Luty 2020 w Rosji: kalendarz, święta, weekendy

Do lutego 2020 r. Jest jeszcze daleko, ale wielu Rosjan jest już zainteresowanych kalendarzem na ten miesiąc. Oprócz bezczynnego zainteresowania jest to konieczne w przypadkach, gdy ludzie planują z wyprzedzeniem ważne wydarzenia lub ćwiczą wczesną rezerwację hoteli, drogie wycieczki, kupowanie biletów lotniczych itp. Czasami potrzebne są na przykład informacje o wakacjach, weekendach i dniach roboczych, aby zaplanować ważne święta lub wydarzenia, na przykład , ustal datę ślubu. Najlepszym asystentem w tym będzie kalendarz produkcji.

Wstępny kalendarz produkcji dla Rosji jest już w domenie publicznej, ale w 2019 r. Można do niego wprowadzać zmiany i uzupełnienia, chociaż zdarza się to niezwykle rzadko, więc już możesz dowiedzieć się, jak rozdzielone zostaną okresy pracy i odpoczynku w lutym 2020 r.

Dni robocze

Pomimo tego, że ten miesiąc jest najkrótszym miesiącem w roku, liczba dni roboczych dla tych, którzy pracują w standardowym pięciodniowym tygodniu, nie będzie najmniejsza. Faktem jest, że w lutym będzie 19 dni roboczych, aw rekordowych miesiącach liczby dni świątecznych - stycznia i maja - liczba ta będzie jeszcze mniejsza - tylko 17. Ponadto warto wziąć pod uwagę fakt, że 2020 będzie rokiem przestępnym, a luty będzie za to będzie o jeden dzień dłuższy niż zwykle.

Cztery pełne tygodnie robocze przypadają w lutym.

Liczba godzin przeznaczonych na pracę w lutym 2020 r., W zależności od długości tygodnia roboczego, jest następująca:

40 godzin tygodniowo152 pracy / godzinę
36 godzin tygodniowo136,8 niewolnika / godzinę
24 godziny na tydzień91,2 niewolnika / godzinę

Święta

Niepaństwowych, ale bardzo ciepłych i znaczących dni jest 14 lutego - Walentynki lub Walentynki. 14 dnia pary będą wymieniać prezenty, słodkie kartki walentynkowe i częściej deklarują sobie miłość. W 2020 r. Dzień ten przypada w piątek, co oznacza, że ​​będzie można się dłużej cieszyć i spać w sobotę.

W lutym Rosjanie obchodzą jedno święto państwowe, które jest oficjalnym weekendem dla tych, którzy pracują zgodnie ze standardowym 40-godzinnym harmonogramem. Będzie to Dzień Obrońcy Ojczyzny, uroczyście obchodzony corocznie w Rosji. W te święta większość pracującej dorosłej populacji odpoczywa.

W 2020 r. Dzień ten przypada w niedzielę, co spowoduje przesunięcie weekendu na następny dzień po świętach - poniedziałek, 24 lutego. Tak więc w tym miesiącu będzie długi weekend wypadający w przedostatnim tygodniu miesiąca. Pod tym względem ostatni tydzień zostanie skrócony: zamiast pięciu pracowników zawiera tylko czterech.

W kolektywach pracy istnieje tradycja gratowania męskich kolegów. Zwykle dzieje się to w przeddzień, czyli w 2020 roku będzie 21.

Weekend

W lutym 2020 r. Będzie można odpocząć oprócz wakacji i w standardowy weekend. Łącznie będzie ich 11, co zostało zatwierdzone w kalendarzu produkcyjnym Rosji. 10 z nich przypada w soboty i niedziele, a kolejna w dniu następującym bezpośrednio po Dniu Obrońcy Ojczyzny, w którym dzień wolny zostanie przełożony.

Tak więc następujące daty lutego staną się weekendem:

 • 1. i 2. dzień (sobota i niedziela);
 • 8 i 9 liczb (sobota i niedziela);
 • 15 i 16 liczb (sobota i niedziela);
 • długi weekend - 22, 23 i 24 numery (sobota, niedziela i poniedziałek);
 • 29 numer (sobota).

Ostatni dzień wolny będzie przejściowy do marca, ponieważ niedziela przypada 1 marca.

Nieoficjalne wakacje

Oprócz oficjalnego święta w lutym istnieje kilka innych profesjonalnych. Tradycyjnie stają się okazją do gratulacji dla kolegów w kolektywach pracy lub przedstawicieli tych zawodów, które spotykamy w działalności zawodowej lub w zwykłym życiu.

W lutym przedstawicielom takich zawodów gratulujemy:

 • 6,02 - barmani;
 • 8,02. - pracownicy nauki i osoby posiadające stopień naukowy;
 • 8,02. - topografowie wojskowi;
 • 9.02 - dentystów, chirurgów dentystycznych i osób pracujących w lotnictwie;
 • 10,02. - dyplomaci;
 • 12.02 - agenci małżeńscy;
 • 02/13. - pracownicy radia;
 • 02/14. - informatycy i programiści;
 • 02/18. - przedstawiciele policji transportowej.

Święta kościelne

Poza zwykłymi świętami w lutym są także ważne dni dla wierzących. Nie są to oficjalne weekendy, ale dla tych, którzy są przyzwyczajeni do wyznawania wybranej religii, mają one ogromne znaczenie.

W drugą sobotę miesiąca cały świat prawosławny będzie obchodził Spotkanie Pana, które przypada 15-go. Data ta oznacza, jak Maryja i Józef przyprowadzili Jezusa 40 dni po urodzeniu się w świątyni w Jerozolimie. W tym wieku tradycja żydowska wymaga przyprowadzania noworodków do świątyni w celu poświęcenia ich Bogu. W tej świątyni mały Jezus spotkał się ze sprawiedliwym starcem, który rozpoznał w nim Zbawiciela.

Była też 84-letnia wdowa z darem przewidywania, potwierdzająca słowa starca. Przyniosła chwałę Zbawicielowi, który przybył do Jerozolimy. Na cześć tego święta nabożeństwa będą odprawiane we wszystkich kościołach 15 lutego.

Ponadto w tym miesiącu wierzący mogą pogratulować braciom lub siostrom wiary w dniu imienin. Daty i imiona świętych aniołów wstawienniczych będą dostępne w kalendarzach kościelnych.

Obejrzyj wideo: System. Od Lenina do Putina. Grzegorz Braun (Styczeń 2020).

Zostaw Swój Komentarz