Rat - zrób to sam symbol 2020 roku

Wkrótce życzliwy i gościnny Dzik zrezygnuje, przekazując lejce następnemu zwierzęciu z cyklu 12-letniego. Nadszedł czas, aby zapewnić rodzinie i przyjaciołom symbole 2020 - zabawne i śmieszne szczury dla majsterkowiczów. Takie rzemiosła będą cenione przede wszystkim nie tylko dlatego, że są ekskluzywne i pełne ciepłej energii.

Szczur jest znany ze swojej oszczędności, nie znika na próżno. Zamieniając stare zapasy skrawków, papieru lub plasteliny w uroczą ręcznie robioną, needlewomen z pewnością ucieszy świętego gryzonia, a on z kolei zadba o dobro swoich wielbicieli.

Figurka ekologiczna

Mały szczur wykonany z szarej przędzy może ozdobić pulpit i lodówkę, dobrze „zapuści korzenie” w pokoju dziecinnym lub na parapecie. Podobny symbol 2020 r. Własnymi rękami łatwo wykonany przez uczniów. Minimalny wysiłek, a wynik przekracza wszelkie oczekiwania. Zabawki wykonane z przędzy lub juty są obecnie w modzie. W razie potrzeby nic nie kosztuje, aby wyposażyć figurkę w wstążkę i ozdobić ją choinką.

Będziesz potrzebował:

 • szara przędza wełniana;
 • korek winny lub kawałek styropianu o gęstości co najmniej 35 kg / m³;
 • sznurek jutowy;
 • klej „Crystal Moment” lub pistolet termiczny;
 • drut miedziany lub florystyczny o grubości 1,5 mm;
 • szpilki z ozdobną główką.

Sekwencja działań:

 1. Z korka lub styropianu wycinamy korpus gryzonia, nadając mu stożkowy kształt.
 2. Wykonujemy drucianą podstawę dla przednich i tylnych nóg, głowy i ogona. Delikatnie przebij korek, wkładając niezbędne puste miejsca i staraj się je mniej przesuwać, aby ciało się nie rozpadło. Zaginamy końce drutu na nogach - dostajemy pędzle i stopy.
 3. Nawijamy czop z nitką na ramę drucianą. Dla niezawodności przyklej klej na wierzch.
 4. Z sznurka jutowego tworzymy głowę szczura. Każdą jego warstwę pokrywamy klejem. Płynnie przechodzimy od szyi do tułowia i od okrągłej korony do ostrego nosa.
 5. Owinąć łapy i ogon szarą przędzą w kilku warstwach, aż do uzyskania wizualnie odpowiedniej grubości.
 6. Na całej długości nici nie powinny się równomiernie układać. Gdzieś warstwa będzie grubsza, gdzieś na przykład na końcu ogona - trochę cieńsza.
 7. Następnie przystępujemy do ozdabiania ciała i głowy przędzą. Zawsze przyklejamy podstawę klejem, aby nici nie poruszały się podczas pracy.
 8. Uszy są wykonane z spinaczy. Będą musiały zostać otwarte, jak pokazano na zdjęciu i użyj tylko górnej części. Odcinamy niepotrzebne fragmenty, pozostawiając kawałek około 5 mm, aby przymocować ucho do głowy.
 9. Oczy można kupić gotowe w sklepie z scrapbookingami lub wykonane z tych samych szpilek co nos. W przypadku wąsów użyj żyłki wędkarskiej, kilkakrotnie błyskając zabawką. Ser wytwarzany jest z plastycznej gliny, ciasta solnego lub kawałka kolorowej gumki, w której przewijane są otwory.

Pudełko na prezent „Mysz”

To doskonałe opakowanie dla mini-niespodzianek, że tak przyjemnie jest rozkoszować się nimi podczas zimowych wakacji. Goście muszą podarować uroczą pamiątkę jako pamiątkę, tylko w takich przypadkach przeznaczone są pudełka do pakowania. Ich rozmiar można dowolnie zmieniać.

Będziesz potrzebował:

 • arkusz białego grubego kartonu;
 • różowy designerski karton lub pastelowy papier (oba mają piękną wypukłą teksturę);
 • nożyczki, klej, pisak lub sztuczne oczy do zabawek.

Na kartonie (z tyłu) rysujemy trójkąt równoboczny. Aby to zrobić, najpierw narysuj segment o długości 14 cm - jest to podstawa figury. Podziel go na pół i narysuj prostopadłą, 12 cm wysokości. Połącz wszystkie wierzchołki trójkąta. Następnie z każdej strony znajdujemy środek. Narysuj mały trójkąt z wierzchołkiem skierowanym w dół w dużym, z wierzchołkiem skierowanym w górę. Rysujemy postać „uszy”, jak pokazano na zdjęciu:

Za pomocą nożyczek lub nieostrego noża przeciągnij wzdłuż wszystkich boków pudełka, delikatnie je przepychając. Konieczne jest, aby zginały się lepiej. Zaczynamy składać zabawkę. Zginamy dwie strony wzdłuż wewnętrznych powierzchni, a następnie górną część z uszami. Z designerskiej tektury wycinamy 2 różowe półkola.

Odwróć wzór. W wewnętrznych rogach boków narysuj dyszę symetrycznie. Przebijamy go igłą i przewleczemy srebrnym drutem. Na tych samych ścianach bocznych rysujemy lub wklejamy oczy.

Nawijamy drut na dowolny okrągły pręt - dostajemy ekstrawaganckie wąsy. Po wewnętrznej stronie uszu przyklejamy różowe półkola. Wycinamy kręconą dziurę w górnym rogu nad każdym okiem wzdłuż serca.

Pomiędzy uszami przyklejamy satynową tasiemkę o szerokości 0,5 cm, mijamy jej końce w otworach serc. Zawiązujemy łuk. Wykonane przez ciebie słodkie pudełko „Szczur” czeka na ukryty w nim prezent.

Maska z filcu na przyjęcie dla dzieci

Kostium myszy to idealny wybór na tegoroczny karnawał dla dzieci. Matce szwaczki nie będzie trudno uszyć kamizelkę i spodnie z szarego polaru lub pluszu i dodać im wygodną filcową maskę. Możesz zrobić cały zestaw w ciągu kilku godzin. Maska zajmie nie więcej niż 30 minut.

Jako podstawę możesz wziąć szablon zaproponowany w klasie mistrzowskiej.

Powinny być przygotowane:

 • 2 szczegóły szarej filcowej kufy;
 • 2 detale uszu, różowe;
 • czarny nos, 1 szt .;
 • elastyczna taśma dla koloru włosów dziecka.

Łączymy obie części kufy z niewłaściwymi bokami do wewnątrz, po bokach kładziemy końce gumy. Szlifujemy, wycofując się z krawędzi o 2 mm. Przymocuj wewnętrzną część uszu i nosa. Wsadzamy wąsy czarnej przędzy.

Możesz posypać maskę sprayem z brokatem noworocznym.

Opcja dla starszych dzieci

Dla licealistek zbyt proste maski karnawałowe nie są już interesujące. Dlatego będziesz musiał zrobić trochę więcej wysiłku i zrobić coś bardzo eleganckiego i zalotnego. Przy podobnej masce mama nie odmówi popisania się na imprezie firmowej lub towarzyskiej.

Produkt uszyty jest według tego samego wzoru, nie tylko z 3, ale z 5 części o różnych kolorach. Lekkie noski i wąsy zapewniają masce widoczność objętości.

Wszystkie detale są zszywane ściegiem zygzakowatym za pomocą kontrastowej nici. To dodaje produktowi wyjątkowego uroku i pikanterii.

Zabawny szczur z gliny polimerowej

Ci, którym udało się poznać tak cudowny materiał, jak plastik, z pewnością będą chcieli zrobić z niego talizman 2020. Warto zaangażować w ten proces dzieci w wieku powyżej 8 lat - glinę polimerową uważa się za przyjazną dla środowiska i łatwą do rzeźbienia.

Będziesz potrzebował:

 • plastik;
 • nóż lub skalpel medyczny;
 • Stosy
 • wałek do ciasta.

Zwinąć kulkę szarej gliny, a następnie lekko ją rozciągnąć, aby utworzyć jajko. Kładziemy go na stole, szeroką częścią w dół i lekko spłaszczając, dla stabilności. Układaj ostrym końcem, przecinaj boki półkola dolnych nóg, które mały szczur zgiął w kolanach.

Rozwijamy plasterek kremowej gliny cienką warstwą, rozciągając ją na długość. Klej na ciele w postaci koszuli koszulowej.

Kremowe tworzywo sztuczne jest również wymagane dla łap zwierzęcia. Są one wykonane w następujący sposób: najpierw zwijamy małe kulki, a następnie spłaszczamy je palcem, tworząc nasze dłonie i stopy. Na koniec za pomocą noża lub skalpela (możesz wziąć grubą, tak zwaną „cygańską” igłę), przepychamy poszczególne palce. Uchwyty wyglądają tak:

A stopy są nieco inne:

Wykonujemy ogon, stopniowo przerzedzając „kiełbasę” z gliny. Dbamy o piękny zakręt i imponującą długość.

W przypadku górnych nóg rozwijamy dwa wąskie cylindry, które będą znajdować się po bokach ciała. Przywiązujemy do nich dłonie.

Najtrudniejszym elementem każdej postaci jest głowa. Formujemy go z kuli, stopniowo wciągając w charakterystyczny nos szczura. Delikatnie pchając, otrzymujemy fałd, który nadaje pyskowi małego szczura uśmiechnięty wygląd. Otwieramy usta zabawki za pomocą stosu.

Mocujemy głowę do ciała pod niewielkim nachyleniem, aby figura wydawała się bardziej żywa. Uszy wykonujemy z gliny w 2 kolorach: szarym i kremowym. Zwijamy piłki o większych i mniejszych rozmiarach, a następnie „chodzimy” po nich wałkiem do ciasta, uzyskując gładkie, cienkie koła. Przyklej puste miejsca na sobie, lekko skręć i przymocuj do głowy.

Zrób to samo z oczami. Będą potrzebować gliny w 3 odcieniach: białym, niebieskim i czarnym. Po przymocowaniu oczu do pyska robimy nos szczura i rysujemy brwi cienką igłą.

Gotowy produkt jest wysyłany do piekarnika. Temperatura i czas trwania wypalanej gliny polimerowej różnią się od różnych producentów, więc musisz wyjaśnić, jakie parametry są wskazane na opakowaniu.

Ponadto symbol 2020 - szczura można zrobić własnymi rękami z tkaniny, szyszek, żołędzi, warzyw z długim ogonem i tak dalej. Ciekawą opcją jest decoupage bombek z wizerunkiem gryzonia, haftu, malowania przyborów kuchennych. Fantazja jest nieograniczona i wciąż jest czas, aby wprowadzić w życie wszystkie kreatywne pomysły.

Jak uszyć zabawną mysz z dużymi uszami: wideo