m)1944490
Kaskada (poniżej 1600 m)2266660
„B 52” (powyżej 1350 m)2000250
„B 52” (poniżej 1350 m)2048180
Chalet950128
„Stok treningowy”29040

Tak zwane „czarne” tory o wysokim stopniu trudności (Olimpiada kobiet i Olimpiada mężczyzn) zostały zbudowane na Rosa Khutor. Początkujący nie powinni nawet próbować swoich sił na tych stokach, ponieważ ryzyko kontuzji jest niewiarygodne, a jeżdżą tu tylko profesjonaliści i miłośnicy ekstremów.

Na każdym torze znajduje się wypożyczalnia sprzętu sportowego i sprzętu. Koszt wynajmu niezbędnego sprzętu będzie kosztował 1500-2000 rubli / dzień, aw magazynach możesz zostawić wszystkie dodatkowe rzeczy. Dla wygody gości szatnie są wyposażone w jednostki indywidualne i rodzinne. Koszt jednej podróży na wyciągu wynosi od 50 do 100 rubli, kolejką linową - 850 rubli.

Cena zakwaterowania i wyżywienia

Na Nowy Rok 2020 w Rosa Khutor oferuje zakwaterowanie w kilkudziesięciu hotelach. Niestety, cennik w takich placówkach nie jest wcale tani, jednak, jak pokazuje praktyka, wysoki koszt pokoi nie odstrasza podróżników. Poniżej znajdują się ceny standardowego pokoju dwuosobowego w popularnych hotelach wypoczynkowych (w rublach):

 • „Pory roku” 5 * - 15 000;
 • „Radisson” 5 * - 12 000;
 • „Tulip Inn” 3 * - 6 500;
 • „Green Flow” 4 * - 9 000;
 • „Rosa Springs” 4 * - 10 000.

Wynajem zacisznego domku w specjalnie zbudowanym kompleksie Chalet waha się od 15 000 do 30000 rubli / dzień. W tych domach znajduje się wszystko, czego potrzeba do komfortowego pobytu, w tym nowoczesne urządzenia, kominek, wanna, miejsce do grillowania, mały obszar do spacerów. Tańsze opcje wynajmu są dostępne w sektorze prywatnym ośrodka, zajazdach lub hostelach.

Liczne kawiarnie, bary i restauracje znajdujące się w pobliżu stoków narciarskich oferują lokalne potrawy, a także kulinarne przysmaki kuchni rosyjskiej i europejskiej. Koszt zwykłego lunchu dla jednej osoby wyniesie 2000 rubli. Koniecznie spróbuj kebab świeżego mięsa, jagnięciny w sosach, lokalnego wina, przygotowanego według starożytnych przepisów.

Oferty touroperatorów

Wycieczka do Rosa Khutor na Nowy Rok 2020 to kosztowna przyjemność. Średnio trzydniowa podróż z lotem z Moskwy kosztuje od 35 000 rubli za osobę. Za zwiedzanie ośrodków narciarskich, bankiet noworoczny, dodatkowe usługi hotelowe trzeba będzie zapłacić osobno. Jeśli wybierzesz się do ośrodka na własną rękę, będziesz musiał się rozwidlić, ponieważ jeden bilet do Soczi pod koniec grudnia będzie kosztował 8000 rubli, nie wspominając o jedzeniu i zakwaterowaniu.

Tak więc Soczi na Nowy Rok 2020, a zwłaszcza Rosa Khutor, jest doskonałą opcją turystyczną dla tych, którzy cenią niesamowitą przyrodę Kaukazu, zajęcia na świeżym powietrzu i wysoki poziom usług. W przeciwieństwie do kompleksów narciarskich w Adygei lub Karelii istnieją tory saneczkowe, skoki, lodowiska i szkoły sportowe dla dzieci. Przybywając do tego niesamowitego miejsca, turyści są zadowoleni z rozwiniętej infrastruktury, ogromnego wyboru działań kulturalnych i rekreacyjnych, a także gościnności lokalnych mieszkańców.

Przeczytaj więcej o kurorcie Rosa Khutor poniżej wideo:

Obejrzyj wideo: Playing Brawl Stars in 2017 Beta Vs 2019 New. Old Versus New - What has Changed? (Październik 2019).