2020 wdowa lub wdowiec

Pary planujące związek małżeński zastanawiają się, czy 2020 r. Będzie wdową czy wdową. Są to głównie ludzie, którzy wierzą w popularne znaki i przesądy. Niezależnie od tego, czy rok 2020 będzie rokiem sprzyjającym małżeństwu, czy małżonkowie czekają na separację i nędzę, zbadamy dalej.

Wróżby i przesądy

Według powszechnego przekonania rok przestępny jest niekorzystnym czasem na zawarcie małżeństwa. Dwa lata po nim są uważane za wdowy i wdowy. Wcześniej ludzie wierzyli, że pary, które wyszły za mąż w tym okresie, będą miały nieszczęśliwe życie lub szybką separację. Żona lub mąż może wcześnie stracić bratnią duszę.

Niektórzy twierdzą, że znaki ludowe powstały na podstawie wieloletnich obserwacji i mają pewne mistyczne znaczenie, ale nie jest to do końca prawdą. Wcześniej wiele osób zginęło w wojnach, więc kobiety straciły swoich mężów, a mężczyźni stracili żony. Ludzie kojarzyli te wydarzenia z mistyką i próbowali znaleźć wzór, ale w praktyce nie ma potwierdzenia prawdy przesądów. Wystarczy spojrzeć na statystyki, aby zrozumieć, że nie ma związku między śmiercią małżonków a rokiem małżeństwa.

Ważne! I choć 2020 r. Nie jest rokiem czarnej wdowy, zgodnie z powszechnymi przekonaniami, na ślub jest niekorzystny, ponieważ ma jeszcze jeden dzień (skok).

Poślubić czy nie

Ponieważ rok 2020 jest rokiem przestępnym, uważa się go za niekorzystny na wesele. Wcześniej nie zaleca się małżeństwa w tym okresie, ponieważ para będzie czekała na próby, separację, chorobę, zdradę. Ponadto nie zaczęli budować domu, nie wzięli ślubu i nie rodzili dzieci, a jeśli pojawili się potomkowie, natychmiast zostali ochrzczeni. Według popularnej legendy 29 lutego był dniem Kasjanowa lub diabelskim dniem. Tego dnia szatan zstąpił na ziemię i wyrządził ludziom zło. Z tego powodu cały rok przestępny uznano za nieudany, a nawet w pewnym stopniu niebezpieczny dla ludzi.

Wiele osób wciąż wierzy w długo trwające przesądy i dlatego unikają ślubów w roku przestępnym. Ale jeśli posłuchasz wszystkich przekonań, małżeństwo powinno zostać przełożone na kilka lat. Jeśli nie jesteś gotowy czekać, przejdź do urzędu stanu cywilnego. Ponadto istnieje wiele znaków i zasad, które mogą zmniejszyć negatywny wpływ specjalnego okresu.

Z naukowego punktu widzenia rok przestępny nie może mieć mistycznego efektu, ponieważ jego powstanie powstało w wyniku działalności człowieka, a raczej ludzi, którzy pracowali nad rozwojem kalendarza juliańskiego. Różnica między systemem zaproponowanym przez naukowców a datami astronomicznymi wynosiła 6 godzin. Dodatkowy dzień w lutym co 4 lata kompensuje tę różnicę.

Ciekawe! Popularne przekonanie o niekorzystnych małżeństwach nie powstało od zera. Faktem jest, że w dawnych czasach dobywacze nie chcieli zrobić młodego roku przestępnego. Jeśli dziewczyna była zakochana w facecie, przyszedłaby i usiadłaby pod bramą. Mógłbym tak zostać przez kilka dni. Jeśli rodzice postanowili zorganizować ślub, poszli do dziewczynki, a nikt nie poprosił młodego mężczyzny o zgodę. W rezultacie jednostronna miłość i nieszczęśliwe małżeństwo.

Oznaki szczęścia

Jeśli wierzysz w przesądy, decydując się na ślub w 2020 roku, zwróć uwagę na następujące znaki i wskazówki:

  1. Po ślubie panna młoda nie powinna sprzedawać ani pożyczać sukni, welonu ani akcesoriów. W przeciwnym razie da lub sprzedaje swoje szczęście innej parze.
  2. Podczas małżeństwa jeden z krewnych powinien powiedzieć: „Koronuję koroną, a nie skokiem”.
  3. Sukienka przyszłej żony musi koniecznie być dłuższa niż na kolanach, aby wspólne życie z kochankiem było długie i szczęśliwe.
  4. W drodze do urzędu stanu cywilnego nowożeńcy nie powinni zawracać.
  5. Panna młoda nie powinna nosić pierścionka z rękawiczkami. W przeciwnym razie wkrótce nastąpi rozwód.
  6. Aby rodzina żyła długo i szczęśliwie, pierwsze trzy rocznice żony powinny położyć obrus na weselnym stole nowożeńców.
  7. Aby para nie miała problemów finansowych, przed ślubem muszą włożyć monetę do butów.

Prawdziwa miłość może pokonać wszelkie przeszkody, a na pewno nie boi się popularnych przesądów. Nawiasem mówiąc, kościół nie zabrania małżeństwa w roku przestępnym. Wybierając datę ślubu, należy zwracać uwagę tylko na posty, wielkie święta i dni czci dla pamięci zmarłych. Obecnie kapłani nie mają ceremonii ślubnej. Nie ma innych zakazów.

Jeśli kochasz się i chcesz wziąć ślub w 2020 roku, nie odkładaj ślubu ze względu na fakt, że jest on skokiem lub wdową. To tylko uprzedzenia, które nie mają podstaw naukowych. Najważniejsze jest miłość i chęć stworzenia silnej rodziny. Doświadczenie wielu osób, które wcześniej zawarły związek małżeński, tylko to potwierdza.

Obejrzyj wideo: Zmiana ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych - I czytanie - Senat (Październik 2019).