Zwrotnice 2019-2020

Uwielbiamy duże i niezawodne zwrotnice - proponujemy dowiedzieć się, jakie nowości wiodący producenci samochodów planują wprowadzić na rynek w roku modelowym 2019-2020, w jaki sposób specyfikacje techniczne nowych samochodów będą interesujące i jaka będzie ich cena na rynkach europejskich i rosyjskich.

Dzisiejszy segment crossoverów jest najpopularniejszy w Rosji, ponieważ z reguły samochody te mają takie zalety, jak:

 1. doskonała przepustowość dzięki zwiększonemu prześwitowi;
 2. duże koła, co jest ważne w warunkach naszych dróg;
 3. potężne jednostki napędowe;
 4. komfortowy salon;
 5. Pakiet najbardziej zaawansowanych opcji pomocy kierowcy.

Aby zaspokoić stale rosnące zapotrzebowanie na samochody segmentu SUV, prawie wszyscy producenci planują w najbliższej przyszłości wprowadzić na rynek nowe modele lub zmienić styl istniejących crossoverów. U szczytu popularności w 2020 r. Pojawią się technologie przyjazne dla środowiska, co oznacza, że ​​większość nowych produktów zadowoli instalacje hybrydowe lub staną się w pełni elektryczne. Zobaczmy, jakie nowe produkty model roku 2020 planuje wprowadzić na rynek u szeregu producentów, a które zwrotnice prawdopodobnie wkrótce będą krążyć po drogach Rosji.

Hyundai Kona Electric

Stylowy kompaktowy crossover, który z pewnością docenią mieszkańcy dużych miast.

Nowa Kona w 2020 roku otrzyma potężne akumulatory na 300-450 km autonomicznego ruchu (w zależności od mocy zainstalowanego silnika elektrycznego). Obiecują, że model zostanie wydany w dwóch wersjach z silnikami elektrycznymi o mocy 99 lub 150 kW. Ponadto nowy model otrzyma niezależne tylne zawieszenie.

Mitsubishi e-evolution

Po raz pierwszy firma Mitsubishi wprowadziła koncepcję całkowicie elektrycznego crossovera w 2017 roku, a rok później, w listopadzie 2018 roku, samochód przyszłości zadebiutował na Los Angeles Auto Show.

Wśród głównych cech modelu:

 • agresywny futurystyczny design;
 • najnowsza japońska technologia;
 • ergonomiczna konstrukcja elementów wewnętrznych.

Chociaż samochód od wielu lat wzbudza duże zainteresowanie ekspertów i entuzjastów motoryzacji na całym świecie, producent nie spieszy się z ujawnieniem tajemnic, jakie parametry techniczne otrzyma elektryczne crossovery Mitsubishi 2019-2020 z roku modelowego, ograniczając się do spektakularnych prezentacji wyglądu zewnętrznego nowości.

Rivian

Nowy duży samochód elektryczny, który w 2020 roku zostanie zaprezentowany w dwóch modelach - przestronnym 7-miejscowym SUV-ie i pickupie.

Główną zaletą modelu będzie imponująca rezerwa mocy, która według producenta wyniesie 660 km. Sercem nowego produktu będzie silnik elektryczny 147 kW o momencie obrotowym 14 000 Nm, zdolny do osiągania prędkości do 200 km / h, przyspieszający do setek w ciągu 3,2 s.

Oba samochody otrzymają funkcję szybkiego ładowania, która pozwoli uzyskać wystarczającą moc akumulatora w zaledwie 30 minut, aby pokonać 350 km.

Wśród innowacyjnych opcji samochody otrzymają autonomiczny system ruchu 3 generacji.

Pod koniec 2020 r. Na rynku amerykańskim pojawi się nowość. Cena elektrycznego crossovera rozpocznie się od 61 500 USD.

Lexus

Okazało się, że w 2020 roku Lexus planuje również wprowadzić na rynek nowy luksusowy crossover, który będzie oparty na samochodzie koncepcyjnym LF-1 Limitless.

Oczekuje się, że model będzie konkurował z Lamborghini Urus, przewyższając go parametrami technicznymi, ale stanie się bardziej przystępnym cenowo przedstawicielem samochodów przyszłości pod względem ceny.

Pod maską nowości powinna znajdować się mocna 3,5-litrowa benzyna V6 z dwoma turbo, której łączna moc wraz z dwoma dodatkowymi silnikami elektrycznymi wyniesie 430 KM. Do topowej wersji modelu w Lexusie zaopatrzono 4-litrowe podwójne turbodoładowanie V8 o mocy 670 KM.

Cena hybrydowego crossovera Lexus rozpocznie się od 150 000 USD.

Chevrolet FNR-CarryAll

Nowy crossover, którego prototyp został niedawno wprowadzony w Kantonie, wygląda jak rozciągnięty Blazer, chociaż opiera się na platformie Cadillac XT5.

Model sześciomiejscowy otrzyma:

 • 3 rzędy siedzeń;
 • dach z włókna węglowego i panoramiczny dach;
 • rozpórki tylne w kształcie bumerangu;
 • 22 koła;
 • Hamulce ceramiczne Brembo.

Podobnie jak wiele potężnych crossoverów 2019-2020, samochód otrzyma kilka wariantów jednostek napędowych. W tej chwili wiadomo o 2 silnikach benzynowych o pojemności 2,5 lub 3,6 litra i mocy 309 i 365 KM. odpowiednio.

Hyundai Saga EV

Nowy superkompaktowy krzyż elektryczny to ekskluzywna wizja miejskich samochodów Hyundai przyszłej generacji.

Oprócz futurystycznej konstrukcji nadwozia i efektownych 19-calowych kół, model otrzyma:

 • gumowe pokrycia dachowe;
 • kamery zamiast klasycznych lusterek wstecznych;
 • nowe relingi dachowe;
 • długopisy dotykowe;
 • prześwit 302 mm.

Dzięki swoim niewielkim rozmiarom (długość 4028 mm) manewrowanie takim samochodem w warunkach miejskich będzie bardzo wygodne, a silnik elektryczny o mocy 204 KM. a akumulator o pojemności 64 kWh zapewni 470 km autonomicznej zwrotnicy.

Fiat fastback

Koncepcyjny crossover w kształcie coupe firmy Fial został zaprezentowany 6 listopada 18 w São Paulo.

W technicznych szczegółach nowości producent do tej pory milczał, pokazując tylko zewnętrzną część samochodu, która może wejść do sprzedaży w 2020 roku.

Wiadomo, że model będzie oparty na platformie Small US Wide 4 × 4, która charakteryzuje się poprzecznym położeniem silnika i niezależnym tylnym zawieszeniem.

Eksperci przewidują, że Fiat Fastback będzie konkurował na rynku brazylijskim z innym nowym crossoverem 2020, Renault Arkana.

Renault Arkana

Nowy kompaktowy crossover, który rozpocznie się w 2019 roku, zostanie zbudowany na urządzeniach znanego Dustera, ale model otrzyma bardziej uderzający i wyrazisty wygląd, a także pakiet najbardziej zaawansowanych opcji.

W tej chwili nie ma dokładnych danych na temat wyposażenia nowego produktu, ale najprawdopodobniej pod maską crossovera coupe znajdzie się 1,2-litrowy turbodoładowany silnik benzynowy lub mocny 1,5-litrowy turbodiesel.

Mercedes-Benz EQC

Całkowicie elektryczny crossover Mercedes został zaprojektowany, aby podbić nową niszę samochodów elektrycznych dla producenta. Jaki będzie crossover EQC w roku modelowym 2019-2020, pokazany w Sztokholmie, gdzie we wrześniu 2018 r. Odbyła się prezentacja nowego produktu.

Nowy model stanie się zauważalnie większy niż modele z silnikiem spalinowym i otrzyma:

 • w pełni niezależne zawieszenie;
 • spektakularny wygląd zewnętrzny;
 • przytulny salon;
 • Koła R19-R21 o ekskluzywnym designie;
 • futurystyczna optyka LED.

Klienci będą mogli opcjonalnie zamówić pakiet linii AMG, który będzie zawierał spektakularny zestaw karoserii dla bardziej agresywnego wyglądu zewnętrznego.

EQC stał się początkowym modelem ery porażeń prądem w Mercedesach, Audi i BMW, a już w latach 2019-2020 takie zwrotnice uzupełnią gamę modeli tych dużych producentów samochodów.

Mercedes-Benz GLB

Model przyciąga uwagę imponującymi wymiarami i brutalną sześcienną konstrukcją nadwozia.

Wymień niektóre podobieństwa z modelem Klasy G, nowy produkt otrzyma:

 • długość 4 550 mm;
 • Salon 5 lub 7-osobowy;
 • Rekordowy rozmiar przedziału bagażowego w swojej klasie;
 • elektrownia na 150 kW;
 • rezerwa mocy 400 km.

Producent obiecuje przedstawić więcej informacji o modelu w 2019 roku.

Mercedes-Benz ELA

Jeden z najbardziej oczekiwanych elektrycznych crossoverów firmy Mercedes ma zostać bezpośrednim konkurentem dla modelu Tesla Y.

Samochód zostanie zbudowany na bazie GLA, ale stanie się kolejnym przedstawicielem całkowicie elektrycznych modeli Mercedesa. Sercem samochodu będzie elektrownia o mocy 75 kW (w standardzie). Oczekujemy, że więcej szczegółów na temat zbliżenia rezerwy mocy i nowego sprzętu do oficjalnej premiery, która odbędzie się w 2019 roku.

Genesis GV80

Przypomnijmy, że marka premium należy do Hyundai i jest reprezentowana na rynku rosyjskim przez trzy sedany. Ale w niedalekiej przyszłości nowe spektakularne zwrotnice z roku modelowego 2020 powinny pojawić się w ofercie marki i wszyscy są zainteresowani tym, kiedy nowe produkty można kupić na rosyjskich targach motoryzacyjnych.

Po raz pierwszy koncepcja modelu GV80 została wprowadzona w 2018 roku. W tej chwili samochód przechodzi etap testów drogowych i okresowo pojawia się w obiektywach aparatu, chowając się za filmem maskującym.

Najprawdopodobniej dwa modele SUV wejdą do produkcji seryjnej, w maksymalnych i prostszych konfiguracjach, które będą się różnić pod względem wyposażenia technicznego i mocy jednostek napędowych.

BMW iX3

BMW prowadzi także najnowsze testy swojego całkowicie elektrycznego crossovera, nazwanego iX3.

Wśród interesujących faktów dotyczących wyposażenia nadchodzących wiadomości warto podkreślić:

 • napęd na cztery koła;
 • dwa silniki elektryczne, które zostaną umieszczone z przodu i z tyłu samochodu;
 • imponująca rezerwa mocy.

W tej chwili firma skoncentrowała się na części technicznej przyszłych elektrycznych SUV-ów, więc testowane modele prawie nie różnią się od swoich odpowiedników w silniku spalinowym i nie są nawet ukryte za pomocą filmu maskującego. Jednocześnie oczywiste jest, że samochody są całkowicie przyjazne dla środowiska, ponieważ nie mają rur wydechowych.

Ponieważ testy nowych produktów odbywają się w Skandynawii, gdzie średnia temperatura wynosi -10 ° C, można założyć, że samochody będą w pełni przygotowane na trudne warunki rosyjskich zim, co obiecuje im szczególną popularność na rynku krajowym, ponieważ nie jest tajemnicą, że wiele samochodów elektrycznych jest wystarczająco złych przetrwać pracę w warunkach temperatur ujemnych.

BMW iNEXT

Kolejnym electrocross 2020 roku od BMW będzie model iNEXT, który do tej pory pokazywany był tylko w zwiastunie wideo.

Auto otrzyma jasny futurystyczny design, całkowicie elektryczną przyczepność i najbogatszy zestaw opcji. Najprawdopodobniej firma przedstawi prawdziwy prototyp modelu w 2020 r., Ale seryjna produkcja samochodu elektrycznego jest planowana na 2021 r.

B-bajt M-bajt

Byton, młoda, ale szybko rozwijająca się marka, prowadzi jednocześnie jazdę próbną całkowicie elektrycznego crossovera M-Byte w Chinach i Stanach Zjednoczonych.

Nowe elektro-krzyże będą prawdziwymi „komputerami na kołach”, ponieważ otrzymają ultranowoczesny autonomiczny system pilotujący. Dziś wiadomo, że testowany jest autopilot czwartej generacji, ale w seryjnej wersji modelu najprawdopodobniej zostanie zainstalowana bardziej niezawodna i przetestowana wersja 2. generacji.

Kia Telluride

Na targach motoryzacyjnych w Nowym Jorku zaprezentowano prototyp flagowego crossovera Kia Telluride, który powinien zastąpić dostępny dziś model Mohave.

Model, który został pokazany w Nowym Jorku, zainteresował ekspertów i gości pokazu samochodowego takimi elementami jak:

 • nietypowe ustawienie koła zapasowego;
 • spektakularny design optyki przedniej i czołowej;
 • Koła R20
 • potężny V6 pod maską.

Prezentowana koncepcja została wykonana według projektu autora i możesz zrozumieć, jak będzie wyglądać samochód produkcyjny, wizualnie odrzucając wszystko, co jest niepotrzebne. Sądząc po zdjęciach testowanych na zakamuflowanych samochodach na drogach, koło zapasowe nadal będzie jechać do bagażnika. Możliwe, że będą inne zmiany, o których producent opowie bliżej premiery nowego produktu.

Najbliższym konkurentem dla tego modelu będzie Grandmaster Hyundai HDC-2.

Hyundai HDC-2 Grandmaster (Palisade)

W lipcu 2018 roku Hyundai wprowadził prototyp dużego 8-miejscowego crossovera HDC-2 Grandmaster.

SUV Palisade (nazwa nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona) otrzyma:

 • jasny agresywny design;
 • 3 rzędy siedzeń;
 • funkcjonalny system informacyjno-rozrywkowy z dodatkowymi monitorami dla pasażerów;
 • kompletny zestaw systemów wspomagających kierowcę;
 • adaptacyjny tempomat;
 • 3,3-litrowa bi-turbodoładowana benzyna V6 o mocy 365 KM;
 • 8-biegowa automatyczna skrzynia biegów.

Możliwe, że szeregowy HDC-2 Grandmaster będzie również miał wersję hybrydową.

Maxus tarantula

Kierownictwo młodej chińskiej marki SAIC (Szanghaj) ogłosiło, że seryjna wersja nowej koncepcji Tarantuli będzie produkowana nie tylko na rynek wewnętrzny w Chinach, ale także w Europie.

Dziś firma nie może pochwalić się dużą sprzedażą. Ale marka aktywnie się rozwija i planuje wejść na rynek światowy z całkowicie elektrycznym modelem crossovera Tarantula. Chociaż możliwe jest, że samochód będzie miał 4 wersje:

 • z benzynowym silnikiem turbo;
 • z turbodiesel;
 • elektryczny;
 • hybrydowy.

Będą one agregowane w zależności od konfiguracji z 6-biegową manualną lub 7-biegową automatyczną skrzynią biegów.

Ponieważ wraz z przejęciem marki Maxus, SAIC uzyskał szeroką sieć dealerów, wkrótce nowy produkt będzie dostępny w salonach sprzedaży w różnych krajach, od Arabii Saudyjskiej po Irlandię i Kolumbię.

Alfa Romeo Castello

Model będzie najbardziej spektakularny z serii nowych samochodów SUV od Alfa Romeo.

Samochód zostanie skonstruowany na podstawie modelu Stelvio i już dziś jest konkurentem dla BMW X5, modeli Mercedes GLE i innych popularnych przedstawicieli klasy SUV wiodących producentów samochodów na świecie.

Gama silników nowego crossovera obejmuje:

 • kilka opcji dla 4-litrowych silników z turbodoładowaniem;
 • Dwucylindrowy diesel z podwójnym turbodoładowaniem

Premiera samochodu planowana jest na 2020 rok, więc możemy dowiedzieć się więcej o nowym sprzęcie w najbliższej przyszłości, kiedy to zostanie oficjalnie zaprezentowany w jednym z salonów samochodowych na świecie.

Volkswagen Atlas Cross Sport

W 2019 roku Volkswagen obiecuje wprowadzić nowy seryjny crossover w stylu popularnego modelu Atlas. Koncepcja nowości została zaprezentowana w Nowym Jorku i zainteresowała odwiedzających nowym designem i podwórkiem innowacji technicznych.

Wśród cech nowego SUV-a Volkswagena:

 • unikalny panel przedni;
 • nowa optyka głowicy z diodami LED;
 • duży kąt przedniej szyby;
 • Koła R22
 • zmieniono wymiary (samochód będzie krótszy, ale szerszy);
 • hybrydowy zespół napędowy o łącznej mocy 355 KM .;
 • 8-pasmowa automatyczna skrzynia biegów z innowacyjnym systemem 4MOTION.

Produkcja modeli rozpocznie się w 2019 roku w Tennessee. Nie wiadomo, czy nowy hybrydowy Atlas zostanie zaprezentowany na rynku rosyjskim.

Nissan IMx

Model stanie się trzecim samochodem elektrycznym w linii marki. Zostanie zbudowany na platformie generacji Leaf II. Prezentując prototyp, Taisuke Nakamura powiedział, że nie są to tylko pomysły, ale prawdziwe plany firmy na najbliższą przyszłość, a najprawdopodobniej samochód otrzyma wersję produkcyjną w 2020 roku.

Nissan ogłasza godne pozazdroszczenia specyfikacje techniczne dla swojego elektrycznego SUV-a:

 • moc 420 KM;
 • Akumulator 60 kWh;
 • 350-400 km ruchu bez ładowania.

UAZ Patriot (3170)

Czy pojawi się nowy patriota UAZ? To pytanie jest zadawane przez wielu krajowych kierowców, ponieważ rozmowy o nowej generacji potężnego pojazdu terenowego trwają od dłuższego czasu, ale nigdy nie było oficjalnej prezentacji.

Sieć ma regularne zdjęcia możliwego projektu krajowego SUV-a w 2020 r., Które bardzo przypominają prototypowy SUV Mercedes.

Jeśli nowa reinkarnacja Patriota ma się zmaterializować. Następnie zobaczymy naprawdę duży samochód o jasnej futurystycznej stylistyce, spektakularny zestaw karoserii, imponujący prześwit i prędkość maksymalną 190 km / h.

Wniosek

Jak widać, zwrotnice wersji 2019-2020 w pełni odzwierciedlają tendencję do przechodzenia na instalacje elektryczne. Czy modele elektrowstrząsów zaczną się zakorzeniać w Europie i Rosji, jaka będzie ich cena na rynku krajowym i czy kupujący zagłosuje za odrzuceniem jednostek napędowych benzyny i oleju napędowego w rublach, czas pokaże.

Czekamy na oficjalną premierę zapowiedzianych nowych produktów oraz bardziej szczegółowe informacje na temat cen i wyposażenia. Subskrybuj nasze kanały w sieciach społecznościowych i nie przegap premier, w których powiemy, jakie funkcje otrzymają zwrotnice 2019-2020 oraz inne nowe produkty krajowego i światowego przemysłu motoryzacyjnego.

Obejrzyj wideo: Premier Mateusz Morawiecki w Tychach (Styczeń 2020).

Zostaw Swój Komentarz